Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze M44 Wilki w akcji!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 175
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za zainteresowanie dziennikiem i coraz wiekszą dyskusję na temat tego super domku :D

Troszkę mnie nie było, ale w końcu jest czas urlopowy i trzeba odpocząć.

Co do ciężaru dachu to myślę, że wytrzyma dłuższe krokwie.

Deskowanie pełne podobno nie jest konieczne. Oczywiście jak ktoś ma kasę to czemu nie.

Co do sufitu podwieszanego to też o tym myślę. Chcę zrobić jętki, tak aby można było obniżyć sufit na poddaszu i będzie można spokojnie po nim chodzić.

Taras super rzecz też chyba go powiekszymy, jako zadaszenie nad odsłoniętą częścią chyba zrobimy markizę w jakimś dobranym kolorze do elewacji.

No. Nadrobiłem zaległości :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Witam. Pilnie obserwuję forum i jestem pod wielkim wrażeniem Waszych działań. Sam obecnie jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej. Jednocześnie zapytuję Was o koncepcję zagospodarowania pokoju nr 17 i 18 na poddaszu, gdyż od miesiąca walczę z aranżacją i ciągle bez zadawalających efektów :cry: . Te dwa pokoje wydaję mi się takie "tramwajowe" :-? . Poza tym proszę o pomoc w zakresie wyliczenia ilości cegieł Porotherm 25 (ściany zew. i ściany nośne) i Porotherm 12 (ściany wew.) potrzebnych do wybudowania "Leśnego wieczoru".

Gorąca Was pozdrawiam i Niech moc będzie z Nami :D .

arpek7 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pilnie obserwuję forum i jestem pod wielkim wrażeniem Waszych działań. Sam obecnie jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej. Jednocześnie zapytuję Was o koncepcję zagospodarowania pokoju nr 17 i 18 na poddaszu, gdyż od miesiąca walczę z aranżacją i ciągle bez zadawalających efektów :cry: . Te dwa pokoje wydaję mi się takie "tramwajowe" :-? . Poza tym proszę o pomoc w zakresie wyliczenia ilości cegieł Porotherm 25 (ściany zew. i ściany nośne) i Porotherm 12 (ściany wew.) potrzebnych do wybudowania "Leśnego wieczoru".

Gorąca Was pozdrawiam i Niech moc będzie z Nami :D .

arpek7 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pilnie obserwuję forum i jestem pod wielkim wrażeniem Waszych działań. Sam obecnie jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej. Jednocześnie zapytuję Was o koncepcję zagospodarowania pokoju nr 17 i 18 na poddaszu, gdyż od miesiąca walczę z aranżacją i ciągle bez zadawalających efektów :cry: . Te dwa pokoje wydaję mi się takie "tramwajowe" :-? . Poza tym proszę o pomoc w zakresie wyliczenia ilości cegieł Porotherm 25 (ściany zew. i ściany nośne) i Porotherm 12 (ściany wew.) potrzebnych do wybudowania "Leśnego wieczoru".

Gorąca Was pozdrawiam i Niech moc będzie z Nami :D .

arpek7 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co - mam taki pomysł może utworzymy dla "naszego" projektu osobny wątek w dziale projekty? Bo tu jak zacznie się budowa :) to będzie bałagan. Tyle że trzeba by to zrobić przez moderatora aby wrzucił tam posty o M44 z tego wątku?

 

 

ja generalnie pracuję nad wizualizacją 3D - M44 - bardzo zgrubsza i bardzo roboczo ale jak coś będę miał to dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kiedyś temat w grupie: "Grupy Budujące"

pt. "Budujący M44 Letni Wieczór"

Jednak na dzień dzisiejszy nikt tam nic nie wpisał :cry:

Myślałem, że tylko ja jestem zwolennikiem tego domu. :-?

Skoro jednak jest nas więcej to trzeba pchać to do przodu, opisywać własne doświadczenia bo każde coś ciekawego zawsze wniesie.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Mogę powiedzieć jak to wygląda na Kaszubach... otóż moja ekipa kosztuje:

 

1) szalowanie + wylanie ław: 4K

2) ściany fundamentowe (8 warstw bloczków): 4,5K

3) chudy beton 10 pln/m.kw

4) wymurowanie parteru + strop: 15K

5) druga kondygnacja : 12,5K

 

Mam pytanie do TOBLO: co udało się ustalić w temacie jętek (nie ma ich w projekcie)?! można je sobie dołożyć, ot tak sobie?!

 

pozdrowienia,

lukjaros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Mogę powiedzieć jak to wygląda na Kaszubach... otóż moja ekipa kosztuje:

 

1) szalowanie + wylanie ław: 4K

2) ściany fundamentowe (8 warstw bloczków): 4,5K

3) chudy beton 10 pln/m.kw

4) wymurowanie parteru + strop: 15K

5) druga kondygnacja : 12,5K

 

Mam pytanie do TOBLO: co udało się ustalić w temacie jętek (nie ma ich w projekcie)?! można je sobie dołożyć, ot tak sobie?!

 

pozdrowienia,

lukjaros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój projekt jest w trakcie adaptacji.

Mam do wprowadzenia kilka zmian, o których napiszę jak już dostanę szkice.

Co do pytania od "Lukjaros"-a to jętki będą i podobno ich wprowadznie nie jest większym problemem. Cieszy mnie to bo będzie poddasze nad poddaszem :lol:

Prowadzę rozmowy z wykonawcami, jak się coś wyjaśni to oczywiście dam znac na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Pozdrawiam wszystkic fanów M44.

Cieszy mnie że ktoś (lukjaros) buduje się na kaszubach. Ogromnie jestem ciekawa jak wyglada ten domek w stanie surowym. Mam w zwiazku z tym prośbę do lukjaros, aby dał (bardzo proszę ... :D ) mamiary na swój domek, zebym magła popatrzeć na realizację m44 chociaż z daleka.

My budujemy takze na kaszubach, jesteśmy na etapie fundamentów, zasypanych, ocieplonych styropianem 10 cm (styrodur), bez chudziaka. Tak pozostanie do wiosny.

Nie będzie piwnicy, ale pod częścią garazu (2mx3m) na wysokość 7 bloczków będzie schowek na węgiel. Schowek ten będzie uzupełniany z garazu (zrobimy coś w rodzaju włazu na całej długości), a wegiel (lub coś innego) samo będzie się sypało przez otwór na dole do obnizenej do tego samego poziomu (do ław) kotłowni). Sprawdza sie to znakomicie u znajomych.

 

Co do reszty jeszcze kombinujemy co by tu ulepszyć w projekcie. W związku

z powyższym mam kilka pyta do tlobo (proszę o wyrozumiałość, jeśli głupio kombinuję):

- na jakiej wysokości okno przewidujesz w kotłowni, bo chyba powinno się ono tam znaleźć ?

- Czy okno w salonie, to obok kuchni, funkcjonuje jako drzwi tarasowe, czy jest od podłogi czy zaczyna się wyżej?

- Czy celowo obniżyłeś parter do 2,75 (i podwyższyłeś poddasze do 2,70) czy wyszło to z poprawki schodów (dobre, sprawdzone rozwiązanie) ?

- Czy bedzie ścianka kolankowa ? (jakiej wysokości). My zrobimy na 50cm i boimy się że okna będą za wysoko.

- Po co zabudowałeś w obu łazienkach i WC (na stałe?) skosy? Tam pewnie ukryjesz rury?

- Jakiej wielkości są wneki na schowki po bokach balkonu na górze? Nie szkoda ci balkonu? Drugi balkon też zlikwidowaliśmy, u nas jest to strona północna, ale jeden w zupełności wystarczy.

- Jakie przewidujesz ogrzewanie na górze, gdzie będą grzejniki? (tam gdzie były grzejniki dałeś zabudowę). Może okna są krótkie, a pod nimi grzejniki - ponoć jest to najlepsze rozwiazanie jeżeli chodzi o cyrkulację powietrza i oszczedności energii?

- Czy schody będa oświetlone oknem dachowym, skoro wyżej jest poddasze?

- Czy musza byc az dwa okna w garażu?

 

Podoba mi się bardzo twój taras, zrobimy taki sam. Martwi mnie wciąż za mała łazienka na dole. Kabina szerokości 80 cm to chyba za wąsko. Twoja łazienka jest chyba szersza?

Barkuje osobnego WC na dole. Spizarka z grzejnikiem w środku, to chyba nieporozumienie. Ogrzweanie podłogowe dałabym równiez w kuchni i holu, a nie tylko w łazience. Nie pasuje mi wentylacja kuchenki w kuchni. A dokładniej rura pod sufitem w poprzek kuchni. W garażu damy dwie bramy, żeby mieszkanie śię nie wyziębiało przy otwartej jedne duzej bramie. Chcielibyśmy bezwarunkowo mieć podasze nad poddaszem

 

Pozdrawiam wszystkich. Dziekuje za wasze genialne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak wyjaśnień do wklejonych szkiców, ale nie miałe za bardzo czasu. Oczywiście cieszy mnie, że są pytania do mojego domku, ale zarazem martwi mnie, że nikt inny nie opisuje swojej budowy wraz ze zdjęciami.

 

Odpowiedź dla Rtutusa:

Mam zamiar dać telewizor tam gdzie architekt wrysował mi kanapę, a kanapę ułożę inaczej.

Schowek pod schodami jest, tylko że mały jedynie na drobne rzeczy. Resztę oryginalnego schowka wykorzystam do składowania węgla od strony kotłowni. Myślę, że bardzo dobrze to widać na rzucie parteru.

Nad rozmiarem toalety na poddaszu dokładnie się nie zastanawialiśmy tam będzie ścianka działowa więc to wyjdzie "w praniu" :lol:

Być może nawet z niej zrezygnujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Gab wśród budujących M44.

Bardzo mnie interesuje rozwiązanie ze składem na węgiel pod garażem. Oczywiście prosiłbym o jakieś plany i więcej wyjaśnień jak się będzie samo zsypywało i jaki będzie wykonany dostęp do tego.

Co do twoich pytań to okno w kotłowni jest już wrysowane a na jakiej wysokości to szczerze jeszcze nie wiem. Myślę, że mój architekt Pan Krzysziek już wie :p

Okno w salonie obok kuchni ma być zrobione do samej ziemi. Właśnie się zastanawiamy czy nie wykonać go jako stałe - nie otwierane.

Obniżenie parteru wynika z chęci uzyskania jak najwyższej ścianki kolankowej bez zbędnego podwyższania wysokości cełego budynku. Nas dzień dzisiejszy ma ona mieć 1m wysokości (widać to na załączonym w dzienniku przekroju). Okna będą zaczynały się na wysokości 1.25 (też to jest pokazane na tym samym rysunku). Specjalnie rozmawialiśmy na ten temat z architektem i podobno będzie OK.

Nie wiem o jakie skosy Ci chodzi - są to naturalne spady dachu. Nie można dać urządzeń pod samą ścianę bo poprostu jest tam za nisko.

Balkony wg projetu to ściema ponieważ są bardzo małe i nic się tam nie postawi więc zdecydowaliśmy je zlikwidować. Zostają jedynie wnęki takie jakie wynikają z oryginalnego projektu. Na dzień dzisiejszy nie wiem jak będą rozmieszczone grzejniki ale to też "wyjdzie w praniu"

Co do okna nad schodami to raczej go nie będzie.

Okna w garażu nie muszą być, ale czemu nie. Zawsze można je zamurować.

Mam nadzieję, że wyjaśnienia są dokładne.

W razie kolejnych pytań czy ewentulnych porad będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składzik na wegiel to majstersztyk. Wykorzystuje się wysokość fundamentu (np. 7 warstw bloczków). Obmurowuje sie to wewnątrz fundamentów garazu (np. 2mx3m) obok kotłowni, której poziom bedzie też będzie tak nisko. Podłoga tych pomieszczeń bedzie wylana równo z ławami.Pomiędzy tymi podziemnymi poziomami jest otwór (np. 3 pustaki X3pustaki lub mniejszy) - bedzie sie przez niego zsypywał węgiel do kotłowni. Do kotłowni będzie się schodziło z garazu po schodach na dół. Tam szufelką prosto do pieca (odległość bardzo mała= zero pracy). Pomieszczenie pod częścią garażu bedzie napełniane węglem od góry z garazu (zadnego noszenia i upychania po schowkach, a potem wywlekania z tamtąd). Bedzie nad nim dodatkowy strop z podłużnym włazem na całą szerokość, szrokośći ok. 70 cm-1m. Tam nie będzie się wchodziło tylko ewentualnie by przesunąć wegiel (jak go będzie mało) w pobliże otworu prowadzącego do kotłowni. Projektu brak, nie pomysleliśmy o tym wczesniej, nawet kuliśmy w fundamentach otwór. myślę że warto. Widziałam jak to działa u znajomych. Jest super.

 

 

 

Jakbyś mógł umieścić rzuty boczne, konstukcję dachu byłabym wdzięczna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlobo,

 

Dzięki za odpowiedź. Widzę, że sporo osób wpadło na takie same pomysły co utwierdza mnie w przekonaniu, że nie mogą być takie głupie :-)

 

Podobnie jak ty postanowiliśmy zlikwidować wyjście z domu od strony kuchni. Będzie tam okno (prawdopodobnie uchylne) do samej ziemi. Zlikwidowaliśmy też jeden balkon i podobnie jak w twoim projekcie postanowiliśmy powiększyć taras i głowne wyjście na taras. Inne zmiany to konstrukcja jętkowa na poddaszu i sufit na wysokości 2.70 oparty na jętkach. Co do okna nad schodami to postanowiliśmy zrobić świetlik rurowy. Z kotłownią i składzikami nic nie kombinuję bo planuję pompę ciepła. Z większych zmian postanowiliśmy obok dużej łazienki na poddaszu (częściowo jej kosztem) zrobić osobne pomieszczenie - pralnio-suszarnie. Mamy już trochę dosyć suszarek z praniem ciągle ustawionych w naszym obecnym mieszkaniu i postanowiliśmy zrobić z tym porządek. Myślę, że ciekawym pomysłem jest przeniesienie łazienki tak jak zrobiłeś to na poddaszu. Zastanawiamy się, czy nie wykorzystać przestrzeni zajętej w twoim projekcie przez WC (na poddaszu) na pralnio-suszarnie. Oczywiście trzeba by rozciągnąć to pomieszczenie w głąb łazienki (tan gzie u ciebie obecnie stoi pralka w twoim projekcie).

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gab - nie mam jeszcze rzutów po zmianach w elewacjach.

Nad tym składzikiem w garażu to się jeszcze zastanowię, ale chyba mam dosyć miejsca na węgiel przy piecu.

Rtutus czy zastanawiałeś się nad elektryczną suszarką do prania??

Ja mam zamiar dać w jedno miejsce pralkę i suszarkę.

Widziałem u rodziny jak mają zrobioną szafkę gdzie na dole jest pralka, a nad nią suszarka.

Wypierzesz pranie, myk do suszarki i już. Mnie też dobija teraz suszenie na suszarce kub kaloryferach.

Chętnie pooglądałbym czyjeś szkice parteru i poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...