Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Małego domku podkrakowskie budowanie - komentarze


Vafel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pisz koniecznie jak najwięcej o kosztach

Porównanie blachy i dachówek betonowych jak dla mnie jest bezdyskusyjne(na kożyść betonowej oczywiście)

ciekawe jakie różnice w robociżnie w przypadku blachy i dachówki będą?

 

Jeśli chodzi o koszty w robociźnie, to moja ekipa powiedziała, że za dachówkę będzie drożej niż za blachę, ale nie więcej niż 1000 zł.

Dodatkowo u mnie więźba pod dachówkę musi mieć większe przekroje, co po policzeniu dało mi 500 zł większy koszt. W sumie więc dachówka cementowa wychodzi jednak drożej od blachy (jeśli się weźmie pod uwagę wszystkie koszty, a nie tylko koszty materiału). Czy warto dopłacić? Jeszcze nie zdecydowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz koniecznie jak najwięcej o kosztach

Porównanie blachy i dachówek betonowych jak dla mnie jest bezdyskusyjne(na kożyść betonowej oczywiście)

ciekawe jakie różnice w robociżnie w przypadku blachy i dachówki będą?

 

Jeśli chodzi o koszty w robociźnie, to moja ekipa powiedziała, że za dachówkę będzie drożej niż za blachę, ale nie więcej niż 1000 zł.

Dodatkowo u mnie więźba pod dachówkę musi mieć większe przekroje, co po policzeniu dało mi 500 zł większy koszt. W sumie więc dachówka cementowa wychodzi jednak drożej od blachy (jeśli się weźmie pod uwagę wszystkie koszty, a nie tylko koszty materiału). Czy warto dopłacić? Jeszcze nie zdecydowałem...

 

Ja uważam że warto-mieliśmy ten sam dylemat co Ty ale w końcu zdecydowaliśmy się na dachówkę cementową EURONIT,w porównaniu z blachą wyszło o 1300 zł. drożej-myślę że warto, to jednak dachówka, z niecierpliwością czekam na efekt końcowy :lol: , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że warto-mieliśmy ten sam dylemat co Ty ale w końcu zdecydowaliśmy się na dachówkę cementową EURONIT,w porównaniu z blachą wyszło o 1300 zł. drożej-myślę że warto, to jednak dachówka, z niecierpliwością czekam na efekt końcowy :lol: , pozdrawiam

 

My też skłaniamy się raczej ku dachówce cementowej. Ale na 100% jeszcze nie zdecydowaliśmy. Zobaczymy, czy uda nam się coś jeszcze uszczknąć z ceny. Jeśli się uda, to pewnie stanie na dachówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witajcie:)

Jesli moge cos zasugerowac... wszystkie kable ktore macie do elektryki itp gipsujcie tak co metr - nie wystarcza sam klej z pistoletu :)

U nas w garazu od wilgoci wszystko odpadło przez noc...

iwiec caly dom przeszlismy z gipsem i w 3 godziny "połapalismy" - i dobrze bo jak przyszli tynkarze to byly 3 kable tylko na kleju wszystko odpadało od cisnienia jakie uderzało w sciane - u nas byly cementowo wapienne i z pistoleetu narzucali na sciane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Jesli moge cos zasugerowac... wszystkie kable ktore macie do elektryki itp gipsujcie tak co metr - nie wystarcza sam klej z pistoletu :)

U nas w garazu od wilgoci wszystko odpadło przez noc...

iwiec caly dom przeszlismy z gipsem i w 3 godziny "połapalismy" - i dobrze bo jak przyszli tynkarze to byly 3 kable tylko na kleju wszystko odpadało od cisnienia jakie uderzało w sciane - u nas byly cementowo wapienne i z pistoleetu narzucali na sciane

 

Hehehe... już sami do tego doszliśmy. Ale dzięki wielkie za sugestię.

 

Trzeciego dnia "klejenia kabli" przyszliśmy na budowę i połowa była odklejona. Co ciekawe - klej nie trzymał kabla, a nie ściany (klej został przy ścianie, a odklejał się sam kabel). Teraz zaraz po przyklejeniu gipsujemy wszystko od dołu do góry gipsem szpachlowym.

 

A dlaczego od dołu do góry? Bo tynkarz, który był u nas oglądać chalupę powiedział, że jak kabel odstaje od ściany to są problemy przy tynkowaniu i lepiej będzie zagipsować go na całej dlugości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo ładny domek. Gratuluję :lol: My budujemy Tymka z Horyzontu. Jesteśmy właśnie na etapie wyboru okien i również skłaniamy się ku Avante. Mam w związku z tym pytanko, czy drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem mają dwie klamki? Czy jest to jakoś inaczej rozwiązane?

 

Dziękuję.

 

Drzwi balkonowe mają dwie klamki. Bardzo fajne rozwiązanie. Z tych firm, które odwiedziłem, tylko w Avante tak mieli. W pozostałych tylko pierwsza kwatera otwierana była klamką. Żeby otworzyć drugą trzeba było odhaczyć taki zatrzask.

Dwie klamki są wygodniejsze. No i ładniej wyglądają :-)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Hmm... no postaram się... choć z tym czasem nadal kiepsko (widać choćby po tym, że w tym momencie wciąż jestem w pracy).

 

Nie myślałem, że są jacyś zainteresowani, bo w końcu mój dziennik to taki mało ciekawy na tle innych (np. dziennika Majkiego albo Daggulki), no ale skoro mnie proszą... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...