Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CERSANIT: płytki, gres - jakość, serie, zdjęcia, inspiracje, opinie


Rezi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 289
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od 6 lat mam na podłodze przedpokoju i łazienki w mieszkaniu Calabria Nero (poler). Częśc płytek została pocięta maszynowo na kwadraty i naklejona na siatkę. Najmniejsze posłużyły do wyłożenia brodzika wnęki prysznicowej, a razem ze średnimi stanowią element dekoracyjny (na podłodze plus ścianach). Nie mam z nimi żadnych problemów. Mimo, że mój 13-letni Syn ma niszczycielską naturę nie zauważyłam żadnych uszkodzeń ani przebarwień. W zeszłym roku ten sam gres (ale nie polerowany) został położony na tarasie. Ponieważ uszkodzenia powłoki tarasu zazwyczaj uwidoczniają się dopiero po kilku latach, więc trudno mi ocenic jego wytrzymałośc. Mam jednak nadzieję, że będzie równie OK, jak w mieszkaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 3 months później...
  • 7 months później...
  • 3 months później...

Swego czasu pracowałem w Cersanicie w Wałbrzychu.

Generalnie stosowane surowce do produkcji płytek są dobre. Na tym nie oszczędzano.

 

Przy zakupie w sklepie trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

1. Płytki są sortowane według kalibrów (rozmiaru) - jest to ważne w przypadku kupowania płytek z dużym wyprzedzeniem. Jak zabraknie to trzeba w sklepie o tym pamiętać i kupić taki sam rozmiar.

2. Poszczególne partie płytek mogą różnić się delikatnie odcieniem - jw. Najlepiej kupić płytki i od razu kleić.

3. Dla płytek gresowych 30x30 dopuszczalna różnica długości 2 dowolnych boków nie może być większa niż 1 mm.

4. Raczej nie kupowałbym ciemnych płytek szkliwionych - w warstwie z barwnikiem często widoczne są pajączki, czyli mikropęknięcia po nadruku (wierzcznia warstwa szkliwa jest w porządku).

 

Generalnie do łazienek polecam płytki matowe. Są ładnie i przede wszystkim nie widać na nich śladów po wyschniętych kroplach wody. Nie trzeba cały czas latać ze ścierką i wycierać ich do sucha. Na tradycyjnym szkliwie jest to bardzo widoczne (rada dla mieszkańców, gdzie woda zawiera dużo kamienia wapiennego).

 

Osobiście kładłem płytki z Cersanitu i nie miałem z nimi większych kłopotów. W moim nowym domu też zapewne się znajdą (no - może nie wszystkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

http://www.eplytki.pl/aranzacje.php?op=product&id=1121&PHPSESSID=10407f48f298c22c461c38a53074e7da#

czy ktoś położył je u siebie?

 

wczoraj zobaczyłam je na żywo

białe są piękne

czy w zestawieniu z brązową podłogą i czekoladowymi ścianami będą dobrze wyglądać?

 

i czy ten rozmiar 25x40 będzie dobrze wyglądał w małym wc? 2,20x 1,25 m....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zdecydowałem się w swojej łazience położyć płytki cersanit z serii Euforia w kolorach beige i verde. Problem w tym iż w żadnym z odwiedzanych przezemnie salonów nie maja tych płytek na stanie i mogą je sprowadzic na zamówienie, jednak gdy przygladam sie tym płytką na stronie cersanitu to odcien płytki podołogowej do płytki ściennej w przypadku oliwkowych verde jest na tyle duży ze moim zdaniem wyklucza stosowanie z zadowalającym skutkiem tych płytek w jednym pomieszczeniu

 

płytka podłogowa:

http://img267.imageshack.us/img267/6767/podlogaverde333x333ko3.jpg[/

 

płytka ścienna

http://img128.imageshack.us/img128/1442/nitkiz25x40zs4.jpg

 

 

Co do pewnych różnic w odcienianiach to jak najbardziej jestem w stanie przyjać ze tak musi byc ale tutaj to sa "inne" kolory. W zadnym salonie nikt nie dał mi zapewnienia ze to poprostu zle zrobione zdjęcia. Wiec mam pytanie do forumowiczow, którzy może widzieli te plytki na żywo. Czy różnica jest tak duża czy moze to feralnie zrobione zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, jednak nadal mam wątpliwości co do tych oliwkowych, może jedna ktoś widział je na żywo i mógł by rozwiać moje obawy.

 

Ewentualnie aby nie mnożyć wątków jeżeli ktoś posiada zdjęcia swoich łazienek w kafelkach z tej kolekcji mogą byc wszystkie kolory to bardzo bym prosił o zamieszczenie ich w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smmog

Przegladając katalog cersanitu wydaję mi się że pomyliłeś płytki, Euforia zielona podłogowa i scienna są takie same , płytka ścienna zamieszczona przez ciebie to raczej kolor Giallo (zerknij w lkatalog cersanitu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...