Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Małego domku podkrakowskie budowanie - komentarze


Vafel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Są nowości -fajnie :D i zdjęcia ładne ....

Kibicuję Twojej budowie niezmiennie ....zapytam jak daleko masz od rzeki Wisły ? obok tych 2 drzew to chyba jakiś stawik ?.Gleba to chyba jakiś margiel ,kamieni fuul.. ten nowy wykop tak zaplanowałeś czy brakło CI miejsca od wjazdu? . Widoki masz super .. i tu Ci zazdroszczę . Pozdrowienia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nowości -fajnie :D i zdjęcia ładne ....

Kibicuję Twojej budowie niezmiennie ....zapytam jak daleko masz od rzeki Wisły ? obok tych 2 drzew to chyba jakiś stawik ?.Gleba to chyba jakiś margiel ,kamieni fuul.. ten nowy wykop tak zaplanowałeś czy brakło CI miejsca od wjazdu? . Widoki masz super .. i tu Ci zazdroszczę . Pozdrowienia. :D

 

Obok tych dwóch drzew (wierzb) to właśnie rzeka Wisła :-) Jakieś 70-80 metrów od mojej przyszłej chałupy :-)

 

Gleba to cholera wie co... Takie kamienie pomieszane z czymś ilasto-gliniastym. Mój koparkowy mówi na to "rupień". Ręczne kopanie w tym to mordęga (ostatnio złamałem kilof...). Ale są i zalety - to, co wykopałem z szamba można wykorzystać na utwardzenie drogi.

 

Nowy wykop tak zaplanowałem. Teren opada w kierunku Wisły i bez sensu byłoby robić szambo "pod górkę" względem domu. Poza tym tam dołem (wzdłuż wału wiślanego) ma kiedyś biec nitka kanalizacji, do której mam nadzieję się podłączyć.

 

A co do widoków, to z poziomu parteru już niestety nie są aż tak fajne (choć i tak nie można narzekać)... To jedna z wad parterówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wymianę doświadczeń wrzuciłam fajny kolornik do dobierania okien ,dachu + elewacji ... :D

 

Nie jestem pewien czy on taki fajny. Wolę pobawić się zdjęciem swojego domu w Paint.NET czy innym Gimpie. Przynajmniej mogę od razu ocenić czy np. kolorek ściany będzie pasował do otoczenia i innych elementów budynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Od jakiegoś czasu obserwuje twój dziennik i postępy budowlane. Sam mam bardzo podobny domek trochę inny z zewnątrz, ale w środku prawie bliźniaczy, chodzi o układ pomieszczeń.

Zastanawiałeś się nad tym, czy nie zagęścili ci podłogówki przy drzwiach tarasowych. Uważam, że ogólnie masz dość gęsto położone rurki bo 15cm na całej powierzchni więc zapas będzie spory.

 

Mam pytanie, czy liczyłeś zapotrzebowanie na ciepło w OZC? i czy projekt podłogówki ktoś liczył?

 

Bo ja sam projektowałem podłogówkę u siebie (100% - nie mam grzejników) i mi powychodziły odległości dla paneli 25 cm. tylko pod oknami zagęściłem do 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem zapotrzebowanie w OZC, ale w tym momencie nie pamiętam wyników (było chyba między 6 a 7 tysięcy + 1,5 tysiąca na wentylację - ale nie daje sobie nic uciąć). Jak wrócę do domu, to sprawdzę i wkleję do dziennika.

 

Podłogówki nikt nie przeliczał, ale jak zauważyłeś mam rurki dość gęsto (kilkanaście centymetrów) i na 100% jest to trochę zbyt gęsto jak na , więc mam zapas i mogę sobie regulować podłogówkę temperaturą wody.

 

Jeszcze co do rurek, to nie martwię się tym, że są zbyt rzadko rozmieszczone, tylko tym, że są równomiernie rozmieszczone, więc będę mógł sobie podnieść albo obniżyć temperaturę, ale całej podłogi. Może być więc tak, że jak pod oknem będzie dobrze, to na środku pokoju podłoga będzie już za ciepła, a jak obniżę temperaturę, żeby na środku było OK, to pod oknami będzie zimno... Tego się obawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaprojektowałem strefę brzegową pod oknami jako początek pętli pokojowej w odstępach 15cm trzy rzędy, a dalej to już normalnie ślimak z 25 cm odstępu. Moje zapotrzebowanie to ok 4,5kW i dla temperatury zasilania 35stC wychodziły mi odstępy 35-30 cm.

Rozrysowałem sobie planowany przebieg rurek i policzyłem długości i wtedy wyliczyłem moc grzejnika i porównywałem z zapotrzebowaniem wyliczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...