Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przy powierzchni ścian 350-400 m2 x 125 zł to wychodzi 44-50 tys zł, a to już naprawdę dużo zwłaszcza, że robocizna trochę staniała (patrząc na wpis trabiego).

 

Bardzo cienki ten styropian - tylko 5 cm - nie lepiej dać z 15 (różnica w kosztach niewielka, bo robocizna ta sama, a jest to optymalna grubość dla ścian z np. Porotherm 25 cm) ?

 

Transport materiałów jest zwykle w cenie, bo przy tej ilości hurtownie dowożą same.

Rusztowania to zawsze sprawa budowlańców, więc łaski nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy powierzchni ścian 350-400 m2 x 125 zł to wychodzi 44-50 tys zł, a to już naprawdę dużo zwłaszcza, że robocizna trochę staniała (patrząc na wpis trabiego).

 

Bardzo cienki ten styropian - tylko 5 cm - nie lepiej dać z 15 (różnica w kosztach niewielka, bo robocizna ta sama, a jest to optymalna grubość dla ścian z np. Porotherm 25 cm) ?

 

Transport materiałów jest zwykle w cenie, bo przy tej ilości hurtownie dowożą same.

Rusztowania to zawsze sprawa budowlańców, więc łaski nie robią.

 

To ocieplenie to tylko tak dla pewności mojego męża, bo ja to bym nie dawała wogóle, mamy ścianę z ytonga 40cm i uważam że spokojnie to wystarczy. Dlatego to jest tylko 5cm.

Mieszkamy już od dwóch tygodni, ani razu jeszcze nie przepalaliśmy, nie ma tynku i pełno dziur, wiadomo jak to zwykle w życiu bywa przeprowadzka była na zapalenie płuc i teraz na bieżąco wykończenia różniste jeszcze przed nami;)...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby polecić dobry tartak w okolicy Wrocławia (potrzebuję więźbę, ok. 18 m3, najlepiej impregnowaną ciśnieniowo)?

 

Czy naprawdę żaden tartak z okolic Wrocławia nie jest warty polecenia? :wink:

 

Byłbym bardzo, bardzo wdzięczny za opinie o Waszych więźbach, przede wszystkim pod kątem jakości otrzymanego drewna oraz jego impregnacji. PROSZĘ!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

vanka99 napissał:

Moniaq napisał:

Trawka napisał:

Witam,czy ma ktoś może namiary na szambo? Potrzebuje ok 10 m3 i szukam najtańszego w okolicy.

Będę wdzięczna za wszelkie namiary.

 

 

Ja jestem w trakcie szukania szamba 10m3 . Szambo z Radomia kosztuje 2900zł w tym transport i podłączenie. Nie trzeba zbierać sie w pare osób ponieważ robią transporty łączone. Natomiast szambo z kompleksową obsługa znalazłam za 5500zl

 

 

 

Czy mogę prosić o namiary na szambo to drugie za 5.500 i z czego ono jest zrobione?? Jak sie naczytałam na temat szamb betonowych, to chyba bedę szukać plastikowych.

ika_71 pisała na temat szamba betonowego z z firmy z Radomia - koszmar.

 

my kupilismu szambo w leśnicy 10m3 podwójne w bok za 3.400 zł plus 100 za transoport, z montażem biorą 5.300 zł, nie wiem czy to duzo, ale dalam sobie spokój z Radomiem, zaraz wkleję zdjęcie szamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie, jestem stara forumowiczka, jesli ktos z Was poszukiwalby na miarow na solidnego instalatora to polecam swojego TZ :-), który zajmuje sie instalacjami grzewczymi (grzejniki, podłogówka ścienne, kotły c.o.), wodnymi i kanalizacja, a takze alarmami oraz instalacja monitoringu, choc nasza mysla przewodnia sa pompy ciepla, wlasnie podczas budowy domu postanowil zalozyc firme insole i produkowac pompy ciepla ( u nas mamy taka pompe) a takze robic rozne instalacje.

Robert Rybak 667 99 26 26

Serdecznie polecam i to nie dlatego ze to moj TZ, ale na prawde jest solidny, uczciwy i rzetelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z pewnością większość z Was jest już dawno po SSO, więc może polecicie nam kogoś, kto mógłby nas wspomóc budową w płd. części Wrocławia?

 

Z góry dzięki :-)

Czyżbys przeprowadzał się z Trójmiasta do Wrocka? :lol:

 

Dokładnie :-) za tydzień będzie to 3 rok mojego zesłania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z pewnością większość z Was jest już dawno po SSO, więc może polecicie nam kogoś, kto mógłby nas wspomóc budową w płd. części Wrocławia?

 

Z góry dzięki :-)

Czyżbys przeprowadzał się z Trójmiasta do Wrocka? :lol:

 

Dokładnie :-) za tydzień będzie to 3 rok mojego zesłania...

 

Ha to możemy sobie podać ręce ja z Gdańska do Wrocławia przeprowadziłam się w lutym 2008 :D Do Gdańska pojechałam na rok, a zostalam 7 lat :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...