Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojego miejsca AiM


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 249
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

decyzja w sprawie kuchni już podjęta?

 

Kuchnia ma być FAGERLAND z Ikei. Ale wciąż jeszcze nie zamówiona. :( Wszystko zależy od tego, ile na ile wyceni się ekipa od wykończeniówki. :roll: Jak ich spłacimy, to będziemy wiedzieli na jakie „bajery” w kuchni możemy sobie pozwolić. :wink:

 

Pozdrawiam

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia ma być FAGERLAND z Ikei. Ale wciąż jeszcze nie zamówiona. :( Wszystko zależy od tego, ile na ile wyceni się ekipa od wykończeniówki. :roll: Jak ich spłacimy, to będziemy wiedzieli na jakie „bajery” w kuchni możemy sobie pozwolić. :wink:

jako obecna właścicielka Fagerlanda (i przyszła właścicielka Stata) polecam :D Wbrew pozorom kuchnia jest trwała, tzn mojej rodzinie nie udało się uszkodzić frontów przez 3 lata używania :wink: Najlepsze są szuflady 80 cm... wszystko się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa płytki z fugą super :D My przytargaliśmy z Ibero czwarty kolor i wczoraj były próby w pełnym słońcu na widoczność kurzu i psiej sierści. Twój kolor zwyciężył :D

 

U mnie przy wyborze płytek chodziło m.in. o to, aby „niezwykle czujne” oko teściowej-pedantki nie wychwyciło od razu kurzu i innych podłogowych naleciałości, przy każdej wizycie u nas w domu. :wink: Bo moja teściowa gotowa w takiej sytuacji złapać za mopa i zacząć sprzątać. :p Wczoraj natomiast dostałam wytyczne jak dbać o schody i żeby w żadnym wypadku nie chodzić po nich w butach, tylko w papciach albo skarpetkach. A najlepiej to byłoby założyć takie wycieraczki na każdy stopień. :roll: Jasne, już się do tego palę … 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż moja teściowa też się nie wtrącała, dopóki nie zaczęliśmy się budować. :x Z resztą rodzina z mojej strony jest nie lepsza w tej kwestii, wszyscy (Babcia, Siostry a nawet Tata) wiedzą najlepiej jak powinnam urządzić dom i ciągle słyszę jakieś uwagi/wytyczne. :evil: Tylko moja Mama się nie wtrąca, bo wychodzi z założenia, że to ja tam będę mieszkać, więc sama wiem co dla mnie najlepsze. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od mojego Teścia usłyszałam tylko, że najlepszy dom to parterowy :lol: cóż, najwyżej nie będzie wchodził na pięterko :wink:

 

no i kilka uwag mojej Mamy typu - nie za ciemne te kolory? a po co Ci białe drzwi?

ale bez jakichkolwiek sugestii co w zamian, więc nie było źle :) teraz wszystko Jej się podoba więc spoko :D

 

pozostała Rodzina sie nie wtrącała - jakoś na szczęście obeszło się bez większych dyskusji na ten temat, ufff :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, ciekawam tych zdjęć bardzo! :D

 

jak i na jaki kolor chcecie malować drzwi?

 

Początkowo był plan, żeby drzwi pomalować bejcą na jakiś ciemniejszy kolor -zbliżony do okien. Ale gdy przyszły schody (jesionowe – tylko polakierowane) stwierdziliśmy, że lepiej będzie wyglądało, gdy zostawimy naturalny kolor. Będziemy więc malować jakimś bezbarwnym lakierem lub też bejcą. Nie znam się za bardzo na tym, mąż wybierze odpowiedni specyfik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam... i wspieram w poczynaniach:).Taka jedna rada - zadbajcie, żeby ekipa, która Wam ociepla zabrała resztki stryropianu, ja ocieplam we własnym zakresie i mam wielki problem z utylizacją tego dziadostawa, ku mojemu zdziwieniu "smieciarze" nie odbieraja styro, na wysypisku tez nie, a człowiek dzwoni i pyta, żeby nie zostawic tych worów gdzieś w lesie. I co tu mówic o ekologii ehh:(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... i wspieram w poczynaniach:).Taka jedna rada - zadbajcie, żeby ekipa, która Wam ociepla zabrała resztki stryropianu, ja ocieplam we własnym zakresie i mam wielki problem z utylizacją tego dziadostawa, ku mojemu zdziwieniu "smieciarze" nie odbieraja styro, na wysypisku tez nie, a człowiek dzwoni i pyta, żeby nie zostawic tych worów gdzieś w lesie. I co tu mówic o ekologii ehh:(

Pozdrawiam

 

Dziękuję za wsparcie. Na etapie wykończeniówki jest szczególnie potrzebne. :lol:

 

Niestety pozbycie się resztek styropianu też będzie na naszej głowie, bo „ekipa” to po prostu nasz znajomy - majster z pomocnikiem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję przeprowadzki :D

Wiadomo, że fajnie się przeprowadzić jak wszystko jest zapięte na ostatni guzik, ale tak oszczędzacie czas będąc na miejscu, zwłaszcza zimą, kiedy nie chciałoby się jechać na chwilkę.

Jestem bardzo ciekawa kuchni, bo zapowiada się super z tą cegłą. Piekarnik bardzo pasuje, a mnie chyba jednak musi być mniej rustykalny :-?

Czekam na cd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince no gratuluje, gratuluję. A Ty masz już wszystko zrobione czy tak trochę na żywioł poszłaś?????

 

 

Domek wyglada świetnie, klimatycznie, bosko, rozkosznie, uroczo, bajecznie.

 

Życzę miłego mieszkania, mało pracy wokół, samych przyjemnych chwil w nowym domku.

 

Pozdrawiam edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince no gratuluje, gratuluję. A Ty masz już wszystko zrobione czy tak trochę na żywioł poszłaś?????

 

Edyta,

 

Wszystko zależy od tego co się rozumie pod pojęciem „pójść na żywioł”. :wink: Zdjęcia w dzienniku są w większości sprzed przeprowadzki, więc trochę może to robić takie wrażenie żywiołu. :o Pomalowane mamy, łazienka jest zrobiona i działa, kuchnia praktycznie też (jutro ma być montowany blat, więc praktycznie wszystkie sprzęty oprócz okapu będą gotowe do użycia). Podłogi są wszędzie z wyjątkiem górnej łazienki i jednego z pokoi na górze, których wykończenie zostawiamy na później. Gaz jest, piec kominkowy działa - mamy więc ciepełko i ciepłą wodę. Czegóż chcieć więcej? Oczywiście brakuje sporo np. listew przypodłogowych, gdzieniegdzie drzwi wewnętrznych itd., ale mieszkać bez tego można, czyż nie? Jedynie garaż stoi bez bramy, ale że mamy wolnostojący, to może tak postać i poczekać, podobnie jak tzw. obejście. :lol:

 

 

Domek wyglada świetnie, klimatycznie, bosko, rozkosznie, uroczo, bajecznie.

 

Życzę miłego mieszkania, mało pracy wokół, samych przyjemnych chwil w nowym domku.

 

Pozdrawiam edyta

 

Dziękuję bardzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...