Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze M44 Wilki w akcji!!!


Recommended Posts

Ok

Już staram się pomóc. Musicie jedynie wziąść pod uwagę, że mieszkam na śląsku, a my mamy szkody górnicze, które są uwzględnione w adaptacji projektu.

Ławy:

Papa podkładowa 9x15mb

Drut wiązałkowy 41.44kg

beton 8m3 B10 - chudziak pod ławę

stal 2.5T14; 0.5T12, 0.3T6 - na całość budowy

Deski szalunkowe 4m3 - na całość budowy

beton 30m3 B25 - ławy

Dysperbit 300kg

Bloczki Betonowe 38x24x12 2000szt

Abizol ST 200kg(do styropianu)

styropian EPS 200 4m3 gr 5cm (Sebex)

piasek 400T

Folia kubełkowa 90m2 wys 1.5mb

Beton 16m3 B10 (chudziak) stan "0"

 

To by było na tyle

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wielkie dzięki. To już daje niezłe pojęcie o tym co mnie czeka. Zaraz wrzucę do mojego kosztorysu i zobaczę o ile skoczą mi koszty całości :-)

 

Widzę, że faktycznie na Śląsku wszystko robi się jakby bardziej solidnie. U mnie na przykład na zbrojenia nie używają w ogóle drutu fi14 tylko co najwyżej fi12. Pod ławy poszło 4.5 m3 B10 zamiast 8. Czyli tak jak pisałeś. Trzeba wziąć poprawkę na specyfikę Śląska.

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad podniesieniem ścianki kolankowej o jeden bloczek. Wiem, że niektórzy z forumowiczów już to przerabiali. Czy ktoś robił to już po zatwierdzeniu projektu ? Mój kierownik powiedział, że będę musiał wykonać jakąś dokumentacja pokazującą wprowadzone zmiany i wystąpić do starostwa z wnioskiem o zgodę na zmianę w projekcie. Czy ktoś już to przerabiał ? Nie da się jakoś przeskoczyć składania wniosku o zmianę ? Trochę mnie skręca jak myślę o zlecaniu wykonywania jakiegoś nowego projektu i kolejnych wyprawach do urzędu.

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rtutus wydaje mi się że ten twój kierownik to straszny służbista. Podniesienie ścianki o jeden pustak to nie jest jakaś wielka sprawa. Nie wiem jaki planujesz strop, ja będę robił monolityczny tym samym będę parenaście centymetrów do przodu (z wysokością) i dam dwa pustaki ścianki kolankowej plus wieniec - da to około 60 centymetrow. Wysokość budynku niewiele się zmieni i będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie ław. Może ktoś zna się na tym trochę :-) Zauważyłem, że moja ekipa wykonawców chyba nie grzeszy dokładnością bo poszli na skróty i cała ława biegnąca przez środek budynku na szerokość 80 cm. Spojrzałem, dzisiaj na projekt i widzę, że odcinek ławy przy wyjściu na taras, w tym miejscu gdzie będzie kominek, powinna być szersza - chyba 90 cm. Czy ktoś wie czy taka niedoróbka (węższa ława) to duży problem i czy ewentualnie można to jakoś skorygować. Ławy już są zalane ale ściany fundamentowe jeszcze nie ruszyły.

 

Będę wdzięczy za radę.

 

pozdrawiam.

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Oto troche kosztów:)

 

Wszystkie Ławy nośne 90 cm zreszta zobaczcie na zdjeciach wyelwane bez chudziaka zbrojenia były podwieszone by nie stykały sie z gruntem

B-20 wszystkiego 32 m3 225PLN Brutto z transportem i pompą

Betoniki na Piwnicę 3900 szt po 3 PLN brutto za szt.

zaprawa murarska z betoniarni 230 PLN za m3 zużyłem 7m3 :)

Jak zaprowadzę porządek w finansach napisze wiecej:) Jedno co dziwne na zalanie stropu wyszło mi 20 m3 betonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info na temat kosztów.

 

Chciałem zagadnąć z innej beczki. Widzę na zdjęciach, że część z budowniczych naszego domku zdecydowała się na zastosowanie folii kubełkowej do izolacji fundamentu. Jestem ciekaw co było tego powodem. Sam zastanawiam się na użyciem folii kubełkowej ale opinie na ten temat są różne.

 

Jednym słowem pytanie brzmi czy warto (zakładając, że tak jak w moim przypadku grunt jest w miarę przepuszczalny) ?

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak się robi piwnice to rzeczywiście warto się lepiej zabezpieczyć.

 

Ja piwnicy nie mam i jak do tej pory mam podwójną warstwę dysperbitu na ławach i ścianach fundamentowych. Na to przychodzi na ściany fundamentowe dodatkowo 12 cm styropianu, siatka, zaprawa i znowu podwójna warstwa dysperbitu. Zastanawiałem się czy na to dać jeszcze folie kubełkową ale może zamiast tego zrobię opaskę (ok 0.5 m) z grubszego żwiru i też wydaje mi się, że powinien dobrze zadziałać jako ewentualny drenaż. Nie wspomniałem izolacji poziomej na ławach ale też oczywiście jest (podwójna warstwa dysperbitu i podwójna papa). Mam nadzieje, że to już wystarczy ???

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby wszyscy już zbudowali swoje domy i postanowili nie zaglądać na forum ? Jakoś tak strasznie cicho ...

 

A tak przy okazji gdyby ktoś jednak jeszcze tutaj zaglądał to pytanie. Jaką planujecie dać grubość ocieplenia (lub ile już daliście) dla podłogi na gruncie ? W projekcie jest 8 cm ale ja myślę żeby dać 15 cm, żeby ogrzewanie podłogowe nie grzało mi ziemi tylko podłogę. W domach energooszczędnych ponoć daje się 20 cm ale to już chyba lekka przesada. Co myślicie ???

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Informuję, że od 10.10.2009 zaczynamy budowanie M44 Lustro.

W tym roku tylko fundamenty :cry: no chyba że pogoda dopisze :)

Trochę, o cenach:

Kierbud - 500zł na początku i 60zł za każdy przyjazd na budowę (liczymy około 15 przyjazdów).

Wykonawca - 40tys zł (maszyny wykonawcy) z czego:

- fundamenty - 8tys

- ściany i kominy parteru - 6tys

- strop - 6tys,

- ściany i kominy poddasza - 6tys,

- więźba dachowa i kominy powyżej - 12tys

- deskowanie oraz papowanie dachu - 2tys

Do Nas należy zdjęcie humusa oraz załatwienie koparki do piachu do zasypywania wew. fundamentów

Ceny z okolic Warszawy.

 

No i zakładamy własny dziennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donoszę, że w Bydgoszczy ceny dokładnie takie same. Mój wykonawca tez policzył mi 26 tys za robociznę do do bez dachu, do dachu mam inną ekipę.

 

Dach mam wyceniony na 50 tys, z czego robocizna to 21 tys. Dach obejmuje kompletny dach z pokryciem dachówką i kompletem orynnowania, razem ze spustami.

 

Obecnie jestem na etapie zasypanych fundamentów i jak do tej pory koszty robocizny zgodnie z planem. Była jedna podwyżka (700 PLN) na to że uparłem się i kazałem zrobić kompletne szalowanie ław (a nie tylko na jedną deskę).

 

 

pozdrawiam,

rtutus

 

Witam.

Informuję, że od 10.10.2009 zaczynamy budowanie M44 Lustro.

W tym roku tylko fundamenty :cry: no chyba że pogoda dopisze :)

Trochę, o cenach:

Kierbud - 500zł na początku i 60zł za każdy przyjazd na budowę (liczymy około 15 przyjazdów).

Wykonawca - 40tys zł (maszyny wykonawcy) z czego:

- fundamenty - 8tys

- ściany i kominy parteru - 6tys

- strop - 6tys,

- ściany i kominy poddasza - 6tys,

- więźba dachowa i kominy powyżej - 12tys

- deskowanie oraz papowanie dachu - 2tys

Do Nas należy zdjęcie humusa oraz załatwienie koparki do piachu do zasypywania wew. fundamentów

Ceny z okolic Warszawy.

 

No i zakładamy własny dziennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Dzisiaj mój kierownik budowy przeprowadził kolejną inspekcję i chyba po raz pierwszy przyjrzał się dokładnie projektowi bo stwierdził, że w projekcie muratora M44 są istotne uchybienia konstrukcyjne. Jego zdaniem największym problemem jest słabe podparcie stropu. Żebra stropu o rozpiętości 6 m wspierają się jedynie na ściance konstrukcyjnej z betonu komórkowego klasy 600. Zdaniem mojego kierownika, który tak przy okazji jest również konstruktorem budowlanym, podpora stropu jest o wiele za słaba i grozi po prostu zawaleniem stropu. To znaczy w rzeczywistości pewnie nie zawali się od razu ale jest to na granicy wytrzymałości. W poniedziałek spotykam się z kierownikiem i ma mi przedstawić rozwiązanie problemu. Ci z fanów domku M44 którzy jeszcze nie robili stropu niech może skonsultują ten projekt z jakimś naprawdę dobrym konstruktorem i zapytają o zdanie.

 

p.s.

Do kierownika mam zaufanie jako, że w branży jest nie od dziś i nadzoruje nie tylko budowy domków jednorodzinnych ale również obiektów przemysłowych, jednym słowem zna się chyba na rzeczy.

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś mógłby sie podzieli informacja na temat ceny stropu ? Musze zamówić strop i zgodnie z projektem powinien być Terriva-bis. Jednak w mojej hurtowni wycenili mi Terriva-bis na 13 tys. Zaproponowali mi też zamiast tego Terriva 4,01 od innego producenta za 9.3 tys. Są to cenny brutto i w tym są również bloczki stropowe. Nie wiem czy to dużo, czy mało i czy mam szukać w innym miejscu. Będę wdzięczny za radę.

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...