Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Małego domku podkrakowskie budowanie - komentarze


Vafel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Marekz6

Witam

 

Na wiosnę ruszam ze swoją budową. Jest jednak masa papierków, które trzeba złożyć w urzędzie, a tu jak wiadomo na wszystko się czeka i czeka. Całą swoją historię zamierzam opisać w swoim dzienniku http://m-m.mybudujemy.pl

Niebawem wrzucę jakieś fotki pod warunkiem że będzie co fotografować. Narazie to pusta działka przykryta białym puchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

I pewnie będzie coś w ten deseń. Ja osobiście bardzo chciałbym uniknąć żółtego, ale nie bardzo mam pomysł na inny kolor... Nie wiem co jeszcze by pasowało... Myśleliśmy nad jakąś oliwką, ale z jednej strony obawiam się dać na elewacji ciemny kolor (hmm... wychodzi na to, że w ogóle obawiam się ciemnych kolorów), a z drugiej strony ciężko znaleźć ładną oliwkę - czasami wychodzą jakieś seledynki albo inne sraczko-maczko-buraczkowe potworki, a tego chcielibyśmy uniknąć.

 

Ale dzięki za głos :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klodziki: pewnie na ecru się skończy... ale jeszcze nic nie jest przesądzone, bo na razie mamy pilniejsze sprawy do zdecydowania (na tapecie jest łazienka, potem trzeba wymyślić jak będzie wyglądała kuchnia itd.).

 

Mymyk_KSK: witam w moich skromnych progach :-)

 

Znasz Molińskich? :-)

 

Co do ogrodu to na pewno w końcu się przymierzymy i na 100% będzie nam chodziło o ogród tani w budowie i nie zabójczy w utrzymaniu (jeżeli chodzi o czas, który trzeba mu poświęcić), bo powierzchnię mamy sporą, a funduszy i czasu niewiele. Na razie jednak mamy sporo pilniejszych rzeczy do obmyślenia, więc ogród jest ciągle odsuwany i odsuwany. Myślę, że realnie rzecz biorąc pewnie dopiero jesienią poważnie podejdziemy do tematu... a wtedy bardzo chętnie się do Ciebie zgłoszę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No niestety tak to wygląda. Na pewno jest tutaj jeszcze sporo miejsca żeby coś zaoszczędzić jeśli ktoś ma czas, żeby samemu wykonać sporo prac (np. sufity podwieszane, kafelkowanie itp.). Ja niestety nie mam na to czasu. Trochę można by też zaoszczędzić na materiałach kupując najtańsze dostępne (ja kupowałem materiały powiedzmy ze średniej półki, np. profile i płyty Rigips a nie no-name, płytki Woodentic za 80 zł / m2, a mogły być panele po 30 zł / m2 itd.). Z drugiej strony - ja prawie za darmo mam instalację elektryczną, a to też przecież trochę potrafi kosztować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Z drugiej strony - ja prawie za darmo mam instalację elektryczną, a to też przecież trochę potrafi kosztować...

No właśnie, tak sobie przeglądałam koszty budowy i aż oczy przetarłam ze zdziwienia, bo przecież u mnie sam koszt kabelków wyszedł już kilka tysięcy (niestety większość z nich nie podlega pod zwrot vat'u), a u Ciebie zaledwie kilkaset złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia położonych płytek z dziennika budowy to wydaje mi się, że możesz mieć problem estetyczny. A chodzi o granicę płytek w korytarzu i w pomieszczeniach, do którego będą montowane drzwi.

http://img9.imageshack.us/img9/6756/p4096566.jpg

Chodzi o to, że w zalezności od futryn jakie będziesz miał, być może, że z korytarza przy zamkniętych drzwiach będziesz widział panele w tym pokoju na lewo (wg zdjęcia), a woodentic będzie widoczny z łazienki (tak myślę, że to po prawej to łazienka).

Dopiero zamierzam zgłębić ten temat, ale chyba jest tak, że gdy futryny są nakładane na ścianę to drzwi odchodzą od linni ściany o około 1,5-2cm i takie wcięcie lub nadwyżkę należy zrobić w zalezności od tego czy drzwi otwieraja się do środka czy na zewnątrz pomieszczenia.

W linni ściany można położyć płytki jeżeli futryny będą zlicowane ze ścianą - chyba te metalowe.

W przypadku styku panel-płytka i tak daje się próg to można trochę to zamaskować (ale próg nie będzie bezpośrednio pod drzwiami, a będzie w całości po jednej stronie), ale w przypadku styku bezprogowo płytka-płytka będzie to widoczne - mam ten błąd zrobiony w mieszkaniu dlatego teraz nie chciałbym zostawić to przypadkowi (fachowcowi) jak wówczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dzięki za zwrócenie uwagi. Sam na to nie wpadłem, a fachmani mówili, że tak ma być.

 

Tylko, że dla mnie teraz chyba już za późno. O ile przy wejściu do pokojów można jeszcze wyciąć kawałek Woodentica (bo jest go za dużo), to w drzwiach do WC i łazienki nie dokleję przecież 2-cm kawałka Woodentica, bo to też będzie brzydko wyglądało.

 

Hmm... na styku płytek korytarzowych (Woodentic) i łazienkowych będę dawał jakąś listwę - może wystarczy dać po prostu jakąś szeroką płaską listwę, tak żeby przy zamkniętych drzwiach z obu stron widoczna była tylko ta listwa...

 

Ale czy jesteś pewien, że drzwi z futrynami obejmującymi ścianę nie są zlicowane ze ścianą? Chyba muszą być... Inaczej otwierałyby się o mniej niż 90 stopni... Jak będę w jakimś sklepie z drzwiami to przyglądnę się jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz i tak na styku:

- panel-płytka próg będzie po jedenj stronie drzwi i chyba tak musi być - czyli tu nie ma problemu, bo próg nachodzi na dwie strony po 1cm

- płytka-płytka bezprogowo: drzwi są przesunięte od lica ściany o grubość uszczeliki i tyle będzie widać płytek z drugigo pomieszczenia plus to co widać pod skosem pod drzwiami czyli razem około 1cm

Jeżeli dajesz próg na wszystkich stykach to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...