Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w rododendronach 6 " pancki i łukasia - KOMEN


Pancka

Recommended Posts

Cześć Pancka i pozostali uczestnicy komentarzy do dziennika budowy :)

 

Trafiłem całkiem przypadkowo na Twój dziennik budowy: po wpisaniu w googlach "Dom w Rododendronach 6 Kraków" Ty pojawiasz się jako pierwsza. Wraz z żoną jesteśmy na etapie wyboru projektu na naszą działkę i na chwilę obecną jesteśmy przy "domu w werbenach 2". Bardzo podobny do niego jest Rodo 6 (też myślimy o garażu dwustanowiskowym). Stąd moja (nasza) prośba. Czy moglibyśmy przyjechać do Ciebie (do Was) na budowę i zobaczyć domek od środka? Też jesteśmy z Krakowa także postaramy dopasować się co do Waszego grafiku prac (na budowie i zawodowo:) A propo - w którym hotelu pracujesz?

 

Pozdr.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Adamie !

Zapraszamy na budowę !! w tym tygodniu we wtorek żegnamy się z firmą, w piątek równamy działeczkę - także w tych dniach ktoś z nas będzie w domu ( jak to ładnie brzmi - domu - prawda? )

przejrzałam sobie właśnie ten drugi projekt i rzeczywiście po naszych zmianach jest on bardzo podobny.Nam zależało na półokrągłym wykuszu i w miarę małej a funkcjonalnej powierzchni - dlatego rodo jest dla nas bardziej odpowiedni

 

podaj mi , proszę na priv.swój nr.telefonu - jak będę konkretnie wiedziała dokładnie godzinę , kiedy będziemy na budowie, to zadzwonię :D

 

ps.pracuję w "Witku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem w szoku jeśli chodzi o koszty betonu:

 

koszty gąsiorów i krawędzi prawych i lewych do dachu..2 943,60 zł

więzba .............................................................................13 900,00 zł

zamówione okna..............................................................13 400,00 zł

okna dachowe ...................................................................8 549,00zł

beton na cały dom ( oprócz tarasu i ogrodzenia )

z transportem i przepompowywaniem............................42 121,00 zł

------------------w sumie-------------------------------------- ok. 81 000,00 zł

 

Naprawdę wydaliście 42tys zł na beton. Inni wydawali 13tys a wy aż tyle. Czy możecie napisać o innych kosztach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle betonu, ale Pancka ma piwnicę pod garażem (jeśli dobrze pamiętam); wszystko zależy od wysokości fundamentu, jaki musicie zrobić-u nas np. 10% spadku na działce w stronę południową i am fundamenty mają 1,6m wysokości + głębokość ław (coś ok. 30cm), a od płn. "tylko" 1,1m i na same fundamenty weszło nam 23m3, ławy 12m3, płyta chudziak 11m3, płyta garaż+2 słupy konstrukcyjne 6m3, płyta dom +schody wewn. i zewn. +wieńce nad garażem 13m.w sumie? 65m3 średnio po 310zł/m3.

 

ale drzewo napewno taniej mozna dostać-ja płaciłam 7900zł (700zł/kubik) + 450zł środek do impregnacji (mamy taka specjalną wanne do moczenia i chcieliśmy mieć dobrze zaimpregnowane)

 

aha - ja mam garaż 1 stanowisko, ale na 2 stanowiskowy betonu myślę, że trzeba liczyć ok 10m3, a drzewa ok 3m3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancka za okna dachowe też sporo płacisz :o

ja mam wycenę FAKRO 78*140 typ FTP V (nawiew w całej szerokości okna) * 3 + okno FAKRO FTP W (łazienkowe) + 4 kołnierze + wyłaz FAKRO WGI

suma 5425,29zł, a ostatnio znalazłam jeszcze taniej o ok. 300zł

 

 

(my JESZCZE budujemy bez kredytu-może dlatego tak kalkujemy :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie dobiliście... :cry:

nam budowała firma i praktycznie my tylko dostawaliśmy fv za materiał - przyznaję się, że nie szukaliśmy po składach gdzie co taniej bo poprostu nie mamy na to czasu.

 

A co do betonu - tyle wyszło bo mamy duży spad na działce ( 160 cm. ) no i betonowaliśmy piwnicę pod garażem dwustanowiskowym....

 

Adamie dostałam priv- Twój nr.mam już wklepany w komórkę...Jutro będę na działce tylko nie jestem w stanie Ci powiedzieć o której - jestes dyspozycyjny jutro?

 

angela - a ponoć na okna dachowe dostaliśmy jeszcze 20% upustu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. My pracujemy do 17:00 - 17:30 więc nie wiem czy tak około 18:30 jest dla Was ok. Jeżeli nie, to pozostaje sobota (o ile oczywiście ten dzień Wam odpowiada) i nie będzie deszcze. Nam wczoraj przywiezono pakamerę na budowę - chyba w niedzielę założę też "dziennik budowy" :)

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancka może okna masz z innej firmy :lol: albo inny niż w projekcie rozmiar :lol: myślę, że Cię ekipa aż tak nie kantuje :evil:

u mnie majster wręcz mówi jak wychodzi taniej, co nie oznaca gorzej, ale nawet lepiej :lol:

do mnie dzisiaj dachówka przyjechała i na dzień dobry kierowca rozwalił paletę (240szt)-spadło mu z hds-u, potłukły się, zostały (może coś na docinki przy jaskółkach wykożystam 8) ) a nową paletę dowiozą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Pancka,

 

jeszcze raz wielke dzięki za prezentację domku. Na chwilę obecną zostajemy przy Rodo 6, ale ze zmianami (na razie na papierze, zobaczymy co powie architekt): chcemy wydłużyć wykusz do końca domu, zrobić 4 jaskółki w każdym pokoju na górze (a nie jak 2 w projekcie), a z gabinetu na parterze zrobić kotłownię z wejściem od garażu. 150 metrów użytkowych to strasznie dużo jak dla nas także rezygnujemy jeszcze z podpiwniczenia (gdzie pierwotnie chcieliśmy umieścić kotłownię). Zobaczymy co na to wszystko powie specjalista. Niewykluczone, że będziemy prosili Was za jakiś czas o ponowne spotkanie w Mnikowie :)

 

Pozdr.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancka za dachówkę nie dopłacamy-wina kierowcy, a ja płacę za pełnowartościowy towar z przywozem i rozładunkiem :roll:

ale...miałam coś rzec...:

superancka ta lukerna,że też nie wpadłam na to :roll: , ale mam balkon również z kolumnami i oknem łukowym 8)

możesz podać z jakiej firmy okna zamawiasz? ja mam wycenę z oknoplastu na okna zgodnie z projektem-15400zł (w tym 830 za łuk-zdziercy :evil: )

a i proszę o zdjecie podbitki tak z profilu-chyba masz zabitą prostopadle do ściany kolankowej (mój małż tak chce i nie wiem czy się godzić :cry: ) i jaki kolorek (nazwa i jakiej firmy) - tu z molei ja chcę właśnie taki ciemny, a małż się nie godzi :evil: :evil: :evil:

powiedziałam małżowi,że kotłownia za garażem to jego dziupla i ją może sobie urządzać jak chce, nawet na pomarańczowo, a resztą chce się zająć ja :lol: :lol: :lol:

najlepiej gdybym wpadłam na Waszą budowę do Mnikowa, tylko nie wiem kaj to jest :cry: i kiedy czas by był :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angelko!! napewno wiesz gdzie jest zalew Kryspinów.... to w tym kierunku ;-)

Za okna daliśmy 13400 - firma Madoń z Chrzanowa ( część okien obustronnie brązowa a część - np.łazienkowa i w pokojach na górze - od środka białe ) ze szprosami :D . Nie wiem ile wyszło osobno za łuk...musiałabym popatrzeć.Podeślij mi swój e-mail adres!

Widzę, że tak jak w 80 % małżeństw budujących domu - macie odmienne zdanie .... my juz rozwdzilismy się z 7 razy podczas tej budowy :wink:

Pożyczyłam aparat fot.ale jak tylko mi oddadzą to zrobię kilka fotek podbitki... a co do nazwy kolorku i jaka dokładnie farbą malowali to muszę zadzwonić do majstra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...