Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mnie jako potencjalnego użytkownika właściwie interesowała moc nominalna i zakres modulacji. Głównie sugerowałem się http:// http://www.dedietrich.pl/09_k/4/10.htm .

 

Pełna instrukcja 6.5Mb !!! http:// http://www.dedietrich.pl/manuals.php?f_view=1&f_id=970 i są tam wszystkie dane.

 

Kociołek ekstra , przeglądnołem cała instrukcje i w/g mnie bardzo dobrze napisana ( lepiej niz junkersa smarta).

 

Programator też wysoki poziom, BUS tak jak u Junkersa.

 

Dodatkowa opcja w stosunku do Junkersa smarta to " podgrzewanie basenu"

jedyny mankament to ręczne napełnianie syfonu ( w smarcie jest program napełniania syfonu ).

 

Parametry techniczne MCA 15 a Smarta 14 praktycznie te same, niewielka różnica w mocach maksymalnych to i maks. zuzycie gazu GZ50 podobne 1,59 m3/h do 1,4 m3/h

 

 

Nie wiem jak z dosępem do serwisu ale tak ok.

Za ta cene ( powyzej 8 tys.) to zasobnik powinien byc większy niż 100l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy duzo czytałem , myslałem i zmieniałem decyzje co do pieca. Jaki? Jaki? Jaki? Jaki tylko chcesz ;). Zasada jest prosta co chcemy ogrzewac i jakie mam warunki. Ja mam dom 240m2, normalne kaloryfery i wode do ogrzanie wybrałem (znaczy się kupie)SD Niedźwiadka 40 klz , mam na to kotłownie aby postawić piec z otwarta komora sapalanie ( min 10m2), choćby nie wiem jakie cuda wieszli na ścianach stojące , żeliwne, wytrzymalsze i lepiej wyposarzone- będą zawsze.

 

1. Jeden instalator powiedział mi tak: Pan ma chate a nie mieszkanko potrzeba pieca do jej ogrzania a nie piecyka. Piec wiszący wymyslono po to by zmieścił się w mieszkaniach miedzy szafkami w kuchni czy łazience , ewentualnie dom praterowy do +/- 120m2.

 

2. Zamnknięta komora (turbo) super bajer dopłać kliencie 1000zł. Jak wisi mi piec w kuchni międzi szafkami to wtedy super pomysł bo nie wywale dziury w ścianie po to by piec miał skąd pobierać tlen. Mam kotłownie to moge sobie otwór zrobić. Problem drug:i ogrzć mieszkanie nawet 90m2 ale w jednym poziomie ok wiszący, ale chate 3 poziomy tylko stojący.

 

3. A i słynna kondensacja, wszystko ładnie pięknie ale jak masz duuuużo podłogówki (nie tylko w łazienkach) bo tak to musisz kupić o 1/3 większe kaloryfery (patrz o 1/3 drożej) i piec który kosztuje. Np kondesat 24kw ok 8000-10000zł. Jakieś turbo wiszący 24kw 3000-4000zł (porównujcie sobie patrząc na tę samą firme to vailat i to vailant itd). Kondensta ma sprawić ze w sezonie grzeczym ( 6 miesięcy) zaosczędzi 500-700zł suuper:) to przez 10 lat +/- 6000zł suuper:) ale, za piec 8000zł - 6000zł oszczędności =2000zł, normalny wieszak 3000zł. Teoretycznie jestem na plus 1000zł. ALE serwis i naparawy kondensata są około 2 razy droższe. Po drugie zawsze lepiej płacić w ratach ( wyższe rachunki o te 500zł) niż nagle wyjebac 8000zł. Oczywiście ja podałem tylko ceny pieców a ceny akcesoriów do pieców to kolejna bajka. Wiadomo kondensat drożej;). No i najlepsze wieszaki ogółem mają żywotność 10-14 lat max wiec potem jak juz masz te bycze kaloryfery i tak dalej to kup sobie znów kondensat za 8000zł zamiast za 3000zł ;)

 

4. I tak po miesiącach prania móżgu znalazłem go Sounier duval Niedżwiedż 40 klz, serwista souniera powidział mi tak: dokładnie to samo (rurki, żeliwo itd) jest w piecach vaullanta. Miś kosztuje w necie 5500 a taki vailant 8000zł. W zasadzie do wyboru mam 2 piece, oba SD. Klom 40 lub KLZ40. Do klomo dokupić musze zasobnik są 2 100l i 150l (stojący obok). A KLZ ma w sobie 110l. Cenowo juz z zasobnikami wyjdą podobnie 5500zł, kwestia ustawności w kotłowni ;).

 

5. Na początku chcaiłem zasobnik 200l ale potem pomyślałem tak wode grzeje sie np . 50C myjesz sie w letniej zmieszaną z zimną więc 110l "wrzątku" to około 250l ciepłej wody, a w Misiach jest ona ogrzewana non stop ;)

 

Mam nadzieje , że rozwiałem choć kilka waszych problemów, oczywiście moc pieca dobierajcie do swoich potrzeb. Podałem wam piec jaki wybrałem i starałem sie szybko i zwięźle opisać naczym polegają kolejne rodzaje pieców. Model musicie wybrać sami, wieszaki nie są złe tylko trzeba pomyśleć do czego. Chcesz w domu ogrzać tylko wode (latem) a dom miałowcem(zimą) - tylko wiszący piec. Spokojnie pomyślcie bo sprzedawcy maja wiele, oj wiele pułapek. Jak by co piszcie na forum Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

1. Jeden instalator powiedział mi tak: Pan ma chate a nie mieszkanko potrzeba pieca do jej ogrzania a nie piecyka. Piec wiszący wymyslono po to by zmieścił się w mieszkaniach miedzy szafkami w kuchni czy łazience , ewentualnie dom praterowy do +/- 120m2.

 

:o

 

Po drugie zawsze lepiej płacić w ratach ( wyższe rachunki o te 500zł) niż nagle wyjebac 8000zł. (...)

 

No no ....

 

Mam nadzieje , że rozwiałem choć kilka waszych problemów, oczywiście moc pieca dobierajcie do swoich potrzeb. Podałem wam piec jaki wybrałem i starałem sie szybko i zwięźle opisać naczym polegają kolejne rodzaje pieców. Model musicie wybrać sami, wieszaki nie są złe tylko trzeba pomyśleć do czego. Chcesz w domu ogrzać tylko wode (latem) a dom miałowcem(zimą) - tylko wiszący piec. Spokojnie pomyślcie bo sprzedawcy maja wiele, oj wiele pułapek. Jak by co piszcie na forum Hej.

 

Widzę że jesteś znakomitym fachofcem - naprawdę znakomitym ...

 

Dziękujemy Ci za twe cenne rady - nic dodać nic ująć ...

 

PS. Zdecydowanie za mało czytałeś i jeszcze mniej myślałeś wypisując stek tych bzdur ... Hej

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

1. Jeden instalator powiedział mi tak: Pan ma chate a nie mieszkanko potrzeba pieca do jej ogrzania

 

:o

 

 

 

Widzę że jesteś znakomitym fachofcem - naprawdę znakomitym ...

 

Dziękujemy Ci za twe cenne rady - nic dodać nic ująć ...

 

PS. Zdecydowanie za mało czytałeś i jeszcze mniej myślałeś wypisując stek tych bzdur ... Hej

 

 

 

8)

:D :D :D :D

pablitoo za to cię lubie , .....fachofcem...

:D :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzemol04 , twój pierwszy post na FM a już widać że nie będzie z tobą " lekko " 8) :wink:

z całym szcunkeim a po kiego Ty wygenerowałeś 3 posty w ciagu 10minut które nie wnoszą nic do tematu tylko są wielkim OT kóry wydłuża długi i tak temat.

 

Edit:Żadna cenzura tylko zauważyłem (a przygladam sie FM od 2004 roku) i twierdzę ze ztacza sie coraz niżej i tematy które cos wnoszą do dyskusji staja sie spamem i głupawymi wymianami "uprzejności"... i przytyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe podłączenie pieca kondensacyjnego do komina systemowego shidla z wkładem ceramicznym?

Bo instalator twierdzi,że Trzeba rurę wypuścić przez ścianę.

 

Którą rure przez ściane??, pewnie nie wie jak zamontować 3-nik.

Chodzi chyba o wyrzut spalin.Jaki trójnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe podłączenie pieca kondensacyjnego do komina systemowego shidla z wkładem ceramicznym?

Bo instalator twierdzi,że Trzeba rurę wypuścić przez ścianę.

 

Którą rure przez ściane??, pewnie nie wie jak zamontować 3-nik.

Chodzi chyba o wyrzut spalin.Jaki trójnik?

 

3-nik taki Trójnik-nierdzewka, komplet do podłączenia kotła gazowego kondensacyjnego np.MCR24 f-my Dittrich tzw rura w rurze -system kominowy /jedna rura do powietrza druga do spalin/ Powietrze doprowadzane do pieca jest podgrzewane.Średnica rury zew.125mm wewn. 80mm

 

 

http://allegro.pl/item729758469_trojnik_rura_w_rurze_125_80_mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze łatwiej krytykowac niz coś napisać, wytłumaczyc. Ja napisałem tylko to co mi sie skumulowało po wielu rozmowach z fachowcami, wachofcami i innymi pablitoowcami 8). Więc prosze, albo konkretnie i dokładnie ( z cyferkami ceny, parametry itd) odnieście się do mojej wypowiedzi albo stwórzcie kolejne 5 stron pierdół o tym kto jest mądrzejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze łatwiej krytykowac niz coś napisać, wytłumaczyc. Ja napisałem tylko to co mi sie skumulowało po wielu rozmowach z fachowcami, wachofcami i innymi pablitoowcami 8). Więc prosze, albo konkretnie i dokładnie ( z cyferkami ceny, parametry itd) odnieście się do mojej wypowiedzi albo stwórzcie kolejne 5 stron pierdół o tym kto jest mądrzejszy.

 

Wykrzesaj z siebie choć odrobinę zainteresowania i samozaparcia i najpierw przeczytaj choćby te kilkanaście stron tego wątku wstecz , lub innego w tematyce gazowej - tam znajdziesz miedzy innymi i moje posty traktujące o liczbach , wyliczeniach , analizach i porównaniach , zasadach działania kotłów i zasadach ich doboru etc ...

 

Może najpierw spróbuj przyswoić sobie trochę wiedzy , a potem zabieraj głos w dyskusji w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia i wypisujesz wierutne bzdury ...

 

Napisałeś już aż dwa posty - i właśnie w drugim masz pretensje o słowa krytyki dotyczące Twojej wypowiedzi - a uwierz mi odpowiedź na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości znaliduje się kilka stron wstecz w tymże właśnie wątku - tylko najpierw trzeba go dokładnie i wnikliwie przeczytać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta co do firmy kotła, bo serwis na miejscu i ceny nie aż takie szokujące. Mam jednak dylemat który lepszy:

 

1. Kocioł gazowy wiszący Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-3C

2. KOCIOŁ GAZOWY JEDNOFUNKCYJNY CERACLASS ZS 12-2 DV AE Junkers

 

Prosze o pomoc :D :D :D :D :D :D

 

myślałam, że na e-kolegów mogę liczyć, dziś muszę zamówic kocioł............ ale nadal nie wiem, który :cry: :cry: :cry: złudne były moje nadzieję, że mi pomożecie choć troszeczkę......... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta co do firmy kotła, bo serwis na miejscu i ceny nie aż takie szokujące. Mam jednak dylemat który lepszy:

 

1. Kocioł gazowy wiszący Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-3C

2. KOCIOŁ GAZOWY JEDNOFUNKCYJNY CERACLASS ZS 12-2 DV AE Junkers

 

Prosze o pomoc :D :D :D :D :D :D

 

myślałam, że na e-kolegów mogę liczyć, dziś muszę zamówic kocioł............ ale nadal nie wiem, który :cry: :cry: :cry: złudne były moje nadzieję, że mi pomożecie choć troszeczkę......... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Dom ( jak na zdjęciu) 150m2 użytkowych.

Podłogówka na parterze około 40m2, na piętrze łazienka 16m2.

Ocieplony 12 styropianem, ściany gazobetonowe.

 

 

Do tego domu bierz Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-3C, jednofunkcyjny kondensat i regul. pogodowy FW100 pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...