Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,czy ma ktoś może namiary na szambo? Potrzebuje ok 10 m3 i szukam najtańszego w okolicy.

Będę wdzięczna za wszelkie namiary.

Ja jestem w trakcie szukania szamba 10m3 . Szambo z Radomia kosztuje 2900zł w tym transport i podłączenie. Nie trzeba zbierać sie w pare osób ponieważ robią transporty łączone. Natomiast szambo z kompleksową obsługa znalazłam za 5500zl

 

Czy mogę prosić o namiary na szambo to drugie za 5.500 i z czego ono jest zrobione?? Jak sie naczytałam na temat szamb betonowych, to chyba bedę szukać plastikowych.

ika_71 pisała na temat szamba betonowego z z firmy z Radomia - koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

 

Ponieważ w końcu udało mi się zdobyć na odwagę i zaciągnąć kredyt wstąpiłem oficjalnie w szeregi budujących :wink:

 

Właśnie dobiegam do końca rozmów z potencjalnymi ekipami i muszę powiedzieć, że jestem niemile zaskoczony :(

 

Kiedy poczytałem sobie listę płac wykonawców to spodziewałem się cen w granicach znacznie odbiegających od tych które usłyszałem. Nie wykluczam, że po prostu w okolicach Wrocławia panuje taka drożyzna, ale chciałbym to skonfrontować z osobami które już mają za sobą ten etap i budowały w tym samym rejonie co mój.

 

Wyceny jakie usłyszałem za robociznę stanu SSO są następujące:

1. 61 tyś zł (brutto)

2. 59 tyś zł (brutto) (bez wykopów pod ławy fundamentowe)

3. 52,5 tyś (brutto) (bez dachówki)

4. 54 tyś (brutto) (bez wykopów, więźby i dachówki)

 

dodatkowo mam wycenę na stan 0 z materiałem za ok. 43 tyś zł (brutto) (ze zdjęciem humusu, geodetą i całą resztą).

 

Czy ceny które podałem wpisują się w trend panujący w naszej okolicy, czy też miałem pecha i trafiłem na te najdroższe? Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?

 

Dom buduję prosty, typu "stodoła" ok. 206m2 pow. użytkowej, 134m2 pow. mieszkalnej w miarę podobny do projektu LMP 124 , ale bez podcieni i lukarny od strony ogrodu, czyli generalnie prostszy.

 

60 tys. SSO , ale piętrowy, dach koperta ,osobny dach nad garażem, 2 stropy (Gemini - domowe klimaty.).

Szczególnie godni polecenia murarze, sprawdzeniu u mnie i SUPENSERA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby polecić dobry tartak w okolicy Wrocławia (potrzebuję więźbę, ok. 18 m3, najlepiej impregnowaną ciśnieniowo)?

 

Bardzo byłbym wdzięczny również za namiary na dobre ekipy ciesielsko-dekarskie (najlepiej firmy, które dadzą gwarancję na swoją pracę). Na razie 2 firmy, z którymi rozmawiałem żądają solidarnie po 85 zł/m2 netto :(

 

Dach w sumie spory - 326-330m2, dwuspadowy (a precyzyjnie - dwa połączone dachy dwuspadowe, ułożone pod kątem 90 stopni), dachówka ceramiczna o dużym rozmiarze (10 szt/m2), więc robota spora a jednocześnie niezbyt kłopotliwa. Trochę mnie więc proponowane ceny martwią, tym bardziej że o negocjacjach nie ma mowy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby polecić dobry tartak w okolicy Wrocławia (potrzebuję więźbę, ok. 18 m3, najlepiej impregnowaną ciśnieniowo)?

 

Co do impregnowanej ciśnieniowo to będzie trudno znaleźć - znajomy budowlaniec twierdzi, że w polsce nie znalazł porządnie impregnowanego cisnieniowo drewna, bo ważne, żeby drewno było wysezonowane zanim je zaimpregnują, a wiekszość woli szybko zarobić i impregnuja mokre.

 

Najlepiej zobaczyć na żywo więźbę przygotowaną dla innego klienta i sprawdzić do jakiej głębokości jest zaimpregnowana.

 

Najbezpieczniej byłoby chyba brać drewno strugane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę planuję kończyć elewację - mam do położenia ok 50-70 m2 płytek klinkierowych (część na ścianie, a część na kominach).

 

Jeśli macie kogoś sprawdzonego w rozsądnej cenie to chętnie przyjmę go na wiosnę.

 

Dzisiaj dostałem cenę to mi gacie spadły - tyle samo co za murowanie cegły klinkierowej plus szlifowanie krawędzi. Komuś się chyba sufit na głowę urwał...

 

Raczej ten Pan u nas nie popracuje... choć podobno bardzo rzetelny - cóż ...

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby polecić dobry tartak w okolicy Wrocławia (potrzebuję więźbę, ok. 18 m3, najlepiej impregnowaną ciśnieniowo)?

 

Bardzo byłbym wdzięczny również za namiary na dobre ekipy ciesielsko-dekarskie (najlepiej firmy, które dadzą gwarancję na swoją pracę). Na razie 2 firmy, z którymi rozmawiałem żądają solidarnie po 85 zł/m2 netto :(

 

Dach w sumie spory - 326-330m2, dwuspadowy (a precyzyjnie - dwa połączone dachy dwuspadowe, ułożone pod kątem 90 stopni), dachówka ceramiczna o dużym rozmiarze (10 szt/m2), więc robota spora a jednocześnie niezbyt kłopotliwa. Trochę mnie więc proponowane ceny martwią, tym bardziej że o negocjacjach nie ma mowy :evil:

 

Na początku poszukiwań trafiłem na "firmy" za robociznę kazali sobie płacić od 120-135/m2 twierdzili, że rzetelność i gwarancja są w cenie. jakoś się nie skusiłem, dach mam wykonany za 55/m2 z deskowaniem. od 4 mies. testuję go po każdej większej burzy lub wichurze i wszystko jest ok.

Także ,to zawsze kwestia wyboru, a i tak po odbiorze będzie ciężko wyegzekwować gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanko - pytałaś juz obok siebie w firmie naprzeciwko hotelu Jasek w Psarach? Mają tam skład fabryczny - rózne zbiorniki, z porządnego tworzywa wzmacnianego, nie zwykłego plastiku, i jak z nimi rozmawiałam (szukałam zniornika na deszczówkę) to mowili, że maja klientów, którzy musieli wymienić tani plastikowy zbiornik, bo im się mocno odkształcił pod wpływem naporu ziemi wokół.

Nie wiem jak cena, ale ponieważ po drodze to warto podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanko - pytałaś juz obok siebie w firmie naprzeciwko hotelu Jasek w Psarach? Mają tam skład fabryczny - rózne zbiorniki, z porządnego tworzywa wzmacnianego, nie zwykłego plastiku, i jak z nimi rozmawiałam (szukałam zniornika na deszczówkę) to mowili, że maja klientów, którzy musieli wymienić tani plastikowy zbiornik, bo im się mocno odkształcił pod wpływem naporu ziemi wokół.

Nie wiem jak cena, ale ponieważ po drodze to warto podjechać.

 

dabell dzieki za info - faktycznie teraz sobie przypomniałam.

Jak to mówią - pod latarnią najciemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś się już może orientował w cenach za elewację. Nam jeden fachowiec zaproponował cenę 125zł/mkw w tym jest ocieplenie położenie tynku zewnętrznego, z ich materiałem. tak się zastanawiam czy to dużo czy mało bo wychodzi ok 30-40 tyś za nasz dom.

Pozdrawiam

 

Trudno powiedzieć, bo nie znam powierzchni ścian, grubości ocieplenia itp.

 

Najlepiej nich rozbije te 125 zł na składowe np. dobra stawka za robociznę to 50 zł / m2, styro i tynk lepiej wybrać samemy niż zdawać się na kogoś, bo może pójść po kosztach i dać ci najtańszy w cenie najdroższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś się już może orientował w cenach za elewację. Nam jeden fachowiec zaproponował cenę 125zł/mkw w tym jest ocieplenie położenie tynku zewnętrznego, z ich materiałem. tak się zastanawiam czy to dużo czy mało bo wychodzi ok 30-40 tyś za nasz dom.

Pozdrawiam

 

Trudno powiedzieć, bo nie znam powierzchni ścian, grubości ocieplenia itp.

 

Najlepiej nich rozbije te 125 zł na składowe np. dobra stawka za robociznę to 50 zł / m2, styro i tynk lepiej wybrać samemy niż zdawać się na kogoś, bo może pójść po kosztach i dać ci najtańszy w cenie najdroższego.

 

Ja dostałem 3 oferty poniżej 50 PLN - 41, i 2x45 PLN. Materiał trudno ocenić - jaka grubość styro, jaka lambda, jaka siatka, jaki tynk.

 

Moim skromnym to 125/m2 to dużo za dużo.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedzi.

wyszło ścian ok 350-400 mkw, styropian 5cm, siatka chyba taka normalna nie wiem, nie znam sie, do tego klej i tynk oraz osobny koszt za podbitkę. Tynk proponują trzech firm i mówią, że sie najlepiej w tych materiałach czują: terranova, sigma, henkel ceresit.

Pozdrawiam

ps. Czy może cie podać na priv jakieś namiary na firmy które wam wyceniały?? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...