Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ubezpieczenie domu - kto się zna?


Anisia3

Recommended Posts

Muszę szybko wybrać ubezpoieczyciela. Mam dwie opcje z Warty i Hestii. Do tej pory miałam ubezpieczony dom w budowie w Hestii. Teraz muszę ubezpieczyć juz normalnie. Z Hestii rzekomo rozszerzony wariant ( o jakieś przepięcia, poszukiwanie np. pękniętej rurki w razie awarii - zwracają koszty kucia ścian :roll: ). Tylko różnica w składce wyższa o około 300 zł. Nie znam się na tym. Czy macie jakieś doświadczenia z ubezpieczaniem domu? I którą firmę z tych dwóch byście wybrali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no domy ubezpieczają prawie wszyscy ( a juz Ci, którzy na kredyt budują to wszyscy).

Tylko, że kazdy wybiera sobie, co mu pasuje.ubezpiecza albo tyle na ile go stać, albo wariant, jaki chce.

Ja mam np. ubezpieczenie w Allianz. Obecnej oferty Warty i Hestii nie znam ( kontynuuje polisy od 4 lat w tej samej firmie), dlatego się nie wypowiadałam wcześniej, bo co mam Ci poradzić?

Mój wariant tez obejmuje kucie płytek ( usunięcie przyczyn powstania awarii), pożar, silny wiatr, terroryzm,trzęsienie ziemi, pękania mrozowe, śnieg, lód, lawinę itd itd. duzo tego jest.

Każda firma ma różne warianty ubezpieczeń i najlepiej spróbowac cos porównac.

Podejrzewam, że Warta tez ma bardziej rozszerzoną opcję, wtedy masz pogląd. Bo może się tez zdarzyć, że w ubezpieczeniu Hestii rozszerzonym o kilka rzeczy bedzie brakowac czegoć, co w Warcie miałas w podstawowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam też to OC w zyciu prywatnym przedstawili. Chociaż 200 tys. moim zdaniem to gruba przesada, wystarczyłoby przynajmniej połowa. Chociaż ta część składki jest i tak niewielka w stosunku do całości.

Zastanawia mnie dlaczego jest tak kolosalna różnica w tej podtstawowej części, gdzie wyszczególniony jest dom.

:-?

Proszę powiedzcie jeśli możecie, na jaką wartość ubezpieczyliście domy? Czy rzeczywistą, czy najmniejszą podaną w tabeli ubezpieczyciela? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę szybko wybrać ubezpoieczyciela. Mam dwie opcje z Warty i Hestii.

 

Hm, co do kwestii "naprawczych" to nie mam doświadczenia.

Ja patrzyłam głównie na zasady ezpieczenia od kradzieży i tu bym Ci zwróciła uwage na sposób kalulacji szkody, czy wg wartości rzeczywistej, czy odtworzeniowej.

W przypadku wartości rzeczywistej za skradziony dwuletni telewizor dostaniesz np. 40% jego wartości wg rachunku zakupu, a przypadku wartości odtworzeniowej - tyle ile taki model (jesli juz nie produkuja to porównywalny) w tej chwili kosztuje w sklepie (jeśli dany sprzęt tanieje to bedzie wtedy mniej niz koszt zakupu oczywiście). Musisz sama określic, która wersja Tobie bardziej odpowiada.

Ja wole wartosci odtworzeniowe (niestety, miałam okazje sprawdzic w praktyce obydwie wersje :-(.)

 

A mnie właśnie kaloryfer puszcza na łączeniu żeberek aluminiowych (miska pod nim stoi teraz malownicza bardzo), musze sprawdzić czy ubezpieczenie obejmuje naprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 1 year później...
Agent zaoferował mi ubezpieczenie domu w Warcie lub w PTU. Chociaż cena jest niższa w PTU, to mam wątpliwości czy się zdecydować. Słyszałam, że w przypadku domu to najlepiej ubezpieczyć w Warcie ... czy ktoś z Was miał okazję korzystać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Warcie słyszałem dobre opinie. Ja natomiast znalazłem ostatnio to ubezpieczenie mieszkania w Benefii. Czekam także na opinie o tym ubezpieczycielu.

Jutro idę do agencji ubezpieczeniowej i zobaczę, co mi tam zaproponują. Liczę w ogóle na jakieś upusty, bo mam do ubezpieczenia dwa mieszkania z dobrym wyposażeniem i dom, który kupiłem tydzień temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta w wersji DOM KOMFORT ma ubezpieczenie tzw all-riskowe - od wszystkiego, za wyjątkiem wyłączeń. Wyłączenia są takie z gatunku oczywistych: nie płacą za szkody wyrządzone umyślnie, związane z działaniami wojennymi, zamieszkami itp. Szybsza i łatwiejsza jest likwidacja, bez szukania dziury w całym. Do tego ubezpieczenia jest bardzo wypasiony Assistance, czyli pomoc w życiowych zawirowaniach: pęknięta rura, stłuczone okno, samochód, który nie chce zapalić przed domem itp. Assistance jest gratis.

Inne firmy mają ubezpieczenia mieszkań i domów wg. ryzyk nazwanych, tzn. wymienione jest, od czego dom/mieszkanie jest ubezpieczone. Zawsze może się zdarzyć, że szkoda powstała z powodu nie objętego ubezpieczeniem, i wtedy nici z odszkodowania.

Ubezpieczenie DOM KOMFORT w Warcie jest bardzo dobre, ale raczej na pewno droższe niż gdzie indziej.

Wszystko jedno, w jakiej firmie kupujemy polisę, wszędzie należy dokładnie dopytać o warunki ubezpieczenia przed podpisaniem dokumentów.

Porządny agent powinien odpowiedzieć na każde pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam też to OC w zyciu prywatnym przedstawili. Chociaż 200 tys. moim zdaniem to gruba przesada, wystarczyłoby przynajmniej połowa. Chociaż ta część składki jest i tak niewielka w stosunku do całości.

Zastanawia mnie dlaczego jest tak kolosalna różnica w tej podtstawowej części, gdzie wyszczególniony jest dom.

:-?

Proszę powiedzcie jeśli możecie, na jaką wartość ubezpieczyliście domy? Czy rzeczywistą, czy najmniejszą podaną w tabeli ubezpieczyciela? :roll:

 

W PZU ubezpieczyc mozesz na ile chcesz ale w razie szkody wyplacaja wedlug tabeli, nie interesuje ich czy mialas meble za 3 tys. czy 30 tys., wiec ja ubezpieczylam od kwoty wedlug tabeli tak jak licza za metr domu czyli na 300 tys. zl. dom i na 80 tys. gospodarczy. Nasze oc i inne opcje typu "jak nasz pies pogryzie zlodzieja" tez sa w tym pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ja miałem ubezpieczony dom w Pzu. Nie będę się rozpisywał ale szkoda kasy na nich są drodzy a jak przyjdzie do odszkodowania to robią wszystko żeby nie wypłacić. Szkoda kasy jak dla mnie to dobry jest Warta Alianz i Hestia. Teraz mam ubezpieczoną chate w Warcie.

Wracając do Pzu to żałuje że im nosiłem kase kilka lat a jak doszło do szkody to zostałem wyrolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Generalnie to Hestia się ceni ale też wie dlaczego. To po prostu bardzo dobre ubezpieczenie. Najważniejsze co możesz zrobić to przeczytać OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) obu polis i na tej podstawie dokonać wyboru. Bez tej wiedzy ciężko doradzić bo opcji jest wiele i często się zmieniają. Nie chcę tu bezpośrednio dawać linków ani kogoś reklamować więc jak chcesz poradę z konkretnymi polisami to pisz na priv, postaram się pomóc.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Proponuję zapytać specjalistów którzy naprawdę znają się na rzeczy. Od lat mi dopasowują ubezpieczenie domu, bo trzeba pamiętać ze Ogólne Warunki zmieniają się tak szybko jak pory roku i może się okazać że FIRMA już nie odpowiada np. za zaleganie śniegu czy przepięcia. Proponuję bezpłatnie skonsultować swoją polisę na http://www.nu.waw.pl (Najtańsze Ubezpieczenia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...