Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie posiadam cyrkulacji, zbiornik cwu jest stosunkowo blisko od kranów.

 

w moim przypadku jest trochę metrów

 

wybór niby prosty ALE właśnie to ale...........................cena to nie wszystko....................................................

- Viessmann Vitodens 200-W (1.9 -13) kW + Vitocell 100-W 100l CUG [b2HB624] cena ok. 8600

............................................ lub ..............................................

.Immergas Victrix 12 (1,9 ÷ 12,0Kw) Eco Plus 100 Zestaw Kocioł + Zasobnik 100 L cena ok 5400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w moim przypadku jest trochę metrów

 

wybór niby prosty ALE właśnie to ale...........................cena to nie wszystko....................................................

- Viessmann Vitodens 200-W (1.9 -13) kW + Vitocell 100-W 100l CUG [b2HB624] cena ok. 8600

............................................ lub ..............................................

.Immergas Victrix 12 (1,9 ÷ 12,0Kw) Eco Plus 100 Zestaw Kocioł + Zasobnik 100 L cena ok 5400

 

A co to za wynalazek ten Immergas Victrix 12 Eco Plus, nie jest to przypadkiem stary model, bo na stronie producenta nie jest oferowany. Ja mam Victrix X TT 12 2 ERP, zakupiony w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viessmann vitodens 200 w 14 + zasobnik 100 l

w porównaniu do

Viessmann Vitodens 100-W 19 kW + 100 L

ps. prosze o porade czy warto zainwestować w 200 w

- który piec jest ekonomiczniejszy z zasobnikiem zew. czy większej mocy bez zasobnika

- zastanawiam się czy ciągle dogrzewanie wody w zasobniku jest lepszym rozwiązaniem

 

Witam !

 

Główna różnica to zakres modulacji mocy. Vitodens 200-W potrafi zejść z minimalną mocą nawet poniżej 2kW oraz posiada układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus, dopasowujący pracę palnika do rożnych jakości rodzajów gazu. Dodatkowo kocioł ten umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

 

Jeśli chodzi o rozwiązanie bez zasobnika to posiadamy w swojej ofercie Vitodens 222-W - dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo o pojemności 46 litrów. Podczas poboru ciepłej wody wydajność zasobnika odpowiada wydajności ustawionego oddzielnie zasobnika ciepłej wody użytkowej o pojemności 150l. Jeśli chodzi o system z zasobnikiem należy liczyć się z dodatkowymi stratami ciepła.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Główna różnica to zakres modulacji mocy. Vitodens 200-W potrafi zejść z minimalną mocą nawet poniżej 2kW oraz posiada układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus, dopasowujący pracę palnika do rożnych jakości rodzajów gazu. Dodatkowo kocioł ten umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

 

Jeśli chodzi o rozwiązanie bez zasobnika to posiadamy w swojej ofercie Vitodens 222-W - dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo o pojemności 46 litrów. Podczas poboru ciepłej wody wydajność zasobnika odpowiada wydajności ustawionego oddzielnie zasobnika ciepłej wody użytkowej o pojemności 150l. Jeśli chodzi o system z zasobnikiem należy liczyć się z dodatkowymi stratami ciepła.

 

Pozdrawiam

 

drogo jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz najnowszy ERp, zużywa mniej energii elektrycznej i ma nowy wymiennik.

 

Nowy nie znaczy lepszy. A Exa tez jest ERP - tak dla Twojej wiadomości.

Miesiąc temu u ojca zakładali instalację gazową i serwisant też doradzał nową Exę, zamiast TT.

Taki też kupiłem.

 

Tylko, że nie ma "małej" Exy, bo to kocioł, który ma 5-24kW

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nie znaczy lepszy. A Exa tez jest ERP - tak dla Twojej wiadomości.

Miesiąc temu u ojca zakładali instalację gazową i serwisant też doradzał nową Exę, zamiast TT.

Taki też kupiłem.

 

Tylko, że nie ma "małej" Exy, bo to kocioł, który ma 5-24kW

 

Racja, mam już taki mętlik, poproszę córkę żeby wybrała :D

oczywiście żartuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nie znaczy lepszy. A Exa tez jest ERP - tak dla Twojej wiadomości.

Miesiąc temu u ojca zakładali instalację gazową i serwisant też doradzał nową Exę, zamiast

TT.

Taki też kupiłem.

 

Tylko, że nie ma "małej" Exy, bo to kocioł, który ma 5-24kW

 

A co Ci kuźwa znowu nie pasuje w mojej TT-ce, co? A, zapomniałem, co bym nie napisał Tobie nie dogodzi. A zastanowiłeś się omnibusie dlaczego sprzedawca odradza najnowszy model? Wysil mózg i sam odpowiedz na pytanie. To łatwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci kuźwa znowu nie pasuje w mojej TT-ce, co? A, zapomniałem, co bym nie napisał Tobie nie dogodzi. A zastanowiłeś się omnibusie dlaczego sprzedawca odradza najnowszy model? Wysil mózg i sam odpowiedz na pytanie. To łatwe!

 

 

Chłopie, EXA wyszła wtedy co TT, a nawet później, więc to właśnie jest najnowszy model.

Nie sprzedawca, a serwisant - w moim przypadku

I to jemu coś "nie pasuje", a nie mnie.

 

Pewnie gorszy w czyszczeniu wymiennik.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, będzie paliwożerna ?

 

Twój dom, przy -20C będzie potrzebował około 5kW.

Czyli tyle, ile minimalnie potrafi dać EXA.

 

Ale w temperaturach około 0C ten kocioł będzie za mocny, będzie musiał grzać cyklicznie, z kilkoma/kilkunastoma załączeniami w trakcie dnia.

A to nie jest ekonomiczne, trzeba liczyć się z tym, że spalanie może być kilka % wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój dom, przy -20C będzie potrzebował około 5kW.

Czyli tyle, ile minimalnie potrafi dać EXA.

 

Ale w temperaturach około 0C ten kocioł będzie za mocny, będzie musiał grzać cyklicznie, z kilkoma/kilkunastoma załączeniami w trakcie dnia.

A to nie jest ekonomiczne, trzeba liczyć się z tym, że spalanie może być kilka % wyższe.

 

Właśnie dzięki o taką informację mi chodziło ☺ Myślisz ze 3 kw mocy minimalnej będzie ok ? Nie ma chyba co przesadzać z 1.9 kw czy ten 1 kw ma duże znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...