Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

synku, zejdź ze mnie,

to po pierwsze,

po drugie, jeżeli chodzi o MCR-y to modulują od 6 kW,

po trzecie, niech cię nie boli moja kieszeń,

patrz do swojej, będziesz zdrowszy,

po czwarte i tutaj masz rację, poprawię ten oczywisty błąd ortograficzny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tak sie przypatruje waszej rozmowie - jestem laikiem w tych sprawach - ale mało jest kotłów które modulują od małych mocy - a jak juz są to są drogie.

mam moc w OZC wyliczoną na 11 KW + ciepła woda mój Vaillant chodzi na CO 10-14 KW a na CWU 10-25 KW jest to za dużo.

po rocznym mieszkaniu uważam że potrzebowałbym kotła o mocy 4-15 KW i styknie - moze kiedys sobie na takiego zmienie.

Na razie pale w piecu :) węglowym gaz chodzi wtedy jak nie mam czasu bądź mi sie nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre co prawisz więc dla domku 119m2 uzytkowej (103m po podłodze +poddasze w tym garaż ok 20 m2) 4 osoby w rodzince jaki kociołek proponujesz.

Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C. Zakres modulacji 3,3-14,2 kW dla gazu ziemnego.

tak sie przypatruje waszej rozmowie - jestem laikiem w tych sprawach - ale mało jest kotłów które modulują od małych mocy - a jak juz są to są drogie.

Do kupienia już za 3 600 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takowy posiadam i mam do ogrzania ok. 200 m2 powierzchni (kubatura ok. 700 m3). Przyjmując zapotrzebowanie dla dzisiaj bydowanych domów 50 W/m2 to wystarczy on nawet do 280 m2 powierzchni. Pozostaje jeszcze tylko kwestia c.w.u. Ja mam zasobnik 300 l z dwiema wężownicami. Ta druga czeka na lepsze czasy, gdy gmina dopłaci do solarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takowy posiadam i mam do ogrzania ok. 200 m2 powierzchni (kubatura ok. 700 m3).(..)

 

I jakie średnie spożycie gaziu na ogrzanie domku / ten z avatara - piękny - jeden z pierwszych projektów wybrany przez moją żonę - niestety plan zagospodarowania przestrzeni nie zezwalał na taki ... / - tak cirka about - dla przypomnienia i porównania / za cały sezon grzewczy / 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

mozecie doradzić mi kocioł kondensat, tylko warunek żeby miał zasobnik wbudowany czyli cały kocioł wisi. Zasobnik od 60l-120l. Pow uzytkowa domu 147 +garaż 33m , w domu 3-4 osoby. 2 łazienki.

 

Mam takie typy:

1) vaillant vc 186 eco TEc plus+unistor VIH R 120+calorMatic 430

2) immergas Victrix Zeus superior 26 kw

 

może cosik z innych firm

 

 

dziękuje i pozdrawiam

gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takowy posiadam i mam do ogrzania ok. 200 m2 powierzchni (kubatura ok. 700 m3).(..)

 

I jakie średnie spożycie gaziu na ogrzanie domku / ten z avatara - piękny - jeden z pierwszych projektów wybrany przez moją żonę - niestety plan zagospodarowania przestrzeni nie zezwalał na taki ... / - tak cirka about - dla przypomnienia i porównania / za cały sezon grzewczy / 8)

 

O zużyciu za sezon porozmawiamy za rok. Kociołek uruchomiony niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to dołożę parę groszy bo mam wielkiego zgryza

Mogę kupić ELIDENSA DGT 1300Eco.NOx Plus/V130

25kW - po zeszłorocznej cenie (modulacja 1:6)

lub 15kW (modulacja 1:5) po obecnej czyli ponad 1000zł drożej

I tu mam zgryza

Zbiornik 130l dla 4 osobowej rodzinki (2 łazienki) jest ok

zapotrzebowanie na moc cieplną budynku przy -20*C - 7kW

przy 0*C 4,4kW

Z jednej strony z uwagi na rodzinkę i możliwy rozbiór ciepłej wody powinienem chyba rozpatrzeć ten 25kW

z drugiej - jestem ciekawy czy faktycznie modulacja tego pieca (1:6) umożliwia pracę w tak niskiej granicy (konkurencja ostrzega że ten piec moduluje tylko do 9kW) - cholera gubię się. Strasznie mi we łbie namieszali - co przedstawiciel to inne zdanie. No i do tego ci wszyscy życzliwi :-?

Miał ktoś odczynienia z tym piecykiem może lepiej wziąć tą 15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hala a jaki osprzęt oddatkowy masz do tego Junkersa jakies stracje pogodowe czy coś tam.

 

Dodatkowo w kotłowni mam jeszcze:

- regulator pogodowy FW 200 wbudowany w kocioł (Junkers)

- moduł zdalnego sterowania IPM 2 (Junkers)

- zwrotnica hydrauliczna HW 50 (Junkers)

- system kominowy AZB (Junkers)

- zasobnik c.w.u. 300 l (Galmet)

- 2x zawór trójdrogowy z siłownikiem (Womix)

- 2x pompa obiegowa (Grundfoss i LFP)

- 1x pompa cyrkulacyjna (Grundfoss)

- inne drobne elemnety (zawory, czujniki, rurki Cu itp.)

 

Zbudowany układ realizuje sterowanie dwoma obiegami z mieszaczem, ciepłą wodą i pompą cyrkulacyjną. Docelowo jeszcze będzie moduł sterowania solarami ISM 1. Wszystko sterowane z jednego miejsca regulatorem FW 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna cena katalogowa za ten kocioł to 5 203,30 zł brutto. Może sprzedawcy innych marek nie chcą zejść z marży!? Uwierz mi, ten kocioł nie jest z tektury. :-)

 

No to nawet nie za rok - za dwa ...

 

Pierwszy rok to wygrzewanie budynku , usuwanie resztek wilgoci technologicznej etc ... - powiadają że tak na prawdę to dopiero trzeci sezon grzewczy jest miarodajny ...

 

Ja już wygrzałem dom przez rok kotłem elektrycznym kospela oraz kominkiem dovre. Nie powiem ile za prąd zapłaciłem i ile kubików drewna zużyłem. Dzisiaj zużycie gazu to ok. 13 m3. Kocioł pracuje przyjemnie i cichutko non stop. Kominka mam dość! Prawdopodobnie kocioł będzie taktował dopiero przy temperaturze zewnętrznej powyżej 7 st. C. Dzisiaj temperatura zewnętrzna ok. 2-5 st. C. W domu przyjemnie ciepło ok. 21 st. C. Chodzimy w krótkich rękawkach. Czyli przy temperaturach ekstremalnych -20 st. C. nalezy spodziewać się zużycia ok. 30 m3. Tak, tak to jest dom o pow. ok. 200 m2 i zapotrzebowaniu na c.o. 13 kW (rzeczywiste wychodzi ok. 11 kW)!!! Gaz GZ-41,5. Inaczej być nie może. Już z tym się pogodziłem. Mam jeszcze tylko kilka elementów do docieplenia. Po tej niewielkiej termomodernizacji oraz obniżeniu temperatury komfortowej spodziewam się zejść ze spalaniem o ok. 1-2 m3.

 

EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna cena katalogowa za ten kocioł to 5 203,30 zł brutto. Może sprzedawcy innych marek nie chcą zejść z marży!? Uwierz mi, ten kocioł nie jest z tektury. :-)

 

No to nawet nie za rok - za dwa ...

 

Pierwszy rok to wygrzewanie budynku , usuwanie resztek wilgoci technologicznej etc ... - powiadają że tak na prawdę to dopiero trzeci sezon grzewczy jest miarodajny ...

 

Ja już wygrzałem dom przez rok kotłem elektrycznym kospela oraz kominkiem dovre. Nie powiem ile za prąd zapłaciłem i ile kubików drewna zużyłem. Dzisiaj zużycie gazu to ok. 10 m3. Kocioł pracuje przyjemnie i cichutko non stop. Kominka mam dość! Prawdopodobnie kocioł będzie taktował dopiero przy temperaturze zewnętrznej powyżej 7 st. C. Dzisiaj temperatura zewnętrzna ok. 2-5 st. C. W domu przyjemnie ciepło ok. 21 st. C. Chodzimy w krótkich rękawkach. Czyli przy temperaturach ekstremalnych -20 st. C. nalezy spodziewać się zużycia ok. 19-20 m3. Tak, tak to jest dom o pow. ok. 200 m2 i zapotrzebowaniu na c.o. 13 kW!!! Inaczej być nie może. Już z tym się pogodziłem. Mam jeszcze tylko kilka elementów do docieplenia. Po tej niewielkiej termomodernizacji oraz obniżeniu temperatury komfortowej spodziewam się zejść ze spalaniem o ok. 1-2 m3.

wreszcie ktoś z porównywalnym zuzyciem gazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...