Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiego producenta wybrać tynk silikonowy?


Recommended Posts

Zdecydowaliśmy się na tynk silikonowy. Dom jesienią został ocieplony styropianem i zagruntowany. Kolor jaki nam odpowiada to jasny beż. Próbowałem wyszukać w starych postach ale otwierają się dyskusje o tynkach głównie z 2003 r. :evil: i dotyczą raczej porównania właściwości różnych tynków.

Tynkować będę wczesną wiosną jak się temperatura ustabilizuje, ale czytając ulotki reklamowe producentów to każdy z nich produkuje właśnie ten najlepszy, o największej trwałości kolorów itp ... :-?

Jakiego producenta wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buszując po archiwum muratora wyszło mi , że jednym z lepszych (niektórzy uważają , że najlepszy , z czołówki ) jest tynk silikonowy firmy STO . Taki też został położony na moim domu wiosną poprzedniego roku . Na razie jestem super zadowolony . Poniżej link jak to wyszło :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5ebf97da6b6565ae.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy łapię się pod temat, ale mam tynk silikonowo - silikatowy Kreisela (kornik 1,5 barwiony w masie).

Tynk został położony po prawie roku od zakupu i trochę się niepokoiłem bo w międzyczasie przeczytałem różne opinie o tej firmie, jednak wszystko wyszło lux.

Wykonawcom dobrze "się kładło" a i wygląd przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Po pół roku na razie wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Ja mam na czesci domu webera a na czesci Kabe. Potem sam nakladem na kominach i webera i kabe. Kabe zdaje sie byc lepszy, bardziej jednorodna struktura i jakos gesciejsza zywica. Po za tym, kabe ma rewelacyjny grunt pod tynk, bardziej wydajny i co za tym idzie, znacznie tanszy, co w wymiarze calego domu ma znaczenie.

Polecam wiec tynk silikonowy kabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...
Caparol jest ok,natomiast szerokim łukiem omijajcie firmę STO z Zabranieckiej w Warszawie.Niedawno przywiozłem tynk barwiony tej firmy wykonawcy na budowę,a gdy ten zakończył pracę to po wyschnięciu okazało się,że jeden pojemnik miał delikatnie jaśniejszy odcień i na ścianie jest jaśniejszy pas.Na mokrym tego nie było widać.Te cwaniaki z e STO w odpowiedzi na reklamację klienta odpowiedzieli,że" tynk został za słabo wymieszany na budowie".Od kiedy to mieszanie pigmentu należy do tynkarza????Klient kupił gotowy wyrób,a nie zestaw do wykonania tynku.Inwestor musiał kupić następną partię tynku i jeszcze raz zapłacić wykonawcy za robotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buszując po archiwum muratora wyszło mi , że jednym z lepszych (niektórzy uważają , że najlepszy , z czołówki ) jest tynk silikonowy firmy STO . Taki też został położony na moim domu wiosną poprzedniego roku . Na razie jestem super zadowolony . Poniżej link jak to wyszło :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5ebf97da6b6565ae.html

 

Tą jakość firmy STO to możesz już między bajki włożyć,na dzień dzisiejszy po doświadczeniach z tą firmą z Warszawy z ul Zabranieckiej nie położyłbym tynków tej firmy choćby mi je gratis dawali.Mam na myśli tynk barwiony silikonowy.Tynk kupiony jednego dnia miał różne odcienie w pojemnikach.Dno i pięć metrów mułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...