Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze M44 Wilki w akcji!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 175
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie. Mam jeszcze jedno pytanko otóż w tym roku ze względów finansowych chciałbym zrobić stan zero i ściany parteru ze stropem i tak poczekać do wiosny. Co Wy myślicie na ten temat czy może sugerujecie zrobić tylko stan zero i zaczekać do wiosny.

 

Dziękuję za sugestie i pozdrawiam

arpek7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo & Dominiko,

 

Dzięki za info na temat stropu. Koniec, końców udało się wynegocjować cenę 8900 na strop Terriva 4.01.

 

arpek7,

 

Specjalistą nie jestem ale B-25 na pewno nie zaszkodzi. Przy normalnych warunkach gruntowych B-20 powinien w zupełności wystarczyć ale jeśli z badania geologicznego wyszło, że są jakieś wskazania dla mocniejszych ław to inna sprawa.

Ponieważ etap ścian konstrukcyjnych i stropu jeszcze przed Tobą to skonsultuj ze swoim kierownikiem potrzebę wzmocnienia podpory stropu. Mój kierownik wprowadził 4 dodatkowe słupy żelbetowy w miejscach gdzie obciążenie jest największe. Jeśli kogoś będzie to interesować to mogę opisać to dokładniej.

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rtutus napisz gdzie zaproponował Twój Kierbud wzmocnienie podpory stropu. U mnie na szybko Wykonawca powiedzieli że należy postawić wzmocnienia w ścianie garażowej przy drzwiach (dwa słupy ale nie żelbetonowe tylko postawią z cegły pełnej). Poza tym co wy sądzicie nt izolacji fundamentów u mnie Wykonawca zaproponował dysperbix2 + styropian 8cm + folię kubełkową. Powiedział, że nie ma potrzeby i szkoda kasy na styropian 10cm.

 

Pozdrawiam

arpek7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rtutus napisz gdzie zaproponował Twój Kierbud wzmocnienie podpory stropu. U mnie na szybko Wykonawca powiedzieli że należy postawić wzmocnienia w ścianie garażowej przy drzwiach (dwa słupy ale nie żelbetonowe tylko postawią z cegły pełnej).

 

Mój kierownik stwierdził, że potrzebne są 4 dodatkowe słupy żelbetowe.

Dwa umieszczone tak jak u Ciebie w ścianie przy drzwiach do garażu, a dwa następne w ścianie konstrukcyjnej przechodzącej przez środek parteru. Nie wiem czy trochę nie skłamię ale o ile dobrze pamiętam to jeden z tych słupów jest umieszczony dokładnie na środku parteru na krańcu ściany konstrukcyjnej oddzielającej p. dzienny od korytarza. Drugi słup jest umieszczony również w tej samej osi ale już nie pamiętam dokładnie w którym miejscu. Jak będę na budowie to się przyjrzę i napiszę. Zdaniem mojego kierownika to właśnie te dwa słupy są najbardziej krytyczne ponieważ zbierają obciążenie z większości stropu.

 

Poza tym co wy sądzicie nt izolacji fundamentów u mnie Wykonawca zaproponował dysperbix2 + styropian 8cm + folię kubełkową. Powiedział, że nie ma potrzeby i szkoda kasy na styropian 10cm.

 

Jeśli chodzi o izolację pionową to ja dałem dwa razy smarowanie dysperbitem od wewnętrznej i od zewnętrznej strony fundamentów. Później styropian 12 cm i później jeszcze 3 razy smarowanie dysperbitem. No i oczywiście siatka i klej. Zastosowałem styropian 12 cm ze względu na chęć docieplenia fundamentów oraz dlatego, że chcę dać na ściany zewnętrzne 20 cm wełny i nie chcę aby cokół fundamentu zbyt odstawał od ściany.

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z Was rozważał likwidację drzwi pomiędzy przedsionkiem a garażem. My bijemy się z myślami czy je zostawić czy zamurować. Z jednej strony przejście z garażu do przedsionka gdy się targa zakupy może być pożyteczne a z drugiej trzy pary drzwi umieszczone w przedsionku czynią z niego niezbyt ustawne pomieszczenie. Trochę brakuje miejsca na lustro wieszaki i jakieś siedzisko do zakładania butów. Jaka jest Wasza opinia na ten temat ???

 

p.s.

My powiększyliśmy drzwi wejściowe tak aby można było wygodnie wnosić do domu jakieś większe przedmioty.

 

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. My zostawiamy trzy drzwi w przedsionku przy czym drzwi do hollu planujemy przesuwane, chowane w ścianie.

Poza tym jak znajduję chwilę czasu to się pochwalę co Wykonacy zrobili u mnie (opisy + zdjęcia). Tak w krótkim skrócie teraz czekamy na pogodę oby izolować fundamenty i je zasypać piachem. Jeszcze w tym roku planujemy zrobić ogromny taras na ogród (wymiary 350x840) i taras wejściowy do domu taki jak w projekcie. Likwidujemy taras z boku domu.

Mam pytanko czy ktoś mi może pomóc i podać wymiary "jętek" tzn.długość oraz wymiary przekroju jętki. Będę wdzięczny :lol: .

 

Pozdrawiam :wink:

arpek7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie kominy zgodnie z projektem. Szczerze mówiąc to ponieważ planuję pompę ciepła to jeden komin dymowy mogłem sobie podarować ale zostawiłem oba. Jeszcze nie jestem w 100% pewien czy zrobię pompę ciepła bo to dosyć droga impreza.

 

Jeśli chodzi o jętki to u mnie jest zaplanowane 36 jętek o przekroju 4x20cm i długości 460 cm (licząc z 20cm zapasem).

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jętka o przekroju 4x20cm nie jest za "delikana"????? i czy 36 jętek to nie jest zbyt dużo??? Może więcej szczegółów w tym temacie.

Kolejny temat do osób, które mają już wykonane schody na poddasze tzn. czy obniżeliście wysokość parteru (wg oryginału 290cm) jeżeli tak to proszę o info o ile obniżyliście tę wysokość oraz jak do tego obniżenia mają się schody oraz wysokość przejścia obok schodów do łazienki na parterze (wg oryginału 275cm). Czy aby nie jest za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama garażowa 5mb szeroka Hormann 7400zł

Kanalizacja + woda 4250zł

 

Temat schodów: jak już pisałem obniżyłem parter i przedłużyłem strop nad parterem na klatce schodowej tak aby schody nie wchodziły w światło przejścia do łazienki. Schody będą drewniane bo nimi łatwiej wyjść tak jak trzeba.

 

Co do zdjęć to trochę ich mam, ale nie mam czasu ich obrobić i wrzucić na forum.

Druga sprawa, że musiał bym założyć drugie konto na onecie bo już nie chce mi przyjąć nowych zdjęć.

Myślę, że jak przyjdzie zima to będzie więcej czasu i pochwalę się postępami:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Znalazłem fajny program do projektowania mieszkania. Można operować w 2D i 3D. Można narysować swoje mieszkanie a poźniej przestawiać ściany albo zmieniać umeblowanie. Polecam:

 

http://www.sweethome3d.eu/index.jsp

 

Jeśli ktoś ma wersję M44L to mogę się podzielić planem parteru wykonanym w tym programie. Zajęło mi to parę godzin więc można zaoszczędzić trochę czasu :-)

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...