Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze M44 Wilki w akcji!!!


Recommended Posts

Do lukjaros: :D :D :D

 

Witam.

Z tego co przeglądam projekt oryginalny i wobec Twoich zmian związanych z podniesieniem ścianki kolankowej rozumiem, że musieliście wydłużyć słupki 14x14cm podtrzymujące krokwie koszowe (zapytuję o ile cm), chyba że zminiliście kont nachylenia dachu.

Poza tym, jeżeli posiadasz zestawienie materiałów wraz z ilością do wybudowaniu stanu surowego wraz z więźbą dachową i deskowaniem (czyli ilość betonu do fundamentów, stali, cegieł itd) to prośba o przesłanie na priva - będę wdzięczny.

 

a jaki rodzaj i kolor dachówki wybraliście?

 

Dziękuję, pozdrawiam i niech moc będzie z Nami

arpek7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też życze powodzenia :wink: .My jesteśmy na etapie zasypywania fundamentów,czyli praktycznie tez na starcie dopiero :lol: .Jak będziesz potrzebował jakieś namiary na koparki,elektryków,beton, materiały itp.itp. lub porównać ceny to pisz na priv bo akurat jestem w tym temacie teraz na bierząco :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących M44.

Z budową ruszyłem - koniec marca, obecnie jestem na etapie wylewania stropu. Podobnie jak i inni dokonałem szeregu zmian w projekcie. Chciałbym się jednak wypowiedzieć w kwestii więźby dachowej - dałem ją do przeliczenia i można zaoszczędzić 3.5 m3. Uważam, że jest niecelowe dawać tak grube krokwie jeżeli stosuje się pokrycie inne niż te dla którego przeprowadzono obliczenia - w projekcie gotowym brano pod uwagę dachówkę ceramiczną, której waga może sięgać ponad 80 kg/m2). U mnie będzie dachówka cementowa 43kg/m2. Szczegóły obliczeń zamieściłem pod adresem: http://forum.muratordom.pl/murator-projekt-m44-letni-wieczor,t146453.htm :D. Odnośnie jętek, to podobnie jak i inni mam w planach dać po dwie jętki z obu stron krokwi.

Pozdrawiam

Andy113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich, którzy budują M44, czy ktoś myślał o założeniu dystrybucji gorącego powietrza (DGP). Przymierzam się do przeprowadzenia odpowiednich obliczeń, wszelkie rady mile widziane.

 

W gotowym projekcie dokonałem paru zmian (może te uwagi pomogą komuś w adaptacji swoich projektów):

 

a) Ze względu na to, że stół w salonie stoi na przejściu z kuchni do salonu, zdecydowałem się doprojektować wykusz + likwidacja tarasu. Stół wtedy, będzie wsunięty w głąb wykusza. Takie rozwiązanie daje wrażenie wydzielonej przestrzeni jadalnej.

b) Ze względu na to, że wykusz wspomniany wyżej, zabrał mi cześć miejsca na szafki kuchennego (w projekcie jest tam chyba lodówka), z drugiej strony kuchni zlikwidowałem przejście z holu. Jest tam u mnie ściana, która od strony holu utworzy mi szafę wnękową (w niej będzie miejsce na dodatkowe płaszcze, które się nie zmieszczą w przedsionku).

c) W przedsionku zlikwidowałem wnękę (ma on teraz kształt prostokąta)

d) Przesunąłem drzwi z garażu do kotłowni w lewą stronę (miało to na celu wygospodarowanie wnęki w kotłowni)

c) Dodałem ściankę ok. 80 cm, która mi zasłaniać z wejścia kable sprzętu audio i video. Telewizor ma u mnie stać w rogu utworzonym przez tę ściankę i ścianę na której jest kominek. W projekcie telewizor stoi w bardzo kiepskim miejscu (przy samym kominku, oraz za drzwiami balkonowymi - nie można oglądać telewizji przy otwartych drzwiach na taras).

d) Wydłużyłem taras o 1 m w kierunku ogrodu za domem (teraz jak jest już zrobiony uważam, że było to dobre posuniecie, ze spokojem mieści się duży stół wraz z krzesłami).

e) Na pietrze przerobiłem łazienkę 15 na garderobę (+ likwidacja okna połaciowego)

f) Przesunąłem drzwi w sypialni 14 (+likwidacja szafy wnękowej w 14)

g) Likwidacja okien połaciowych w 11 i 12 (okna poszerzone do 1.5 m). Pokoje są od południowego zachodu, wiec nie martwie sie o doświetlenie pomieszczeń.

h) Doprojektowałem sufit podwieszany, no i jak wcześniej pisałem odchudziłem więźbę dachową.

Pozdrawiam,

Andy113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to jak wchodzę do domu wieczorem to myślę tylko o spaniu.

Siądę, zobaczę jakiś ciekawy meczyk przy piwku :wink: (żona oczywiście niezadowolona, że znowu nic nie robię) i idę spać. Praca, budowa i nic mi się nie chce.

Jak tylko będę w domu o rozsądnej porze "patrz 20.00" to się ogarnę i załączę zdjęcia.

Aka dzięki za wsparcie, ale jutro mam mieć wodę docelową. Na razie sobie radzę.

Łukasz dzięki za telefon i cenne rady, piasek jednak wozi mi dostawca Sławka (jest tańszy). :lol:

Pozdrawiam Wszystkich

Tlobo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[wpis przeniesiony z dziennika budowy]

 

Witam. Talbo zgodnie z rzutami (przekrój) budynku widzę że scianka kolankowa wynosi 100cm (3 cegły + wieniec):o . Zgadza się czy się mylę. Jeżeli tak to jak się ta wysokość ma do bryły budynku i czy coś "kombinowałeś" z wydłużeniem więźby dachowej.

 

Pozdrawiam

arpek7

 

Niech moc będzie z Nami budującymi M44

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik60539.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym przeprosić użytkownika Tlobo za pomyłkę w nicku :oops: . Przepraszam i w dalszym ciągu zapytuję o wysokość scianki kolankowwej, która wg przekroju wynosi 100cm (chyba 3 cegły + wieniec) . Zgadza się czy się mylę. Jeżeli tak to jak się ta wysokość ma się do bryły budynku i czy coś "kombinowałeś" z wydłużeniem więźby dachowej.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za pomyłkę w nicku. :oops:

arpek7

 

Niech moc będzie z Nami budującymi M44 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Śledzę ten dziennik budowy i aż zazdrość mnie bierze jak widzę na jakim etapie jesteście. :) Ja dopiero mam zamiar zacząć ( czerwiec) i już się boję. Też wprowadziłem trochę zmian do projektu. Dzięki temu mam np. pralnio - suszarnię na poddaszu przy niezmienionej ilości pomieszczeń. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Też wprowadziłem trochę zmian do projektu. Dzięki temu mam np. pralnio - suszarnię na poddaszu przy niezmienionej ilości pomieszczeń. :lol:

 

W związku z tym mam pytanie. Czy mógłbyś zdradzić jak udało Ci się wcisnąć pralnio-suszarnie na poddaszu ? Ja razem z żoną od dłuższego czasu kombinujemy jak to zrobić i jak na razie efekty są marne. Może, jakiś poglądowy rysunek :-)

 

pozdrawiam,

rtutus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym przeprosić użytkownika Tlobo za pomyłkę w nicku :oops: . Przepraszam i w dalszym ciągu zapytuję o wysokość scianki kolankowwej, która wg przekroju wynosi 100cm (chyba 3 cegły + wieniec) . Zgadza się czy się mylę. Jeżeli tak to jak się ta wysokość ma się do bryły budynku i czy coś "kombinowałeś" z wydłużeniem więźby dachowej.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za pomyłkę w nicku. :oops:

arpek7

 

Niech moc będzie z Nami budującymi M44 :wink:

Arpek wysłałem Ci na maila dane, które chciałeś.

Masz rację ścianka kolankowa ma mieć 3 pustaki.

Nic nie kombinowałem z wydłużeniem więźby dachowe. Jest w sumie tak jakby podniesiona o 2 pustaki bo jeden wynika z obniżenia parteru.

Mam nadzieję, że dom wyjedzie przynajmniej OK

:p

Pozdrawiam

Tlobo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałbym dołączyc do waszego grona zwolenników M44. W Małopolsce też ten dom zyskał akceptację. Mam już projekt adaptację i pozwolenie i w miarę własnych środków mam zamiar ruszyc z budową jesienią. Wybraliśmy M44L i wprowadziliśmy trochę zmian. podstawowa jest taka że z drugiego stanowiska garażowego zrobiliśmy kotłownię (wielką - z czego się cieszę), a byłą kotłownię przerobimy na oddzielną łazienkę przy pokoju. W ten sposób my z żonką będziemy mie swoją prywatę na dole a dzieci kiedyś na górze. Tyle może wstępu. Wszystkich pozdrawiam i bierzmy się do roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...