Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wielkie dzięki!

Mam za sobą kolejne dwa spotkania z fachowcami, mają mi przygotowac wycenę na instalację z materiałami. Oni potwierdzili to czego się dowiedziałam od was na forum.

Jeden z nich zaproponował piec Beretta Conica Sinthesi 25S e.s.i.

a do tego Termokominek CTM (ten nie sprecyzował konkretnie ile KW)

Natomiast drugi ma taką propozycję piec vaillanta i kominek Lehmann 12 KW( czy nie za mały na 100 m2 ?)

I co wy na to , czy to dobry sprzęt?

Ile KW musi miec kominek, a ile piec?

Czekam na Wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rapczyn dziękuje za odpowiedz.

tylko mam problem taki ze..pytałem sie w sklepie z armatura,

kotlami itp. oni maja swoich instalatorow. powiedziałem kolesiowi

ze chce miec piec gazowy i kominek z płaszczem wodnym. dał mi propozycje

1 vitodens 222

2 jakiegos vallianta

3 hoval- kondensat,

mówi ze wszystkie te kotły mogą współpracować z kominkiem i nie potrzebuje do tego żadnego zasobnika.

natomiast hydraulik mi powiedział ze potrzebuje wymiennik i do tego dodatkowy zbiornik z wężownicami jeżeli chce mieć cwu.

natoniast jezeli bez cwu to nie ma problemu, kominkiem bym grzał tylko co.

ale ja chce grzac kominkiem i gazowym co i cwu jakie rozwiazanie mam wybrac jaki zestaw urządzeń powinien byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru pieca gazowego, proszę o informacje jaki wybrać.

domek 170 metrów powierzchni, 40 m podłogówki, kubatura 650 m. Która poniższych z pozycji, bedzie najbardziej odpowiednia

1 DE DIETRICH MCRII 24T+BS150

2 VAILLANT ecoTEC VC246+VIH R 120L

3 BUDERUS GB022 +120L

4 VAILLANT-SAUNIER DUVAL THEMA CONDENS + ZAS

instalator polecał Viessmmana Vitodens 200-W + Vitocell 150 L ale on jest najdroższy i go odpuszczam

 

z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze kotła. Domek 150m2, poddasze użytkowe, około 20m2 podłogówki. Na razie dwie osoby w rodzinie. Myślę o kotle Viessmann Vitodens 222w 19kW z wbudowanym warstwowym zasobnikiem cwu.

 

Moim zdaniem nie potrzebujesz kotła o tak dużej mocy. O.C.B. twojego domu będzie pewnie na poziomie 7,5-9kW. Przy V222W 19kW współczynnik NL=1, tyle samo co kotła o mocy 10-13kW ze zbiornikiem 120l, poza tym spalanie kotłów serii 200 i 300 nie jest najmniejsze w porównaniu do konkurencji.

 

Hans Kloss anoda magnezowa ma za zadanie ochronić zbiornik przed korozją. Kamień kotłowy wytrąca się w temperaturze około 60stC.

 

Witam,

no wlaśnie jakiej firmy polecilibyście kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym warstwowym zasobnikiem.

Co sadzicie o Immergasie:

http://www.immergas.com.pl/menu_2/kk/zeus_victrix_superior_kw/charakterystyka.htm

 

Przejrzałem przed momentem TH/DTR tego kotła i wychodzi mu spalanie na c.o. = 0,1083333m^3/kWh; c.w.u. 0,1084615m^3/kWh więc jest raczej mało oszczędnym kondensatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to chodzi o to że mam propozycję na viesmana 24kw w super cenie. Dom jest ok 150pow użytk (200m podłogi z garażem 18mkw). Czy mam się np upierać na mniejszy np 20kW? Jeżeli byłaby ta sama cena na ten i na ten to który wybrać?

 

Nie potrzebujesz kotła o tak dużej mocy. Prawdopodobnie wystarczy Ci kocioł 10-12kW.

 

ja chce grzac kominkiem i gazowym co i cwu jakie rozwiazanie mam wybrac jaki zestaw urządzeń powinien byc

 

Wybrać zbiornik buforowy z przygotowaniem ciepłej wody użytkowej, jest to najrozsądniejsze rozwiązanie przy kominku z pw i kotle gazowym. Dom ma zapewne zapotrzebowanie w okolicach 6-7,5kW więc jeśli wybierzesz kocioł o dużej mocy (20kW), rozwiązanie ze zbiornikiem buforowym spowoduje zmniejszenie taktowania kotła a tym samym zmniejszy zużycie energii.

 

Jestem na etapie wyboru pieca gazowego, proszę o informacje jaki wybrać.

domek 170 metrów powierzchni, 40 m podłogówki, kubatura 650 m. Która poniższych z pozycji, bedzie najbardziej odpowiednia

1 DE DIETRICH MCRII 24T+BS150

2 VAILLANT ecoTEC VC246+VIH R 120L

3 BUDERUS GB022 +120L

4 VAILLANT-SAUNIER DUVAL THEMA CONDENS + ZAS

instalator polecał Viessmmana Vitodens 200-W + Vitocell 150 L ale on jest najdroższy i go odpuszczam

 

z góry dziękuje za odpowiedz

 

Z tych pięciu kotłów wybrałbym MCRII choć jest on trochę przewymiarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!

Mam za sobą kolejne dwa spotkania z fachowcami, mają mi przygotowac wycenę na instalację z materiałami. Oni potwierdzili to czego się dowiedziałam od was na forum.

Jeden z nich zaproponował piec Beretta Conica Sinthesi 25S e.s.i.

a do tego Termokominek CTM (ten nie sprecyzował konkretnie ile KW)

Natomiast drugi ma taką propozycję piec vaillanta i kominek Lehmann 12 KW( czy nie za mały na 100 m2 ?)

I co wy na to , czy to dobry sprzęt?

Ile KW musi miec kominek, a ile piec?

Czekam na Wasze opinie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...