Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tak ale są tacy co po instalacji ( kotła ze zbiornikiem na gaz + osprzęt)z uśmiechem wyjeżdżają , a jak piec duzo pali to im się nie chce przyjechać ( bo tak musi palić - mówią)

 

Przyjeżdża drugi( nowy) i stwierdza ,że praca kotła zagraża bezpieczeństwu ludzi i natychmiast wyłącza piec :evil: :evil: :evil:

 

[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Jestem na etapie wyboru kotła do swojego domu (220m2, nowy budynek, dobrze ocieplony) i od pewnego czasu śledzę wypowiedzi na tym forum.

Może ktoś mógłby się podzielić się wiedzą na temat kondensata Ferroli Econcept 25A? Doczytałam, że ma dość duży zakres mocy 5,7-26,6kW i bardzo przyzwoitą cenę ( z zasobnikiem 150l w cenie 5800 brutto)

Warto go kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem na etapie wyboru kotła do swojego domu (220m2, nowy budynek, dobrze ocieplony) i od pewnego czasu śledzę wypowiedzi na tym forum.

Może ktoś mógłby się podzielić się wiedzą na temat kondensata Ferroli Econcept 25A? Doczytałam, że ma dość duży zakres mocy 5,7-26,6kW i bardzo przyzwoitą cenę ( z zasobnikiem 150l w cenie 5800 brutto)

Warto go kupić?

 

Kocioł mógłby mieć ciut wyższą sprawność i mieć mniejszą moc, byłby lepiej dopasowany do twojego budynku prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie !!!- stoje przed wyborem kotla gazowego. Instalator zaproponowal mi dwufunkcyjny, kondensacyjny Vaillant ecoTEC plus VCW 296 z zasobnikiem 20l. montowanym za kotlem, cos takiego:

 

http://www.vaillant.pl/Klienci_indywidualni/systems-and-products/gas/gastype1/produkt_vaillant/ecoTEC_VCW_plus.html

 

Prosze o porade czy takie rozwiazanie sprawdzi sie w domku ok. 170 m2 powierzchni, rodzina 4 osobowa, na dole ogrzewanie podlogowe.

Czy ktos ma taki kociol? jak sie sprawdza?

Jezeli nie jest to dobre rozwiazanie to poradzcie jaki kociol wybrac ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł o dużo za duży :D Moduluje od prawie 10 kw :o

Nie wchodź w to - popłyniesz na rachunkach za gaz

Pozdrawiam

 

... a co to znaczy "moduluje od 10 kw" ?

To jakie rozwiazanie (kociol) polecacie ? dodam jeszcze ze sa dwie lazienki - jedna nad druga, a odleglosc od kotla do zlewu w kuchni to ok. 7 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dla Twojego domu (wcale nie takiego małego) doradzał bym kocioł jednofunkcyjny, z zasobnikiem CWU 120-150l (rodzina 4 osobowa, 2 łazienki). Jeśli kupisz warstwowy zasobnik CWU to może nawet wystarczyć 80l. Jeśli masz dobrze ocieplony dom (dla ścian U<=0,22) to piec z moca max 16kW wg mnie powinien wystarczyć. Minimalna moc wtedy pewnie ok 4kW. 10kW, tak jak doradza RAPczym, wo wg mnie stanowczo za mało szczególnie pod potrzeby CWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a co to znaczy "moduluje od 10 kw" ?

To jakie rozwiazanie (kociol) polecacie ? dodam jeszcze ze sa dwie lazienki - jedna nad druga, a odleglosc od kotla do zlewu w kuchni to ok. 7 m.

 

To znaczy że najnizsza moc z jaką moze pracować to 10 kW. Dla współczesnych domów o takiej powierzchni jak Twoja - zapotrzebowanie przy temp w ok zera - a takie wystepują w większości okresu grzewczego jest o połowę nizsze. Z kolei dla ciepłej wody ważna jest górna granica mocy. Czyli najlepsze (czytaj: najdroższe kotły maja duży zakres modulacji)

Przy takich odległościach u Ciebie - popieram zdanie Hanss Kloss odnośnie kotła jednofukcyjnego z zasobnikiem o mocy od 5-17 kw (chyba że Cie stać na taki od 3 KW)

Wesołych Świąt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję RAPczyn za informacje,

rozmawiałam w międzyczasie z instalatorem i zaproponował piec Junkers Cerapur Smart 14-3c (3,3 - 14,2 kW) ze względu na powierzchnię do grzania ok. 180m2 i dobre ocieplenie budynku (15cm styropian frez) z zasobnikiem 160l

Czy piec o takich parametrach wystarczy?

W końcu dni w roku o temperaturach -10 do -20 jest bardzo niewiele i można wtedy ogrzewanie wspomóc kominkiem a nasze wykorzystanie ciepłej wody nie jest zbyt duże (korzystamy najczęściej z szybkich pryszniców :) )

 

Pozdrawiam Świątecznie wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję RAPczyn za informacje,

rozmawiałam w międzyczasie z instalatorem i zaproponował piec Junkers Cerapur Smart 14-3c (3,3 - 14,2 kW) ze względu na powierzchnię do grzania ok. 180m2 i dobre ocieplenie budynku (15cm styropian frez) z zasobnikiem 160l

Czy piec o takich parametrach wystarczy?

W końcu dni w roku o temperaturach -10 do -20 jest bardzo niewiele i można wtedy ogrzewanie wspomóc kominkiem a nasze wykorzystanie ciepłej wody nie jest zbyt duże (korzystamy najczęściej z szybkich pryszniców :) )

 

Pozdrawiam Świątecznie wszystkich forumowiczów.

wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kotła najtańszego z zamkniętą komorą spalania - grzałby bufor w momencie braku źródła ciepła z kominka czy solaró - liczy sie cena

na pewno kondensat odpada- co jest tanie a dobre - moc raczej nieduża, bez żadnych sterowników i bajerów

 

ktoś doradzi

 

nie wiem czy taki piec podłączony do bufora powinien mieć modulację w niskim zakrsie i grzać powolutku a długo, czy zwykły tak koło 15 kw i włączać sie sporadycznie i wtedy grzać ostro... ?

myślę że można by podłączyć go nisko i grzać ciągle i niską stałą temp.

ale wtedy to najlepszy kondensat... Hmm

 

co powiecie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję RAPczyn za informacje,

rozmawiałam w międzyczasie z instalatorem i zaproponował piec Junkers Cerapur Smart 14-3c (3,3 - 14,2 kW) ze względu na powierzchnię do grzania ok. 180m2 i dobre ocieplenie budynku (15cm styropian frez) z zasobnikiem 160l

Czy piec o takich parametrach wystarczy?

W końcu dni w roku o temperaturach -10 do -20 jest bardzo niewiele i można wtedy ogrzewanie wspomóc kominkiem a nasze wykorzystanie ciepłej wody nie jest zbyt duże (korzystamy najczęściej z szybkich pryszniców :) )

 

Pozdrawiam Świątecznie wszystkich forumowiczów.

wystarczy

 

Dodałbym, że nawet z palcem w uchu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to dołożę parę groszy bo mam wielkiego zgryza

Mogę kupić ELIDENSA DGT 1300Eco.NOx Plus/V130

...

z drugiej - jestem ciekawy czy faktycznie modulacja tego pieca (1:6) umożliwia pracę w tak niskiej granicy (konkurencja ostrzega że ten piec moduluje tylko do 9kW) - cholera gubię się. Strasznie mi we łbie namieszali - co przedstawiciel to inne zdanie. No i do tego ci wszyscy życzliwi :-?

 

Dzięki wielkie, byłem nastawiony na kupno właśnie tego pieca i teraz mi namieszałeś :o :evil: :wink:

Czy ktoś z wielce czcigodnych jaśnie oświeconych doradców potwierdza, że ten piec ma jakieś ukryte niuanse, niespodzianki?

Chciałem użyć tego pieca do ogrzania ok. 220m2, połowa to podłogówka sterowana pogodówką a druga połowa grzejniki z termostatem pokojowym. Ocieplenie 15cm styro, 25cm wełny na poddaszu, wentylacja grawitacyjna. Wystarczy model 15kW czy lepiej wziąć 24kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...