Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Natomiast gdyby ktoś potrzebował kominiarza to mam za 250,-zł. /zapłaciłam przed świętami/ Pan Andrzej Urbanowicz, tel.601 311 607.

 

Chyba jesteśmy na tym samym etapie :) Dzisiaj miałem wizytę kominiarza, pooglądał piec, zetkę, posprawdzał drożność, wdrapał się na komin, oglądał nawet kolor sadzy, a był prawidłowy brunatny. Skasował 200zł i polecał się na przyszłość. Chętnym wysyłam namiar na PW. Jutro dzwonię o certyfikat i będzie komplecik do odbioru :D

 

To ja bardzo poprosze o namiar na tego kominarza!!!

Mam nadzieje,ze jezdzi w rozne czesci masta i okolice tez ;)

PS. my tez jestesmy na podobnym etapie,zdaje sie 8) :wink:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja bardzo poprosze o namiar na tego kominarza!!!

Mam nadzieje,ze jezdzi w rozne czesci masta i okolice tez ;)

PS. my tez jestesmy na podobnym etapie,zdaje sie 8) :wink:

Pozdrawiam :D

 

wysłałem na PW

 

Przy odbiorach? To na 100% podobny etap :) Muszę szybko skończyć kompletować papiery i zrobić odbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bardzo poprosze o namiar na tego kominarza!!!

Mam nadzieje,ze jezdzi w rozne czesci masta i okolice tez ;)

PS. my tez jestesmy na podobnym etapie,zdaje sie 8) :wink:

Pozdrawiam :D

 

wysłałem na PW

 

Przy odbiorach? To na 100% podobny etap :) Muszę szybko skończyć kompletować papiery i zrobić odbiór, dopłacanie energetyce 70zł/m-c za nic powoli zaczyna wkurzać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast gdyby ktoś potrzebował kominiarza to mam za 250,-zł. /zapłaciłam przed świętami/ Pan Andrzej Urbanowicz, tel.601 311 607.

 

Chyba jesteśmy na tym samym etapie :) Dzisiaj miałem wizytę kominiarza, pooglądał piec, zetkę, posprawdzał drożność, wdrapał się na komin, oglądał nawet kolor sadzy, a był prawidłowy brunatny. Skasował 200zł i polecał się na przyszłość. Chętnym wysyłam namiar na PW. Jutro dzwonię o certyfikat i będzie komplecik do odbioru :D

 

To ja bardzo poprosze o namiar na tego kominarza!!!

Mam nadzieje,ze jezdzi w rozne czesci masta i okolice tez ;)

PS. my tez jestesmy na podobnym etapie,zdaje sie 8) :wink:

Pozdrawiam :D

 

TMK/MichAsiek

 

Mogę też prosić o taki namiar na kominiarza?

Ja co prawda dopiero zaczynam wykończeniówkę, ale namiary zbieram - żeby potem do tego samego tematu nie wracać.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich,

 

Planujemy budowę domu, projekt to Szecherezada 2G z pracowni dominanta:

 

http://www.dominanta.pl/oferta/Szeherezada_2G.html

 

w domu oczywiście znajdzie się kilka przeróbek. Salon, Kuchnia i wejście będzie usytuowane od strony południowej. Z powodu problemów z wjazdem od tej strony (droga powiatowa) garaż zostanie obrócony o 90 stopni i wjazd do niego będzie od strony wschodniej. Pomieszczenia obok garażu zostaną powiększone, tak żeby w kotłowni nie było problemu z poruszaniem się a w drugim pomieszczeniu zmieściło się jak najwięcej gratów.

 

Budować będziemy z Ytonga 36 + 10 styropianu, choć po ostatnich artykułach z muratora i rozmowie ze znajomym zastanawiam się nad min. 15 cm styropianu.

 

budować będziemy w miejscowości Kilianów wizawi Kątów Wrocławskich przez autostradę. Ponieważ nie ma tam gazociągu planowane ogrzewanie to Gaz z Butli (liczy się dla nas komfort) - do tego kaloryfery i podłogówka w łazienkach, kuchni, i korytarzu.

 

Instalacja nad którą się mocno zastanawiam to rekuperator. Nie wiem czy odrazu kłaść GWC czy tylko zostawić rurę do późniejszego montażu (wiadomo koszty). Proszę o jakieś porady, z usługi jakich firm korzystaliście, jak się Wam to sprawdza jakie koszty energii itp.

 

Napewno będziemy mieli kominek. Tu też powstaje pytanie czy tylko sam kominek, czy pchać się w kominek z płaszczem wodnym czy DGP.

 

Będę wdzięczny za każdą cenną uwagę i poradę. Jeśli byłoby to możliwe to odwiedziłbym osobę, która posiada te instalacje u siebie i korzysta z nich już jakiś okres czasu i potrafi powiedzieć konkretne rzeczy na temat tych instalacji.

 

Nie szukam ludzi, którzy mają to u siebie i mimo wad tych instalacji będą je zachwalać, bo zamontowali je u siebie.

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie i porady z waszej strony.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Budować będziemy z Ytonga 36 + 10 styropianu, choć po ostatnich artykułach z muratora i rozmowie ze znajomym zastanawiam się nad min. 15 cm styropianu.

 

budować będziemy w miejscowości Kilianów wizawi Kątów Wrocławskich przez autostradę. Ponieważ nie ma tam gazociągu planowane ogrzewanie to Gaz z Butli (liczy się dla nas komfort) - do tego kaloryfery i podłogówka w łazienkach, kuchni, i korytarzu.

 

Instalacja nad którą się mocno zastanawiam to rekuperator. Nie wiem czy odrazu kłaść GWC czy tylko zostawić rurę do późniejszego montażu (wiadomo koszty). Proszę o jakieś porady, z usługi jakich firm korzystaliście, jak się Wam to sprawdza jakie koszty energii itp.

 

Napewno będziemy mieli kominek. Tu też powstaje pytanie czy tylko sam kominek, czy pchać się w kominek z płaszczem wodnym czy DGP.

 

Łukasz

 

Ja mam 15 cm styro na Poromurze 25 cm i jest ok - przed wyborem czytałem w internecie jak opór stawia taka ściana przy wzroście grubości ocieplenia i powyżej 15 cm wzrastał nieznacznie, a okna były coraz głębiej i parapety coraz większe.

 

Grzanie gazem z butli jest w eksploatacji droższe niż prądem w taryfie nocnej - np. wytworzenie 20 tys kWh przy Propan – Gaspol 48MJ/kg kosztuje 6158 zł, olej opałowy 5287 zł, w G12 5230 zł, a np. przy ekogroszku 2505 zł - no ale Twój wybór.

 

Mam centralę wentylacyjną Nikol (po przejrzeniu praktycznie wszystkich dostępnych świadomie ją wybrałem i po 1,5 roku używania podtrzymuję swoją decyzję), podobną (większą) ma Daro_k - montowała niedawno wszystko u niego ta sama firma co u mnie, więc jego spytaj czy nadal można ich polecić.

Oczywiście można kupić tańszą , ale nie będzie miała odpowiednich parametrów, a droższe poza wybajerzonymi obudowami nie są w niczym lepsze (taniej można nawet zrobić samemu, ale z tego co widzę w odpowiednim wątku sporo z tym pracy i zachodu, a i efekt niepewny).

GWC najlepiej od razu (inaczej potem są spore wykopy na działce gdy już się chce mieć porządek) - naprawdę może być tani i sprawny - np. mnie kosztował 3,5 tys zł (wykonany przez firmę went-bud z Wrocławia).

 

Sprawdza się tak, że w domu jest ciepło i zawsze przewietrzone :wink:

Bilansu kosztów nie robiłem, więc nie wiem czy się zwraca (koszt odzyskanej energii - koszt prądu, filtrów oraz inwestycji), ale działa jak obiecywali i sprawność ma jak w opisie (mierzyłem temp. na we i wy).

 

Ja kominka celowo nie robiłem, bo nie chciałoby mi się brudzić, rozpalać, rąbać drewna, sprzątać itp. - jeśli planujesz tak drogi opał jak gaz płynny to oznacza, że stać Cię na droższe ogrzewanie, więc pewnie nie będzie Ci się chciało napracować codziennie przy kominku i będziesz go używał "rekreacyjnie", więc wg mnie szkoda pieniędzy na DGP czy płaszcz wodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

czy mogę prosić o kontakty do sprawdzonych wykonawców:

1. dachów (więźba + pokrycie dachówką ceramiczną, fajnie by było, gdyby nie bali się wykończenia komina styropianem i żywicą)

2. instalacji wod-kan-co

 

Firmy z dobrymi cenami mile widziane :)

 

Będę bardzo wdzęczny za wszelkie sugestie

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam centralę wentylacyjną Nikol (po przejrzeniu praktycznie wszystkich dostępnych świadomie ją wybrałem i po 1,5 roku używania podtrzymuję swoją decyzję), podobną (większą) ma Daro_k - montowała niedawno wszystko u niego ta sama firma co u mnie, więc jego spytaj czy nadal można ich polecić.

Oczywiście można kupić tańszą , ale nie będzie miała odpowiednich parametrów, a droższe poza wybajerzonymi obudowami nie są w niczym lepsze (taniej można nawet zrobić samemu, ale z tego co widzę w odpowiednim wątku sporo z tym pracy i zachodu, a i efekt niepewny).

GWC najlepiej od razu (inaczej potem są spore wykopy na działce gdy już się chce mieć porządek) - naprawdę może być tani i sprawny - np. mnie kosztował 3,5 tys zł (wykonany przez firmę went-bud z Wrocławia).

 

A czy mógłbym prosić namiary na tą ekipę od rekuperatora? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dawno mnie tu nie bylo, ale powoli zaczynam poszukiwania ekipy do dachu, dlatego chcialam zapytac Was czy macie jakas zaufana i sprawdzona ekipe ??

 

Dostalam od jednego fachowca wycene 75zl za metr + 200zl za okno dachowe, troszeczke sie przerazilam, ale napiszcie co sądzicie o tej cenie?

 

Buduje Dandysa ( dach czterospadowy- podobno trudny o pow. 260m2)

 

Podajcie jeszcze namiary na tartaki, w ktorych mozna kupic niedrogo więźbę

 

Bede bardzo wdzieczna za pomoc i chetnie tez udziele jakis podpowiedzi ;)

 

Proszę o kontakt na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...