Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojego miejsca AiM


Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 249
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kasia

 

Dziękuję za miłe słowa. Fakt nasz domek rośnie dość szybko, ale na tym etapie to chyba norma. Jak zaczną się prace wewnątrz, to pewnie efekty nie będą już tak widoczne i będzie się to wszystko ciągnąć i dłużyć. Tym bardziej, że ja jestem strasznie niezdecydowaną osobą i niektóre problemy decyzyjne strasznie dużo czasu mi zajmują… A to właśnie przy wykańczaniu domu co chwila trzeba podejmować rozmaite decyzje. Cóż zobaczymy jak to będzie. Póki co wybieram kolor okien. I nie wiem czy złoty dąb czy orzech czy może jeszcze inny kolor wybrać.

 

A Wasz domek też zapowiada się bardzo ciekawie. Będę śledzić postępy.

 

Pozdrawiam

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis,

 

Nie przejmuj się - nie ty jedna gmatwasz sobie życie w ten sposób. :wink: My w piątek w końcu podjęliśmy decyzję, że kolor okien to będzie obustronny orzech. Jednak póki nie zostanie wpłacona zaliczka, to 100% pewności nie będzie. :D Poza tym mam jeszcze problem z wyborem gęstości szprosu. Mamy kilka ofert na okna, ale teraz nie możemy zdecydować się na firmę. Ot cała ja. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się od początku upierałam przy szprosach i bez nich nie wyobrażam sobie naszego domu. Choć będą to rzecz jasna takie oszukane szprosy – wewnątrz szyby. Marzyły mi się takie szprosy z prawdziwego zdarzenia, ale cóż rzeczywistość (cenowa oczywiście) ostro zweryfikowała moje zapędy, podobnie jak marzenia o drewnianych oknach. To był taki wybór coś za coś, bo rezygnując z drewnianych okien zdecydowaliśmy się na dachówkę ceramiczną. Ale czy to był słuszny wybór? Któż to wie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prince,

 

chciałam zapytać o dachówkę - jaki to produent, typ i kolor?

 

 

Jest to dachówka ceramiczna niemieckiej firmy Bogen/Bogener Dachziegel, w Polsce często występuje jako Dachy Bawarii. Model: holenderska płaska INNOVO12, kolor czerwona angoba/czerwień angobowana.

Tu info ze strony producenta: http://www.bogener-dachziegel.de/index.php?id=153&L=4

Dachówka ta jest chyba niezbyt popularna w Polsce, ale nam się bardzo spodobała. Szczególnie kolor i fakt, że się za bardzo nie świeci, mimo że jest z angobą. Dekarze byli z niej zadowoleni. Chwalili, że jest równa, ma dobre zamki i bardzo niewiele odpadów. W większych hurtowniach z dachami można ją dostać bez problemu.

Koszt tej dachówki na dom + garaż wraz ze wszystkim dodatkowymi dachówkami (skrajnymi, wentylacyjnymi itp.) wyniósł nas troszkę powyżej 19 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Tak mi się wydawało, że to jakaś mniej popularna, ale zdjęcia często przekłamują. Bardzo ładnie się prezentuje.

 

A ile metrów dachów pokrywaliście w sumie?

 

W sumie powierzchnia dachu do pokrycia wyniosła mniej niż 260 m2 (niecałe 180 na dom, i trochę ponad 80 na garaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego sprzątania - zamiatania w salonie to muszę ci powiedzieć że ja wciąż latam z miotłą i efekty są, ale bardzo krótkotrwałe. Mąż mnie już wyzywa że jak będę tak wciąz zamiatać to zetrę całą "powłokę chudziaka" i będę miała tylko piasek z zasypki. W niedziele już miałam tak ładnie posprzątane a elektryk i instalatorzy zaczęli kuć w ścianach i znów jest syf.

Niech już się to skończy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze :D :D :D :D

Trochę mnie nie było a tu już niedługo przeprowadzka :D :D

Trzymam kciuki i będę na bierząco śledził Wasze postępy :D

 

Oj do tej przeprowadzki, to jeszcze daleka i wyboista droga. :lol: Zwłaszcza, że czekamy i czekamy na kolejną transzę kredytu, a bank jak zwykle wszystko przeciąga w nieskończoność. :evil: :evil: :evil: No, ale do tego już się poniekąd przyzwyczailiśmy. Do tego murarz wróci do nas dopiero w przyszłym tygodniu.

Pozostaje nam więc tylko czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...