Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojego miejsca AiM


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 249
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drzwi kupowaliśmy w Leroy merlin - cena za skrzydło 395 zł. Są to drzwi sosnowe Baltica z firmy Remix:

 

http://www.remix.pl/pl/Produkty/Drzwi/Optima/drzwi_Baltica.htm

 

Mają też modele z szybkami.

 

Natomiast ościeżnice robił nam stolarz pod wymiar, bo u nas niemal każda wnęka jest inna, a ościeżnice regulowane w LM były dosyć drogie.

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja za mayland dzisiaj chodzę ... i tu trafiłem ... ale nie żałuję ...

.... bardzo ładnie u Ciebie w domu ... :D ...

 

... ale najbardziej podoba mi się to:

(pozwalam sobie wkleić Twoje zdjęcie z początkowym stanem budowy barku)

 

Od razu mam pytanie ... Czy wykonawca tego pięknego barku "kotwił" jakoś cegły do ściany ... ?

Nam pasowałoby zrobienie takiego barku na siedlisku ... nawet układ pomieszczenia jest podobny ...

Jeżeli znalazłabyś chwilkę, to napisz proszę jak to cudo się budowało, na co trzeba zwrócić uwagę itp

 

... zapomniałem dodać, że pies jeszcze piękniejszy niż barek :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murek pod barek jest wybudowany jako „zwykła” ścianka. Ze ścianą i podłogą połączony jest jedynie zaprawą, żadnych innych umocnień nie ma. Profile na zdjęciu powyżej służyły do tego, aby wyprowadzić w miarę równe linie, bo cegła jest ręcznie formowana, a przez to dość krzywa. Murek był od razu murowany kolorową zaprawą murarską. Niektórzy murują najpierw zwykłą zaprawą, a potem dają jakąś kolorową fugę. Czy tak jest lepiej, albo taniej to nie wiem. Pewnie więcej z tym pracy.

 

Wybór cegieł jest przeogromny. Fugi też są w różnych kolorach.

 

Cegły to Baroc z firmy Vandersanden:

 

http://www.vandersanden.com.pl/index.php?strona=oferta&ofert=oferta&podstrona=cegly&id=5&idg=1&licznik=4&p=3

 

Zaprawa Baumit do klinkieru – kolor beż:

 

http://www.baumit.com/baumit/pl/main4/sub2/08741/index.shtml

 

Przy ostatniej warstwie cegieł trzeba zwrócić uwagę, żeby wybrać w miarę równe cegły, bo potem są problemy z prostym zamocowaniem blatu.

 

Pozdrawiam

A.

 

P.S. Komplementy pieskowi przekażę. :wink:

 

[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się spieszę z podaniem szczegółów.

 

Zamrażarka Whirlpool - model AFG 8284/1 NF. Kupowana w Internecie - 1605 zł. (ceny w "normalnych" sklepach jak zwykle sporo wyższe). Wysokość: ok. 180 cm, szeroka chyba na 60 cm.

 

Więcej informacji tutaj:

 

http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pageid/pgproddtl001/catid/2/subcatid/9/prodid/30019

 

Z prezentu jestem bardzo zadowolona. :) Dla mnie był to sprzęt pierwszej potrzeby i został nawet zakupiony kosztem okapu. Mieszkając w dużym mieście człowiek szybko się przyzwyczaja, że może w papciach wyjść do Żabki, blisko jest supermarket czynny do późnych godzin, a w razie czego kawałek dalej jest całodobowa stacja benzynowa.Tymczasem życie na wsi wymaga pewnej przewidywalności i gospodarności. Gdy zjawiają się niespodziewani goście, już nie mogę w 3 minuty dojechać do Piotra i Pawła, tylko jedynym wyjściem na podanie jakiś smakołyków, jest wyszperanie czegoś z własnej spiżarni. Do lokalnych sklepików mamy blisko, ale w weekendy są dość krótko czynne i nie zawsze znajduję tam potrzebne produkty. Bynajmniej nie narzekam, że wyprowadziłam się z miasta, wręcz przeciwnie. Mieszkając na wsi odkryłam nową "pasję" - chomikowanie zapasów. :lol: Poza tym czasem sama chleb czy bułki upiekę, gdy się nie chce jechać do sklepu albo gdy już zamknięty.

Jedynie zapasów piwa nie robimy ... :wink:

 

A i jeszcze po cichutku się przyznam, że marzyła mi sie zamrażarka Liebherr z kostkarką do lodu, ale taki model kosztował ponad 4000 zł. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wynioslam sie na wies i mroze doslownie szystko min. zolty i bialy ser, chleb, owoce, warzywa, ........

Mi bardzo pasuje ta niebieska waska szuflada na pojemniki z kostkami lodu, jest bardzo wygodna i szybko sie z niej wyjmuje lod, wiec brakiem kostkarki sie nie przejmuj. Zamrazarke odmrazam raz do roku :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj Aniu, może tu jeszcze zaglądasz.

Mam pytanko. Z tego co pamiętam to nie podnosiliście ścianki kolankowej. wcześniej o tym nie myslałam, ale przy zamawianiu dachu pojawił sie problem. Otórz w projekcie szczyty są ocieplone całe i nie ma tam poddasza (chyba dobrze tłumaczę) i co teraz z wyłazem dla kominiarza, powinien być w nieocieplonym pomieszczeniu (chyba że kupimy taki specjalny) jak wy to rozwiązaliście bo widzę na zdjęciach,że macie zrobiony sufit na poddaszu, czy wyłaz macie tam zamontowany (na stryszku)? Dziękuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu jeszcze zaglądam. Nic nie piszę, bo u nas za bardzo nic się działo.

W tym tygodniu będzie wreszcie wylewany taras przed wejściem do domu i najprawdpodobniej będziemy też powiększać taras z tyłu domu.

 

Co do Twojego pytania. My nie mamy jako takiego stryszku. Po prostu na poddszaszu - w pokojach i korytarzu mamy zrobiony sufit. Wyłaz mamy ocieplany i służy on jako doświetlenie górnego korytarza i klatki schodowej.

 

Niestety nie znalazłam zdjęć, które pokazywałyby wyłaz w całości, ale jeżeli chcesz mogę zrobić jak będę w domu i pokazać jak to u nas wygląda.

Jedyne fotki jakie znalazłam to te:

Tu widać wnękę na wyłaz z kawałkiem sufitu.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b93bb4653bf929e.html

A tu wyłaz jeszcze w trakcie ocieplania poddasza:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99acf1c9ca5751e9.html

I z zewnątrz:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1c2ed39594c1570a

 

Szczerze powiedziawszy, to ten nasz wyłaz bardziej służy za okno i źródło światła i nie sądzę, żeby kominiarz kiedykolwiek chciał nim wychodzić na dach. :wink: O wiele łatwiej będzie mu się wydostać przez okna w pokojach albo od zewnątrz po drabinie. Ot wyłaz jest zrobiony żeby nikt się nie czepiał, że go nie ma :D

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Teraz to się zastanawiam czy robić ten "stryszek" czy nie, i co z tym wyłazem bo jeżeli chodzi o wygodę korzystania to właśnie lepej wyjśc na dach po drabinie (mój mąż wymyślił żeby zrobić taką drabinkę z tyłu domu). :-?

Czy pamiętasz jaką mają wysokośc pokoje na poddaszu i tem niby stryszek? Czy dzisiaj zrobiłabyś ten sufit na poddaszu czy może zostawiłabyś pokoje bez? Niby mamy dopiero fundament (teraz pogoda nas nie rozpieszcza :evil: ) ale mamy ambitny plan przykryć w tym roku i właśnie "przerabiamy" dach, dachówkę już mamy zamówioną, teraz wybieram okna i ten nieszczęsny wyłaz a może lepiej kupić takie jedno okno dachowe które może służyć za wyłaz/ :roll:

Przepraszam za takie rozpisywanie ale łatwiej coś wymyślić jak już mury stoją a wy już mieszkacie, czyli macie jakieś przemyślenia i doświadczenia. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyłaz musi być czy nie, to nie wiem. Jak pisałam my zrobiliśmy go dla tzw. „świętego spokoju” skoro już był w projekcie i nie zostało to zmienione w fazie adaptacji projektu, to po prostu to zostawiliśmy.

Sufit na poddaszu mamy dość wysoko, bo na wysokości ok. 3,10 m od podłogi. „Niby stryszek” jest więc niewielki i trudno byłoby nam schować wyłaz. Konieczne byłoby obniżenie sufitu, poza tym ja chciałam mieć doświetlony górny korytarz naturalnym światłem. Pomysł z zakupem okna zamiast wyłazu jest bardzo dobry. Ocieplany wyłaz kosztuje niewiele mniej niż okno połaciowe, a przynajmniej o wiele łatwiej jest umyć takie okno aniżeli wyłaz.

Co do samego sufitu, to uważam, że był to trafiony pomysł. Dziś może zrobilibyśmy go jakieś 20 cm niżej. Na takim suficie można zamontować zwykłą wiszącą lampę. Poza tym ciepło będzie miało mniej obszaru do ucieczki, co w naszym przypadku jest o tyle istotne, że my mamy na poddaszu tylko dwa pokoje (oraz łazienkę) i są one dość spore.

Jeżeli jeszcze mogę się wtrącić w kwestii okien połaciowych, to my mamy Roto, z osią obrotu w wysokości 3/4 okna i klamką u dołu okna tzn. takie:

http://www.roto.pl/index.php?lang=_pl&m=katalog&pg=49

Ja nie należę do najwyższych osób i chciałam mieć okno, tak żebym mogła coś przez nie zobaczyć, miało więc być dość nisko umieszczone (niżej niż w projekcie). Problem był taki, że przy osi obrotu w 1/2 wysokości okna, mąż uderzałby się w głowę częścią okna „wchodzącą” do pokoju, a przy takim rozwiązaniu możemy oboje wygodnie korzystać z tego okna.

 

A tak w ogóle to życzę powodzenia w budowaniu. Pogoda rzeczywiście nie rozpieszcza w tym roku budujących, ale myślę, że spokojnie dacie radę zadaszyć dom. W końcu całe lato i jesień przed Wami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nowych nabytków!!! Super ta zamrażarka. Mnie po miesiącu mieszkania w domu również nachnęło, że zamrażarkę należy wpisać na listę potrzebnych zakupów domowych. Niestety lista jest długa i trochę potrwa zanim dotrzemy o tej pozycji :wink: Doczytałam, że planujecie wylanie tarasu. To znaczy, że taras będzie betonowy, a co planujesz na beton?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista zakupów do domu też jest ciągle długa. Zamrażarka była mi niezbędna, bo ta przylodówkowa jest u nas bardzo mała. Ale kosztem zamrażarki wciąż nie mam okapu...

 

Co do tarasu to ten z tyłu już mamy wylany, ale będziemy go poszerzać, bo jest jakiś taki mało ustawny,natomiast z przodu wystarczy tylko wylać beton. Na to będzie położona deska tarasowa. Ale taka przyjemność jednak kosztuje trochę więcej niż płytki, będziemy więc musieli poczekać z tą inwestycją na przyszłą wiosnę/lato. Niemniej jednak deski mam już upatrzone - najprawdopodobniej będzie coś w tym stylu:

http://www.twojapodloga.pl/deski-tarasowe-c-50.html?page=1&sort=20a

 

Przy okazji zajrzałam do Twojego dziennika - w domu ślicznie, ale najbardziej zazdroszczę tej zieleni wokół domu. Po prostu jest cudnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję bardzo, ale piasku też sporo, jak to na Mazowszu :wink: Deski super eleganckie. Właśnie dziś oglądałam piękny drewniany taras u Editty, u niej są deski modrzewiowe, również bardzo ładne :D Tylko oni robili taras na stelażu drewnianym i tylko kotwy były wbetonowane w podłoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
a ja mam pytanie o garaż

zamurowaliście szczyty po położeniu dachu nie było z tym problemu?

 

Szczyty garażu zamurowaliśmy dopiero w tym roku, czyli jakiś rok po położeniu dachu. Nie było z tym większego problemu, są wymurowane z Porothermu 11,5 cm.

 

Pozdrawiam

Ania

 

dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...