Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Daj spokój z tym kotłem. Parametry słabe a cena jak za zboże. A jak z serwisem? Ja Twój instalator zimą pojedzie na narty a kocioł wtedy padnie to serwis jest szybko dostępny?

Weź mniejszy kocioł popularnej marki np Immergasa 12kW albo Junkersa lub Vaillanta 14kW i większy zasobnik to lepiej na tym wyjdziesz. 100 litrów może być czasami mało komfortowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moja siostra ma Junkersa Cerapur smart 14-3 14kw max i bardzo sobie chwalą (dla mnie jest u niej za ciepło), natomiast ja zdecydowałam się na Buderusa GB072 V2 14KW + zasobnik 120l w domu parterowym 130m2, wszędzie podłogówka.

 

a co Ciebie skłoniło do wybrania Buderusa zamiast Junkersa skoro to są podobno blizniacze konstrukcje? Jak z cena? bo na necie widze ze Buderusy sa sporo drozsze, ich instalator obiecal mi bardzo korzystna oferte w stosunku do Junkersa ale cos nie moze jej podeslac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś do czynienia z Junkersem Cerapur Smart ZSB 14-5C jak mniemam nowsza wersja tak często tu polecanego w tym temacie ZSB 14-3?

Bowiem nie ma chyba raczej sensu kupować starszego zwłaszcza ze nowa moduluje juz w zakresie 2,3-15,2kw

 

Ja mam zainstalowany ten kociołek. Ja osobiście też zwracałem uwagę na jego modulację i serwis, natomiast na rozwiązaniach technicznych się nie znam. Z tego co mówił instalator to piec ma ciekawe rozwiązania techniczne, aczkolwiek on sam polecał mi ACV z racji na parametry, natomiast dla mnie oferta tego pieca była poza założonym budżetem.

Z moich wstępnych obserwacji piecyk pracuje bardzo cicho. Na resztę wniosków będę musiał poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Chciałbym poprosić o jakieś propozycje kotła do połowy bliźniaka. Parter + góra to 113 metrów. Według opisu:

zbudowany z cegły Wienerberger,

- ocieplenie - styropian grafitowy - 15 cm,

- tynk zewnętrzny silikatowy,

- ogrzewanie podłogowe na całym parterze + łazienka na piętrze,

- okna trzyszybowe + rolety zewnętrzne ręczne,

- na dachu dachówka ceramiczna Roben,

- balkon, taras i podbitka z drzewa modrzewiowego ręcznie impregnowanego,

- poddasze ocieplone wełną 25 cm,

 

Czy na podstawie takiego opisu możecie w ogóle coś doradzić ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Ciebie skłoniło do wybrania Buderusa zamiast Junkersa skoro to są podobno blizniacze konstrukcje? Jak z cena? bo na necie widze ze Buderusy sa sporo drozsze, ich instalator obiecal mi bardzo korzystna oferte w stosunku do Junkersa ale cos nie moze jej podeslac..

 

Właśnie też dostałam bardzo korzystną ofertę na Buderusa, a poza tym, mam instalatora i serwis pod nosem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś do czynienia z Junkersem Cerapur Smart ZSB 14-5C jak mniemam nowsza wersja tak często tu polecanego w tym temacie ZSB 14-3?

Bowiem nie ma chyba raczej sensu kupować starszego zwłaszcza ze nowa moduluje juz w zakresie 2,3-15,2kw

 

Montowałem ostatnio takie 2 sztuki. Bardzo fajne kociołki, dobra modulacja, dobrze przemyślane możliwości rozbudowy (bez dodatków potrafią obsługiwać sprzęgło hydrauliczne i pompę za nim), poza tym tak jak wspomniał kolega, kociołek jest cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi jeszcze ktoś napisać (bo jestem w tym zielony) jak kupię kociołek Immergas 12kW z zasobnikiem 100L i do tego na dole mam ogrzewanie podłogowe plus grzejnik w małej łazience, a na górze grzejniki i ogrzewanie podłogowe w dużej łazience, to czy może być problem ze sterowaniem taką konstrukcją ? Coś dodatkowo trzeba montować ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile mniej wiecej zestaw buderusa byl drozszy od junkersa bo nie wiem czy czekac w ogole na oferte czy zamawiac junkersa?

 

Zasobnik tez od buderusa czy jakis inny?

 

Chyba 200zł. Jutro Ci mogę sprawdzić dokładniej. A zestaw mam taki: http://moskal.pl/buderus/buderus-kotly-gazowe/kondensacyjne/buderus-logamax-gb072v2-zestawy-z-zasobnikiem/zestaw-buderus-logamax-plus-gb072-14v2-s120-5-as1-6-rc300fa.html

Chciałam też aby kocioł wisiał nad zasobnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 200zł. Jutro Ci mogę sprawdzić dokładniej. A zestaw mam taki: http://moskal.pl/buderus/buderus-kotly-gazowe/kondensacyjne/buderus-logamax-gb072v2-zestawy-z-zasobnikiem/zestaw-buderus-logamax-plus-gb072-14v2-s120-5-as1-6-rc300fa.html

Chciałam też aby kocioł wisiał nad zasobnikiem.

 

bede wdzieczny chyba ze mozesz dokladne wyceny podac to bede mial punkt odniesienia. No wlasnie ja szukam z zasobnikiem wiszacym a buderus ma same stojace a junkers w sumie tez ma tylko taki maly 50-litrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Chciałbym poprosić o jakieś propozycje kotła do połowy bliźniaka. Parter + góra to 113 metrów. Według opisu:

zbudowany z cegły Wienerberger,

- ocieplenie - styropian grafitowy - 15 cm,

- tynk zewnętrzny silikatowy,

- ogrzewanie podłogowe na całym parterze + łazienka na piętrze,

- okna trzyszybowe + rolety zewnętrzne ręczne,

- na dachu dachówka ceramiczna Roben,

- balkon, taras i podbitka z drzewa modrzewiowego ręcznie impregnowanego,

- poddasze ocieplone wełną 25 cm,

 

Czy na podstawie takiego opisu możecie w ogóle coś doradzić ?

 

Pozdrawiam

 

No i oczywiście instalator polecił De Dietrich MCR3 T, twierdził ,że Immergas będzie miał za małą moc, żeby podgrzać wodę w zasobniku.

 

Teraz już nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...