Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Małego domku podkrakowskie budowanie - komentarze


Vafel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No tak. Papierologia prawie skończona.

 

Obawiam się trochę tego, że starostwo upomni się o decyzję o wyłączeniu z produkcji rolnej zanim zdołam ją otrzymać. Dziś mi powiedzieli, że zazwyczaj czeka się na tą decyzję około miesiąca :-(

 

W każdym razie jest już bliżej niż dalej. Jak zacznę we wrześniu to będę w niebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na decyzję czeka się do miesiąca, ale może zdarzyć się tak, że będzie gotowe już po 2 tygodniach. My odebraliśmy po 20 dniach,ale nam się spieszyło,więc nie męczyliśmy starostwa telefonami :wink: Możesz spróbować zadzwonić po 2 tygodniach i przypomnieć o sobie :wink:

 

Powodzenia

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Witam.

Chciałabym gorąco podziękować za inspirację dotyczącą pokrycia dachu. Moim marzeniem był gont osikowy, lecz przeraziły mnie koszty. A tu : Niespodzianka !!! Dzieki tobie zrealizuję to marzenie, ale ... z blachodachówki.

:D :D :D

Życzę udanego budowania, a jeśli projekt jeszcze nie wybrany to polecam stronę http://www.domnahoryzoncie.pl. Mają fajne i nietypowe projekty, zwłaszcza parterówek.

Pozdrawiam, Mirella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzięki wszystkim za komentarze i zainteresowanie dziennikiem.

 

Kasia&Janusz: ja buduję bez piwnicy. Jasne, że piwnica się przyda, ale to dla mnie za droga impreza. Jak wszystko podliczyłem to wyszło mi około 40 tys. drożej niż w wersji bez piwnicy.

 

cooky.gdynia: cieszę się, że mój dziennik do czegoś się przydał. Również życzę udanego budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam,budujemy niedaleko siebie,chociaż u mnie to za dużo powiedziane,bo czekam na PnB.Tylko tak sobie patrzę na Twój domek i nie wiem czy czasami nie widziałem Twojego projektu u mojego znajomego,który zajmuje się budową domów.Twój majster to czasami nie Jacek? A kierownika skąd masz,bo ja właśnie szukam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na razie w Beanie w Kryspinowie.Ma dośc dobre ceny na produkty Wienerbergera.Nie ma też problemu z przechowaniem,ze zwrotem towaru.Paru znajomych już skończyło stan surowy i nie miało z nim problemów.Ostatnio też dobre ceny niektórzy dostają na składzie w Łączanch,po drugiej stronie Wisły.Stal to najlepiej chyba w Kryspinowie.Styropian kupowałem w Sance.Podbitka znowu najtańsza była w Rybnej,ale jeszcze nie kupiłem. No i dla Ciebie chyba najbliższy skład czyli Krakus-bis,niedaleko stacji benzynowej,też jak czasami dzwoniłem się dopytać to ceny były nawet przystępne.Zwłaszcza drewno.

A Ty kiedy dalej zaczniesz działać?Ja mam zacząć pod koniec maja.Mam nadzieję,że Jacek się wyrobi we wszystkim,bo najbardziej to się boję o jego terminowość.Za dużo bierze prac.Zależy na pewno dużo jaka pogoda będzie,czy zima długo będzie.Pozdrowienia

A skąd masz kierownika?Ja mam na razie na oku z Kryspinowa,ale jeszcze sprawa nie zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wznawiam budowę wczesną wiosną. Jak pogoda pozwoli, to w marcu, jak nie to w kwietniu - zobaczymy.

 

Kierownika mam z Czernichowa. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami, to mogę podesłać Ci namiary do niego na priv.

 

Do tej pory nie robiłem wiele zakupów. Z większych rzeczy to tylko bloczki betonowe na fundament (kupione na allegro, przywieźli ze Śląska). Drobniejsze zakupy robiłem w Krakus-Bisie przy stacji. Stal miałem od teścia(musiałem dokupić tylko trochę drutów fi6 i drut wiązałkowy).

 

Teraz rozglądam się ze materiałem na ściany (beton komórkowy), ścianki działowe (silikaty), drewno na dach, no i pokrycie dachu (blachodachówka lub gont).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Słyszysz jak wiatr życzenia niesie?

Hula po polach i szumi w lesie,

Jak stuka w okna, wchodzi w kominy

I obserwuje dziecięce miny?

Jeśli to słyszysz, to zamknij oczy,

Niech świat z dzieciństwa znów w życie wkroczy.

http://republika.pl/blog_ti_267886/392270/tr/carteneige005.gif

Z najlepszymi życzeniami Świątecznymi i Noworocznymi -Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne życzonka

uśmiechu i słonka. Śniegu białego po pas...

Pierwszej gwiazdki - jasnej

jak ta nad Betlejem.

Pokoju życzliwego w opłatka łamaniu...

Życzeń, co się spełniać będą,

Ciepłej miłości, wiary i nadziei,

co nie będą odstępować na krok

przez cały nowy nadchodzący rok...

 

http://img205.imageshack.us/img205/4615/130rf4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Co do koloru elewacji to we wklejonej przez Ciebie wizualizacji jest OK. Po prostu trzeba zwracać uwagę na to, aby dom nie różnił się kolorem, zdecydowanie nie odstawał od otoczenia. U mnie np wiekszośc domów na osiedlu ma zółty kolor ścian i czerwony kolor dachów, a więc i ja się nie wyłamywałem.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, ale taka jak jest na wizualizacji to na pewno nie będzie, bo dokładnie taką samą kolorystykę ma dom sąsiada (ten po prawej - wprost od niego skopiowałem :-)

 

Ale celujemy w coś takiego jak:

- dach: cegła-czerwień-wiśnia

- ściany: nie białe i na pewno nie żółte, może coś kremowego, albo w lekki brąz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaflu, bardzo fajny projekcik wybraliście. Trzymam kciuki, żebyście się zmieścili w wyznaczonej kwocie i będę z uwagą śledzić Twój dziennik, bo mamy podobne do Waszych priorytety jeśli chodzi o budowę i bardzo mocno wierzymy, że da się zbudować skromny domek za 250 tys. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...