Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy jest szansa na Kolektory słoneczne z dofinansowaniem UE?


chcemydom

Recommended Posts

Witam.

 

Znalazłem w internecie http://funduszeue.info/index.php?tag=energia-odnawialna artykuł o tym, że mieszkańcy gmin których władze przygotują odpowiedni projekt mogą otrzymać za tylko część kosztów kolektory słoneczne dla swoich domów.

 

Czy ktoś słyszał, żeby to już gdzieś w Polsce funkcjonowało?

 

Niestety u mnie pytałem i gmina nic takiego nie prowadzi. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonuje podobno doskonale w Miechowie, małopolskie. Wiem, że trwaja prace przygotowawcze do wdrożenia dopłat w Nowym Targu. Sama na to liczyłam, ale wczoraj dowiedziałam się, że anonse w prasie i na tablicy ogloszeń w urzędzie to były tylko "sondażowe" :evil: że nie ma zainteresowania (ciekawe czyjego :-? ) a wogóle to nie jest takie proste i z tym jest dużo roboty. Sadzę, że urzędnikom zwyczajnie nie chce się pozyskiwać takich srodków, bo rzeczywiście jest z tym sporo roboty, a przecież podwyżki za to nie dostaną. Łatwiej jest mówić, że ludzie "wolą" palić ekogroszkiem. Podobno mozna liczyć na dofinansowanie z narodowego i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, ale ze stron www wynika, że to raczej dofinansowanie dla samorządów i przedsiebiorców. Można wziąć kredyt preferencyjny w BOŚ lub BGK, no ale kredyt trzeba spłacić. Może ktos ma doswiadczenie z tymi instytucjami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Nie wiem jak w innych miastach ale w Krakowie mozna dostać zwrot 25% inewstycji nie wiecej jednak niz 6000zł

ponizej link moze sie komus przyda :

http://bip.krakow.pl/?dok_id=3276&sub_dok_id=3276&sub=procedura&proc=WS-6

 

aktualnie prubuje dostac ten zwrot :D

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Nie wiem jak w innych miastach ale w Krakowie mozna dostać zwrot 25% inewstycji nie wiecej jednak niz 6000zł

ponizej link moze sie komus przyda :

http://bip.krakow.pl/?dok_id=3276&sub_dok_id=3276&sub=procedura&proc=WS-6

 

aktualnie prubuje dostac ten zwrot :D

 

 

Pozdrawiam

Super :D

szkoda, że nie jestem z Krakowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno maja zwracać 50% ceny budowy stanu surowego jeśli dom bedzie ocieplony 30 cm warstwa styropianu.

 

Słyszałem też dzisiaj w mięsnym od Pani Zosi, że jak ktoś nie będzie miał okna i drzwi na północnej elewacji to może się starać o zwrot do 100% kwoty, która by wydał na te okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno maja zwracać 50% ceny budowy stanu surowego jeśli dom bedzie ocieplony 30 cm warstwa styropianu.

 

Słyszałem też dzisiaj w mięsnym od Pani Zosi, że jak ktoś nie będzie miał okna i drzwi na północnej elewacji to może się starać o zwrot do 100% kwoty, która by wydał na te okna.

 

130%! dolicz transport i montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam,

 

Jestem z powiatu polickiego koło Szczecina. Dowiadywałem sie już i powiat zwraca do 50% wartości inwestycji.Jesli inwestycja Twoja bedzie calys sytem kolektorow z np. kotlem kondensacyjnym to jest szansa ze dostaniesz czesciowy zwrot tej inwestycji.Warto skladac podanie o takie dofinansowanie.Oprocz tego BOŚ daje preferencyjne kredyty na ekologiczne inwestycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem z powiatu polickiego koło Szczecina. Dowiadywałem sie już i powiat zwraca do 50% wartości inwestycji.Jesli inwestycja Twoja bedzie calys sytem kolektorow z np. kotlem kondensacyjnym to jest szansa ze dostaniesz czesciowy zwrot tej inwestycji.Warto skladac podanie o takie dofinansowanie.Oprocz tego BOŚ daje preferencyjne kredyty na ekologiczne inwestycje.

 

Do której komórki powiatu trzeba uderzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quo=tomcat79]Witam,

 

Jestem z powiatu polickiego koło Szczecina. Dowiadywałem sie już i powiat zwraca do 50% wartości inwestycji.Jesli inwestycja Twoja bedzie calys sytem kolektorow z np. kotlem kondensacyjnym to jest szansa ze dostaniesz czesciowy zwrot tej inwestycji.Warto skladac podanie o takie dofinansowanie.Oprocz tego BOŚ daje preferencyjne kredyty na ekologiczne inwestycje.

 

 

jesteś pewnien , że powiat???? Gdzie uzyskałeś takie informacje. My buduejmy dom w tym powiecie, ale gmina Dobra i w zeszlym roku gdzie pytałam to tylko wzruszali rękoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...