Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKA WŁNA NA PODDASZE


amrrowke

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w rockwool`u podobno lęgną sie myszki ;-)

.

 

Chyba białe myszki i pewnie też podobno zjadają tą wełnę zrobioną z kamienia bo takie ostre zęby mają .

 

Większej bzdury dawno nie słyszałem :D :lol: :lol:

 

Podobno też w Pile spadło jabłko z drzewa, wyszedł z niego robak i zjadł krowę :lol: :lol:

 

Polecam skalną wełnę Rockwool. Nic się tam nie lęgnie tylko pić tyle nie można bo białe myszki widać :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie na poddasze kupiłem wełnę rockwool toprock i isovera unimate i powiem szczerze, że więcej isovera bym nie kładł. Zdecydowanie lepiej kładło mi się wełnę rockwool, łatwej było mi ja przycinać i układać, nic z nią się nie działo, z wełna isovera zaś miałem takie problem że wełna pod koniec rolki była zdecydowanie cieńsza i rzadsza. Na szczęście kupiłem jej tylko kilka rolek. Teraz będę musiał jeszcze kupić kilkanaście rolek wełny żeby ułożyć ja w poprzek i nawet nie będę się zastanawiał i wybiorę wełnę rockwool.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie na poddasze kupiłem wełnę rockwool toprock i isovera unimate i powiem szczerze, że więcej isovera bym nie kładł. Zdecydowanie lepiej kładło mi się wełnę rockwool, łatwej było mi ja przycinać i układać, nic z nią się nie działo, z wełna isovera zaś miałem takie problem że wełna pod koniec rolki była zdecydowanie cieńsza i rzadsza. Na szczęście kupiłem jej tylko kilka rolek. Teraz będę musiał jeszcze kupić kilkanaście rolek wełny żeby ułożyć ja w poprzek i nawet nie będę się zastanawiał i wybiorę wełnę rockwool.

 

Jak za kilka lat będziesz musiał (nie życze ci tego) rozebrać poddasze to wtedy dopiero zobaczysz ile będze cieńsza warstwa Isovera. Rockwool trzyma wymiar przez cały czas. Widziałem już takie coś więc wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też ją kupiliśmy Knauf (040) w tych samych rozmiarach. Patrząc po surowym materiale w paczkach - to jest to samo co każda inna wełna...

A przy 25cm to i tak różnicy nie będzie.

 

Śmiać mi się chce kiedy ktoś walczy o te kosmiczne parametry - przepłacając tylko i wyłącznie za "chłity małketinkowe" - kiedy wielkich błędów i niedoróbek nie zauważa w całej reszcie domu.

 

Choćby ostatnio moda na mało promieniujące materiały typu biały gazobeton (My mamy biały ale tylko dlatego, że nie robią szarego na klej) itp. A w wylewki idzie cement II ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też ją kupiliśmy Knauf (040) w tych samych rozmiarach. Patrząc po surowym materiale w paczkach - to jest to samo co każda inna wełna...

A przy 25cm to i tak różnicy nie będzie.

 

Śmiać mi się chce kiedy ktoś walczy o te kosmiczne parametry - przepłacając tylko i wyłącznie za "chłity małketinkowe" - kiedy wielkich błędów i niedoróbek nie zauważa w całej reszcie domu.

 

Choćby ostatnio moda na mało promieniujące materiały typu biały gazobeton (My mamy biały ale tylko dlatego, że nie robią szarego na klej) itp. A w wylewki idzie cement II ...

 

Akurat wełna ma bardzo duże znaczenie. I śmiać Ci się nie będzie chciało jak w lecie będziesz musiał kupić sobie klimatyzator żeby na poddaszu wytrzymać. Jeżeli bym nie miał poddasza to może i bym kupił wełnę o gorszych parametrach ale ponieważ mam nie chce w lecie mieć tam tropików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bladyy to napisz ile jakiej wełny dałeś że tak kategorycznie twierdzisz, że u Ciebie będzie OK a u innych już nie bo dali gorszą wełnę? A co do grubości wełny to dlaczego nie rekalmowałeś?

Lotnik, wisdzę że masz duuuże doświadczenie i wieloletnie z wełną szklaną ... tylko coś mi się widzi, że mylisz obecnie produkowaną wełę z wata szklaną produkowaną jeszcze dosć niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...