Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkoch

 

Zastanawiam sie na tym Bosch Condens gc9000iwm/Junkers Cerapur Modul lub Hoval Ultragas??

 

Dom okolo 180m kw.

Dom sciana 24cm Prefbet + ocieplenie 12cm Genderka

Okna 2 szybowe Abakus

Ogrzewanie tylko grzejnikami

 

Jakas podpowiedz co do wyboru pieca/kotła??

Pzdr

 

Jak same grzejniki to każdy kocioł podoła takiej instalacji.Brałbym Termet Ecocondens Gold.Szkoda kasy na inne wypasione kotły,nie wykorzystasz ich automatyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak same grzejniki to każdy kocioł podoła takiej instalacji.Brałbym Termet Ecocondens Gold.Szkoda kasy na inne wypasione kotły,nie wykorzystasz ich automatyki

 

Dzieki za podpowiedz lecz chodzi mi bardziej o kociol dwufunkcyjny i zeby byl z wbudowanym zasobnikiem wody??

Druga sprawa to nie wiem czy wogole ktos w mojej okolicy te kotly serwisuje takze to moze byc problem w przypadku awarii niestety :(

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy mały i tani kocioł 2 funkcyjny aby ciepła woda była tylko wtedy gdy jej potrzebujemy, czyli dokładnie 1 raz dziennie do wieczornego prysznica. Budujac dom z 11 lat temu wstawiliśmy bojler, chyba 140l gdyż miałą być spora wanna itd. Życie pokazało, ze to nam całkiem zbędne, w weekendy często nas nie ma. Jest zmywarka itd, CWU używamy zasadniczo wieczorem do prysznica i mamy przeczucie, ze kotłem 2F taniej nam to wyjdzie. Aby dłuzej nam żył zaistalowalismy odkamieniacz. Na razie jest bajka choć zaledwie kilka dni to wszystko chodzi

 

 

Dzięki za info tylko że ja mam wybrany konkretny typ pieca który wkładam zamiast mojego 1:1 i niestety piec jest tylko jednofunkcyjny. dlatego planuję po kosztach dokładkę WRDP11-2 B23. koszt podgrzewacza ok 800 zł ... instalacja pewnie z 200 zł tylko czy ma to sens. U mnie identycznie używamy wody rano i wieczorem po powrocie z pracy oraz często w weekendy dom stoi pusty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przymierzałem się do zamiany kotła starej generacji (nie kondensat) na kondensacyjny. W tym roku liczyłem na wsparcie z funduszy ochrony środowiska (mam jeszcze czynny piec na paliwa stałe) i chciałem wymienić oba na kondensat. Ale mam zarówno wątpliwości co do tego, czy kondensat spełni moje oczekiwania (praca na niższychi temperaturach), jak i koszty zamiany takiej opcji ogrzewania - tu myślę, że w 10 tys. się nie zmieściłbym (nowy piec i nowy "rurociąg" kominowy pod kondensata. Poza tym fundusze wsparcia jeszcze nie ruszyły, a już prawie jesień i noce robią się zimne - mają juz ponad pół roku opóźnienia, więc nie wiem, czy w ogóle w tym roku coś z tego będzie...?

Dlatego zadam pytanie: czy możecie polecić na chwilę obecną jakiś piec starej generacji (nie kondensat) jednofunkcyjny do powierzchni domu ok. 120 m2 (chyba coś koło 24 kW)?

Ważne, aby był jak najbardziej oszczędny w zużyciu gazu i energii.

 

Witam,

 

Praktycznie w każdym przypadku bardziej opłacalne jest zastosowanie kotła kondensacyjnego zamiast tradycyjnego kotła gazowego. Różnica w koszcie zakupu będzie w czasie spłacona ze względu na wyższą sprawność. Dodatkowo, jak już zostało wspomniane, znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór kotła z zamkniętą komorą spalania. Kotły kondensacyjne są zawsze z zamkniętą komorą spalania. Zjawisko kondensacji, dzięki któremu kocioł uzyskuje dodatkową sprawność zachodzi praktycznie w całym sezonie grzewczym.

W sprawie doboru kotła kondensacyjnego zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści doradzą w doborze, jak również ewentualnie wykonają montaż. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.

Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie gazowych kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz lecz chodzi mi bardziej o kociol dwufunkcyjny i zeby byl z wbudowanym zasobnikiem wody??

Druga sprawa to nie wiem czy wogole ktos w mojej okolicy te kotly serwisuje takze to moze byc problem w przypadku awarii niestety :(

Pzdr

 

Witam,

 

Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem kotła z wbudowanym zasobnikiem CWU, zachęcam do sprawdzenia kotła Cerapur ACU. Kocioł posiada zasobnik ładowany warstwowo, który cechuje się bardziej ekonomiczną pracą w porównaniu do tradycyjnego kotła dwufunkcyjnego. Ładowany warstwowo zasobnik szybciej podgrzewa wodę, ma niższe straty postojowe oraz pozwala na wykorzystanie zasobnika o mniejszej pojemności w porównaniu do tradycyjnego zasobnika. W ofercie marki Junkers-Bosch znajduje się kocioł Cerapur ACU z wbudowanym zbiornikiem ładowanym warstwowo o pojemności 42l. Jest to doskonałe rozwiązanie oferujące wysoki komfort przygotowania ciepłej wody użytkowej, jednocześnie przy energooszczędności oraz kompaktowych wymiarach. Modulacja mocy cieplnej wynosi od 8,1 do 24,1kW. Więcej informacji o kotle można znaleźć na stronie internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/cerapur-acu.html

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

 

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkoch

 

Zastanawiam sie na tym Bosch Condens gc9000iwm/Junkers Cerapur Modul lub Hoval Ultragas??

 

Dom okolo 180m kw.

Dom sciana 24cm Prefbet + ocieplenie 12cm Genderka

Okna 2 szybowe Abakus

Ogrzewanie tylko grzejnikami

 

Jakas podpowiedz co do wyboru pieca/kotła??

Pzdr

 

Witam,

 

Jeżeli ma Pan jakiekolwiek pytania odnośnie kotłów Bosch Condens GC9000IW oraz Cerapur Modul, które pomogą w wyborze najlepszego rozwiązania, chętnie pomogę.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam jestem tu nowy i mam pytanie :dom z lat 80 tzw. klocek około 150 m2 okna plastiki grzejniki żeliwne nie ocieplony chciałbym zmienić na ogrzewanie gazowe instalacja gazowa jest w budynku pozostaje tylko zakup pieca gazowego. Pytanie jaki piec wybrać jakiej mocy ile wyniesie w przybliżeniu rachunek za gaz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i mam pytanie :dom z lat 80 tzw. klocek około 150 m2 okna plastiki grzejniki żeliwne nie ocieplony chciałbym zmienić na ogrzewanie gazowe instalacja gazowa jest w budynku pozostaje tylko zakup pieca gazowego. Pytanie jaki piec wybrać jakiej mocy ile wyniesie w przybliżeniu rachunek za gaz?

 

Witaj,

Bardzo dużo by kolega chciał wiedzieć od razu. Obawiam się, że nie uzyskasz w tym miejscu aż tak szczegółowych informacji, a na pewno nie po podaniu tylko kilku szczątkowych informacji. Na początek to ja mam do Ciebie kilka pytań.

Znasz zapotrzebowanie budynku na energię? Jaka jest moc dotychczasowego kotła? Planujesz docieplenie? Masz zrobione OZC? Bez tych odpowiedzi ani rusz. Jeśli chcesz tylko orientacyjnie zapytać, to polecam kalkulatory, które pomogą ci zobrazować skalę kosztów itd. Są kalkulatory dobierające urządzenie jak i takie które symulują koszty eksploatacji. Znajdziesz je np tutaj:

- dobory urządzeń

- koszty eksploatacji - patrz na dział kalkulatory doborowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i mam pytanie :dom z lat 80 tzw. klocek około 150 m2 okna plastiki grzejniki żeliwne nie ocieplony chciałbym zmienić na ogrzewanie gazowe instalacja gazowa jest w budynku pozostaje tylko zakup pieca gazowego. Pytanie jaki piec wybrać jakiej mocy ile wyniesie w przybliżeniu rachunek za gaz?

 

Czym ogrzewałeś do tej pory? Jeśli węglem, to podaj ile węgla dom spalał na sezon, będzie odniesienie, jaki kocioł ( a nie piec) będzie potrzebny i ile gazu zużyje dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy mi wyceniają kocioł 26 kw? Jednofunkcyjny również z zasobnikiem.

 

Chcą sprzedać droższy kocioł. nie interesuj się mocą max tylko min. poniżej której modulowany kocioł nie zejdzie i może w małym dobrze ocieplonym domu taktować , kocioł dwufunkcyjny zlewa min 4 litry wody {plus woda w rurach między kotłem a kranem} zanim poczujesz w kranie gorącą wodę a włączany umywalką czy zlewem dziesiątki razy dziennie wytrzyma 3-4 lata i padnie jak auto taksówkarza. zasobnik rozwiązuje ten problem w zamian za wyższą cenę zakupu i większe straty spoczynkowe.

pozdrawiam Tomraider

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, będę wdzięczny za pomoc w wyborze kotła gazowego, po kilku godzinach lektury forum i inny stron nadal nie jestem pewien co wybrać.

Dom będzie drewniany (drewno klejone), całoroczny, nieduży ok. 80 metrów kwadratowych z rekuperacją.

 

Z poszukiwań wynikło, iż potrzebuję kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem o mocy ok 5-8 kW (modulowany). Póki co dotarłem do dwóch, które teoretycznie spełniają te potrzeby:

 

BOSCH CONDENS GC7000iW 14P

oraz

VAILLANT VC 256/5-7

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć na ich temat lub polecić coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...