Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie znam tego kotła wiec sie nie wypowiem.

Weź pod uwagę że fachowcy często nie polecają kotłów na które nie mają uprawnień serwisowych, bądź których nie ma w ofercie hurtownia z którą współpracują.

Junkers ma o ile sie nie mylę program dodatkowej 5-letniej gwarancji wiec jest to jakiś argument za tą marką.

 

Pewnie się zdecyduję na tego junkersa. A gdyby ktoś miał doświadczenia z tym piecem to proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Junkers:

 

- SMART ZSB 14-3CE

- SMART ZSB 14-5C

- COMFORT ZSBR 16-3E

- COMPACT ZSB 14-1DE

 

Czym ważnym te piece się różnią ?

Który do nowego domku 140m2 ?

 

też się mocno nad tym zastanawiam, może jakiś serwisant się wypowie w który model celować ?

z tego co znalazłem to Compact ma przynajmniej na papierze lepsza sprawność (93) niż Smart (92) i fajniejszy zakres mocy 2,2-15,2 wobec 3,7-14,2 , a jest tańszy minimalnie od Smarta, więc gdzie jest haczyk ?

 

i czym się różni regulator CW100 od FW 120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin zapewne do przeróbki choć widzialem rozwiązanie w którym kocioł wyrzucał spaliny kominem pozostałym po poprzednim kotle gazowym a zasysał powietrze za pomocą podłączenia do "zetki" zapewniającej wcześniej dopływ powietrza do tego pomieszczenia.

Witam,

Czyli takie rozwiązanie z "zetką" przejdzie?Podpisze się pod tym serwisant?

Chyba że są jakieś wytyczne do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w starym piecu zwykłą kwasówkę w kominie. Magicy od kotła wpuścili w nią drugą węższą , dodali odpowiednie redukcje i po temacie. Ale w tej kotłowni mam zetkę , nie czerpałem powietrza kominem.

 

O tym właśnie myślałem,ale bez "zetki",powietrze zasysane kominem.Jutro wykonam telefon i zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Viessmann również ma program wydłużonej gwarancji ( więcej tutaj) a dodatkowo oferujemy serwis 24/h - dostępność serwisu również jest istotna! Zobacz TUTAJ naszą sieć serwisową.

 

Pozdrawiam!

 

Mam do Pana pytanie czy kocioł vitodens 111-w ( występujący w 3 wielkościach KW tj. 19, 26,35, posiada jakieś rozróżnienie numeryczne poza głównym numerem 111-w, oraz czy kocioł 19 KW posiada zdolność dogrzewania wody C.W.U do 24 KW? Tak bynajmniej zrozumiałem z lektury tego kotła. Poza tym proszę o informację jaki regulator pokojowy i czujnik zewnętrzny jest dedykowany do tego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Pana pytanie czy kocioł vitodens 111-w ( występujący w 3 wielkościach KW tj. 19, 26,35, posiada jakieś rozróżnienie numeryczne poza głównym numerem 111-w, oraz czy kocioł 19 KW posiada zdolność dogrzewania wody C.W.U do 24 KW? Tak bynajmniej zrozumiałem z lektury tego kotła. Poza tym proszę o informację jaki regulator pokojowy i czujnik zewnętrzny jest dedykowany do tego kotła.

 

Dzień dobry,

Otóż co do numeru seryjnego, kolejne przedzaiły mocowe kotła nie zmieniają jego numeru seryjnego. Model i typ tego kotła to: Vitodens 111-W typ B1LD o mocy...... tutaj podaje Pan moc, która Pana interesuje.

 

Co do podgrzewu cwu - model o mocy 6,5-19,9 kW (50/30°C) posiada zakres znamionowej mocy cieplnej przy*podgrzewie wody użytkowej 5,9 – 24,0kW

 

W kocioł Vitodens 111-W wbudowany jest elektroniczny regulator kotła, sterowany temperaturą pomieszczeń. Po przyłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej kocioł przełącza się automatycznie na sterowanie pogodowe.

Co do dedykowanego czujnika temperatury zewnętrznej - zapytam w dziale technicznym i dam znać.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...