Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze M44 Wilki w akcji!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 175
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A miałem nadzieję że załapię się na pierwszy wpis w komentarzach...

 

Ale co tam...

 

Daj się zlokalizować... Równoległa dosyć rozległa. (Człowiek nawet nie czuje jak mu się rymuje)

 

Pozdrowienia!

 

P.S. Proponuję zmniejszyć sobie avatara, bo jak będziesz chciał w przyszłości dodać jakieś zdjęcie do dziennika, to będzie Ci się okno przesuwało (a to się niewygodnie czyta potem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wrzucić zdjęcie.

Założyłem własną stronkę na republice ale jakoś mi to nie wychodzi.

Musicie uzbroić się w cierpliwość bo "od razu Krakowa nie zbudowano"

 

 

W poniedziałek jadę załatwić kredyt!!!

Wybraliśmy z żoną Bank Śląski - którego wcześniej nie braliśmy pod uwagę!?

Wysłałem im formularz na necie, kobitka oddzwoniła no i wszystko mają OK.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Ciesze się, ze jest zainteresowanie projektem Muratora 'Letni wieczór".

Chciełabym również poznać wasze negatywne uwagi na temat projektu M44. Planujemy z męzem wybudować ten dom na pomorzu. Projetk według mnie jest idealny, ale może ktos ma inne zdanie...? Co byście zmienili? Może dach jest zbyt spadzisty (wystarczyłoby 35-40 stopni)?

Licząc na doświadczenie forumowiczów, prosze o uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiliśmy projekt, jego wersję lustrzaną. Wciąż nam sie podoba...

Faktycznie brakuje spizarki i pomieczczenia na opał. My wybudujemy (chyba?)dom z piwnicą pod częścia domu: pod garażem, klatką schodową i częścią kotłowni. Zastanawiamy się czy łazienkę z parteru przenieść do połowy kotłowni, a w łazience urzadzić garderobę z nieodzowną w zyciu deską do prasowania.

Planujemy zostawić ogrzewanie gazowe jako alternatywne(obecne piece są coraz mniejszych gabarytów więc na pewno zmieści się w łazience), a piec na węgiel umieścić w piwnicy, by pył nie roznosił sie po domu. W pomieszczeniu pod kotłownią można urzadzić pomieszczenie na ziemniaki, słoiki itp.

Chyba będzie ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mamy za sobą mnóstwo godzin spędzonych na studiowaniu różnych projektów. Jak do tej pory letni wieczór nie ma konkurencji. Spełnia prawie wszystkie nasze oczekiwania - prawie bo idealnie być nie może:

- podstawowy mój problem to wąska działka (szerokość 20,2 m)

projekt jest 20,4m i to jest to prawie :-) Muszę tutaj coś wymyślić. Być może podniosę trochę okna na poddaszu z jednej strony.

 

Inne zalety:

- garaż na dwa samochody

- 4 sypialnie na górze + 1 sypialnia/gabinet na dole (ew. dla starszej osoby w przyszłości)

- prosty dwu-spadowy dach

- wygodne, duże pokoje

- dobry stosunek powierzchni użytkowej do kosztu. Np. wariant M44a przy tej samej a nawet nieco większej powierzchni netto ma ponad 20 m2 mniej powierzchni użytkowej

- wygodne schody, ze spoczynkiem

- schowek pod schodami

- duże pomieszczenie gospodarcze na dole

- dobre połączenie kuchni z salonem i ładny wykusz w kuchni. Zmywając naczynia można mieć dobry widok na wejście do domu i zawczasu dostrzec chcianych i niechcianych gości :-)

- każdy pokój na poddaszu wyposażony w normalne okno - duży plus.

 

Obecnie mam działkę. Z budową planuję ruszyć za rok, jeśli zbiorę fundusze na start. Miejsce: Czarnowo, koło Bydgoszczy.

Ze względu na położenie działki ja również jestem fanem lustrzanego odbicia. W takim wariancie bezokienna ściana na parterze będzie od północy.

 

Być może jeszcze dziesięć razy zmienimy zdanie ale myślimy o paru zmianach:

 

1. zlikwidować jeden balkon na poddaszu (nr 22). Nawet obecnie mieszkając w domu wielorodzinnym w mieście rzadko korzystam z balkonu. Tym bardziej mając działkę myślę, że jeden balkon (ten od strony ogrodu) to aż nadto.

 

2. Chcę dosunąć sypialnię (15) oraz łazienkę (16) do przodu i zlicować ze ścianą wejściową do garażu

 

3. Na górze planuję wygospodarować miejsce na pralnio-suszarnię - albo wykorzystać dodatkowe miejsce jakie uzyskam z przesunięcia łazienki po przodu albo wykorzystać na ten cel drugą łazienkę (20) i miejsce uzyskane z przesunięcia sypialni(15)

 

4. Na dole zupełnie drobne zmiany

- drzwi od pomieszczenia gospodarczego (9) przesunięte maksymalnie w lewo tak aby po prawej stronie zyskać jak najwięcej miesca na składowanie różnych, sprzętów (być może rowerów)

 

5. Zlikwidować drzwi wejściowe do kuchni od strony przedsionka zamontować natomiast ładne, przesuwane drzwi pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym (4) tak aby w razie potrzeby ukryć przed gośćmi stertę niepozmywanych naczyń w kuchni :-)

 

6. Być może rozciągnąć taras (11) w lewo

 

Z zupełnych drobiazgów to zastanawiam się też nad umieszczeniem TV. Według obecnego projektu odległość od kanapy do TV to około 6m. To całkiem sporo no chyba, że ktoś inwestuje to w naprawdę duże telewizory. Być może jednak da się to załatwić innym ustawieniem mebli ???

 

Co do ogrzewania to moim faworytem jest:

- pompa ciepła z pionowymi odwiertami plus ogrzewanie podłogowe jako podstawowe źródło ciepła

- kominek z rozprowadzeniem ciepła ale bez płaszcza wodnego jako źródło uzupełniające lub na wypadek katastrof :-)

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiliśmy ten projekt 11.02.2008, dla nas projekt bomba - klasyczny i nowoczesny zarazem, podwójny garaż, wjazd od południa, no i małe wymiary minimalne działki - same plusy;-)

Obecnie mamy projekt u architekta w adaptacji.

- Zmieniamy ogrzewanie z gazowego na eko-groszek, dodatkowo prawie na całym dole będzie ogrzewanie podłogowe

- schowek pod schodami będzie miał wejście tylko od kotłowni i będzie to schowek na węgiel.

- schowek koło kuchni będzie miał zamurowaną ścianę, tam gdzie pierwotnie są drzwi, a drzwi będą od strony kuchni

- z małej łazienki na górze zrobimy garderobę.

 

Z budową ruszamy na wiosnę przyszłego roku - Koronowo k/ Bydgoszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

Również jestem zainteresowany budową domu wg projektu M44 Letni Wiatr, ale przeraża mnie bardzo niska wysokość ścianki kolankowej tylko 44cm. Przecież tan nic się nie postawi. Myślę o podniesieniu tej ścianki, co najmniej o jeden (25cm) lub nawet dwa pustki (50cm), ale boję się, że ta operacja zburzy bryłę domu. Co Wy na ten temat myślicie. Wszelkie opinie mile widziane. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt - hmm

Jak wszyscy opowiadali to miał być problem.

Zresztą jak podpisaliśmy umowę przedwstępną to w niej też termin ostatecznej umowy był określony do świąt Wielkanocnych właśnie po to abyśmy go zdążyli załatwić.

W naszym przypadku poszliśmy do biura kredytowego w Katowicach porozmawiać z miłą panią. Pani przygotowała kilka niby ciekawych ofert :-?

W tym samym czasie sam przez net wypisałem kilka zgłoszeń o kredyt mieszkaniowy między innymi w PKO i Banku Śląskim.

Miła Pani z domu kredytowego tych banków nie ujeła w swojej propozycji bo podono nie są konkurencyjne. A tu zonk.

Tak PKO i jak Śląski miały oferty porównywalne a nawet lepsze od innych banków.

Po namyśle wybraliśmy Bank Śąski i w ciągu tygodnia od złożenia wniosku załatwiliśmy wszystkie formalności chociaż miały trwać dłużej.

Tak więc nie polecam doradzania innych tylko własne doświadczenia z bankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Apropo banków, zrobiłem sobie tabele i rozmawiałem z każdym z 29 banków które znalazłem :) . Na koniec zostały 3 z którymi negocjowałem udało mi się zejść na 0,98% marży banku, bez prowizji, kosztów przewalutowań, kosztów wcześniejszej spłaty. Rozmawiałem ostatnio przy uruchamianiu kolejnej transzą z kobietą z którą podpisywałem umowe. Powiedziała że kredyty mocno podrożały i teraz ma problem żeby zejść poniżej 1,3%. A co do pośredników mających oferty wszystkich banków, jak dla mnie ściema - sprzedają produkt który im się najbardziej opłaca. Mają ograniczone widełki rabatowania.

 

Jeśli chodzi o Lubar - też u nich zamawiałem część materiałów, Tomek Kapiczak zna się na rzeczy i betonu nigdzie taniej się nie dostanie.

 

Bloczki betonowe kupowałem w firmie Małro http://www.malro.com.pl, po 2,57zł + 400zł za transport (max 1000 bloczków)

 

Piasek wozi mi gościu 11zł , (7zł po za gatunek) za tone, ma sporo samochodów o różnym tonażu. Bierze 200zł za transport - taniej nie znalazłem.

 

Poroton sprowadzam z Niemiec (z transportem wychodzi niecałe 6 zł brutto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...