Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Małego domku podkrakowskie budowanie - komentarze


Vafel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Źle na pewno nie będzie. Ja się tylko zastanawiałem czy nie za mało daję, choć z wyliczeń jeszcze wychodzi zapas...

 

Skoro policzyłeś i coś Ci tam wyszło i jeszcze dajesz zapas, to powinno być OK. Jak nie jesteś pewien swoich wyliczeń, to możesz jeszcze zagęścić, ale wtedy jest wyższy koszt, bo więcej rurek, mocniejsza pompka, potem więcej prądu, żeby to pompować itp.

Z drugiej strony jak będziesz miał za rzadko, to już nie da się tego poprawić.

 

Bierzesz pod uwagę panele na podłogę? Wziąłeś poprawkę na to, że przez panele podłogówka odda trochę mniej niż przez płytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zapytam, czemu obróbki komina są zrobione pod dachówkę?

 

Nie wiem jak to się robi w przypadku dachówki, ale u mnie na blachodachówce obróbki są wyłożone na fali a nie pod blachą.

Może dlatego przecieka?

 

Vafel ma dachówkę przecież ........

 

Muszę Cię Vafel odwiedzić(jeśli się zgodzisz oczywiście) i oglądnąć Twoje tynki i wylewko,bo szukam wykonawców na przyszły rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robdk: przy blachodachówce obróbki idą na wierzch. Przy dachówce pod spód.

 

Langerob: zapraszam. W tygodniu może być ciężko, ale w jakiś weekend nie powinno być problemu. Zapowiedz się tylko chwilę wcześniej i będzie OK :-)

 

Tynkarzy mogę polecić (zresztą już polecałem na białej-czarnej małopolskiej), a wylewkarzy... jeszcze nie wiem. Powiem za kilka dni... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zaczytałam się w Twoim dzienniku... :)jest świetny!

Zastanawiam się jakim cudem pobudujemy te nasze domki za 250tys? My mamy na razie tylko prawie 50, bo cały czas coś gdzieś trzeba dopłacić, a jesteśmy dopiero po adaptacji projektu - i to częściowej. Będziemy budować domek niewiele większy, ale sam dach nas troszkę pożre; niestety mój małżonek się uparł na wielospad :(

Będziemy budować D05 z MG PROJEKT: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/d05/index.php

i mam nadzieję, że na wiosnę ruszymy. O ile załatwimy kredyt choć na te 200tysiaków. Masz zamiar wprowadzić się za kwotę 250? czy to bez wyposażenia liczyłeś?

Mam jeszcze pytanie odnośnie ekipy. Z tego co widziałam robili Ci całość po dach, można wiedzieć za ile? nie doczytałam się w dzienniku kosztów samej robocizny.

 

pozdrawiam życząc powodzenia

trzymam kciuki

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :-)

 

Sympatyczny ten wasz D05. Jaki macie układ według stron świata? Ten taras będzie od południa? Jeżeli tak, to w kuchni będziecie mieli bardzo gorąco... zastanawialiście się nad tym?

No i dach rzeczywiście na pewno będzie trochę kosztował. To jest jednak drogi element (u mnie najdroższy był dach i fundamenty).

 

Te 250 tys. zł to założyłem na cały dom, z białym montażem, ale bez mebli, kuchni, sprzętu AGD itp. Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że bardzo oszczędzając powinno się udać zmieścić w tych 250 tys., ale jeżeli pofolgujemy sobie trochę (wykończeniówka trochę lepsza niż najtańsza półka) to skończy się na 270 tys. zł.

 

Kilku błędów się nie ustrzegłem, kilka rzeczy zrobił bym inaczej, ale generalnie na razie jest OK.

 

Co do ekipy, to za stan surowy otwarty (z dachem) zapłaciłem 20 tys. zł, ale trochę żałuję, że do dachu nie wziąłem kogoś lepszego, bo oni byli OK do murarki, ale dach spieprzyli w kilku miejscach. Szkoda, że się nie przyznali, że z dachami to im tak sobie idzie. Trudno...

 

Teraz nie możemy się na drzwi zdecydować (buuuu.... :cry:). A jeszcze muszę w końcu wybrać i zakupić kocioł, bo pasowałoby trochę wygrzać podłogówkę i zabierać się za dalszą robotę wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Fakt, kuchnia będzie od południa, ale jeśli będziemy długo prowadzić taki tryb życia jak obecnie, to gotowanie wchodzi w grę wcześnie rano albo późno wieczorem :lol: podejrzewam, że szybko się to nie zmieni, bo na kredyt trzeba robić niestety. Wjazd na działkę mamy od południa, i jak to baba uparłam się by okno w kuchni wychodziło na drogę. Taras miał być zmieniony z wyjściem na wschód, ale decyzja jeszcze nie zapadła. Od wschodu mamy trochę zarośli i potoczek, niby fajnie, ale złodzieje, smrodek ścieków w potoczku itp. Nie możemy się zdecydować czy przestawić okno z drzwiami tarasowymi w salonie

 

Pozwolę sobie zadać Ci jeszcze kilka pytań :wink:

czy w salonie gdzie masz podłogówkę będą jeszcze dodatkowo grzejniki? U nas podłogówki wychodzi prawie 60m2!to też chyba będzie nie mały koszt :(

 

Wg moich rozeznań to ekipa dała dobrą cenę.

 

Nie zastanawiałeś się nad zrobieniem stropu by w przyszłości nie było problemu z przerobieniem i użytkowaniem poddasza? Wiem,wiem, dodatkowe koszta ale mnie to teraz bardzo nurtuje. Mamy w projekcie strop drewniany, nadzorca namawia nas na lany, by kiedyś była możliwość rozbudowy, ale nie mam pojęcia o ile nam to może podrożyć budynek - drewniany też do tanich nie należy i płytami trzeba obłożyć a ja chcę tynk :) :-?

 

pozdrawiam

 

u nas dziś -10 stopni!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś na budowie temperaturka -12, a wewnątrz w domku -5...

 

W salonie mam tylko podłogówkę bez żadnych grzejników. Grzejniki są tylko w trzech pokojach, kotłowni i drabinka w łazience. Poza tym wszędzie podłogówka (jakieś 50 m2). Jak będę w domu i znajdę trochę czasu to postaram się podliczyć ile kosztowała sama podłogówka...

 

Szczerze mówiąc nie wiem o ile taniej by było gdyby wszędzie były grzejniki. Pewnie trochę taniej, ale niewiele... Dla mnie kluczowym pytaniem przy podłogówce było czy jestem w stanie zaakceptować płytki wszędzie tam, gdzie podłogówka (jakoś nie jestem przekonany do paneli na podłogówce). Stwierdziłem, że jestem w stanie, więc mam podłogówkę.

 

Co do stropu lanego w parterówce, to wybacz ale dla mnie to bez sensu. Jak wybieraliśmy projekt, to długo się zastanawiałem, liczyłem i wyszło mi, że domek parterowy z poddaszem do późniejszej adaptacji to najmniej ekonomiczne wyjście. Znacznie lepiej i taniej wyjdzie jeżeli od razu się zdecyduje czy ma być parterówka czy z poddaszem i nie zostawia żadnych innych możliwości. Parterówka może być tania tylko wtedy jeżeli wykorzystamy wszystkie możliwości, jakie daje (czyli strop drewniany lub jeszcze lepiej wiązary, ocieplenie w stropie, a nie w skosach dachu itp.). Według mnie rozbudowywanie w przyszłości parterówki "do góry" kompletnie nie ma sensu. Jeżeli okaże się, że potrzebuje większego domu i będzie mnie na to stać, to rozbuduje go "na boki", czyli np. zabuduje mój zadaszony taras, dzięki czemu będę miał jeden duży pokój więcej. Mam też miejsce od strony kotłowni, żeby ewentualnie dobudować tam garaż lub jakieś pomieszczenie gospodarcze. Okno w kotłowni ma szerokość 150 cm (nad nim szerokie nadproże), więc nie będzie problemu, żeby wybić pod nim otwór i zamienić to na drzwi. Możliwości mam wiele i na pewno nie będę się pchał z rozbudową "do góry". Inna sprawa, że działkę mam dużą, dlatego mogę sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie czekam na koszt podłogówki :lol:

Ja zawsze chciałam mieć płytki w kuchni i salonie, dlatego takie ogrzewanie jak najbardziej mi pasuje. I marzy mi się żeby goście nie musieli butów zdejmować,przynajmniej wiosna-lato :)

 

Masz 100% racji. Nam zawsze marzył się dom bez schodów, dlatego uparcie szukaliśmy funkcjonalnej, w miarę dużej parterówki. Nie myślę jej absolutnie podnosić, ale gdyby kiedyś nasze dziecko(albo dzieci) chciały...wiem, że teraz takie czasy, że każdy tylko patrzy by na swoim i jak najdalej od rodziców, ale...

Mamy wąską działkę, więc nie ma opcji poszerzenia domu, ani też wydłużenia - bezsensowne założenia warunków zabudowy o odsunięciu budynku o 18metrów!!! od górnej krawędzi skarpy potoku. Więc budyneczek wciśnięty prawie co do metra

 

co do drzwi to chyba najlepszym wyjściem będzie zamówienie ich u stolarza, można np jedynie zabejcować(chyba tak to się nazywa) ciemnym kolorem i zostaną widoczne słoje drewna a drzwi sprawiają wrażenie naprawdę ekskluzywnych - mój ojciec swego czasu sobie takie wyczarował, ale to było dawno i u znajomego, więc nie mam pojęcia jaki koszt

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z jakiegoś powodu spodziewasz się, że Wasze dzieci będą chciały z Wami mieszkać, a działka nie umożliwia rozbudowania na boki, to ja bym w takim razie od razu zainwestował w dom z pełnoprawnym poddaszem (czyli wygodną klatką schodową, wysoką ścianką kolankową). Chociaż... to Wy znacie najlepiej swoje warunki, więc nikt nie zdecyduje lepiej niż Wy.

 

W każdym razie pamiętaj, że jak zbudujesz sobie parterówkę, to potem z przeróbką w górę jest masa problemów. A to nie wiadomo gdzie zrobić klatkę schodową, żeby nie zmasakrować całej przestrzeni na dole, a to coś tam jeszcze wyskakuje... Coś takiego trzeba bardzo dokładnie przemyśleć od samego początku.

 

Ja w każdym razie nie spodziewam się, żeby moje dzieci chciały mieszkać ze mną dłużej niż będzie to konieczne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img689.imageshack.us/img689/8603/choinka1y.jpg

 

Wesołych Świąt!

Bez zmartwień,

Z barszczem, z grzybami, z karpiem,

Z gościem, co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce.

Wesołych Świąt!

A w Święta,

Niech się snuje kolęda.

I gałązki świerkowe

Niech Wam pachną na zdrowie.

Wesołych Świąt!

A z Gwiazdką! -

Pod świeczek łuną jasną

Życzcie sobie - najwięcej:

Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

 

Życzą

Aśka i Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech świąteczne życzenia mają moc spełnienia,

te całkiem błahe i te ważne,

te dostojne i te ciut niepoważne,

niech się spełnią.

 

daggulka

 

http://toska82.blox.pl/resource/Widokowki_swiateczne__nastroj_swiateczny__zdjecia_1557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo można je zobaczyć w firmie ABC Drzwi na Romanowicza w Krakowie. Taniej można je kupić na allegro od firmy Kozioł, ale znalazłem na forum bardzo niepozytywne opinie na temat tej firmy (a konkretnie oddziału tej firmy w Olkuszu).

 

Co do samych drzwi Węgrzyn, to są świetne, ale chyba się nie zdecydujemy... Boję się tego, że po pierwsze, to jest sosna (miękkie drzewo), a po drugie - grubość tylko 55 mm - obawiam się, że mogą się wypaczyć.

 

Prędzej zdecydujemy się na drzwi od lokalnego stolarza - za około 3000 zł możemy mieć drzwi z meranti, o grubości 68 mm, choć o prostszym wzorze... Coś za coś...

 

Albo całkiem machnę ręką i kupię drzwi metalowe. Tylko, że żadne mi się nie podobają... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam w Nowym Roku i życzę szybkich postępów przy wykańczaniu domku!

Myślę, że drzwi od stolarza są świetnym wyborem i będą takie jakich (prawie) nikt nie ma :)

Ja dzisiaj dostałam wycenę na budowę naszego D05 od poleconej firmy - SSO tj fundament, mury,drewniany strop, kominy i dach z orynnowaniem bagatela 65tys :o

musimy szukać dalej, bo choć liczyłam się z tym, że przez naszą fanaberię w postaci dachu trochę przepłacimy, to kwota 65 przerosła nasze najśmielsze oczekiwania :( [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za życzenia :-)

 

Drzwi wejściowe jednak będą od stolarza (już zamówione), a te gospodarcze będą stalowe KMT.

 

Co do Waszej wyceny, to faktycznie dość sporo. Na pocieszenie dodam, że jak ja szukałem ekipy, to ceny były od 20 do 50 tys. zł. Więc życzę powodzenia w dalszych poszukiwaniach!

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...