Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam sie nad zamówieniem okien i bardzo spodobały mi sie okna firmy Abatex na profilu Salamander. Na pewno już ktoś z Was montował takie okna.

Będę zobowiązany za podzielnie się uwagami co do solidności i rzetelności lub nierzetelności ich wykonania.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 340
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Kupowałem okna 2 mce temu w Abatexie na Wierzbowej i oto kilka uwag:

-cena- jeżeli kupujesz do całego domu za około 20 tys. zł możesz wynegocjować powyżej 20% rabatu. Szczególnie jak płacisz gotówką i z góry.

Zostawianie na później części zapłaty przy odbiorze jako element przetargowy to fikcja a tak masz lepsze ceny.

 

- montaż- u mnie ekipa zewnętrzna( podnajmowani przez Abatex)- było kilka wpadek np. mimo że dałem im na wykonanie okien dużo czasu to finalnie okazało się że nie mają jednego okna ( precyzyjniej części od wykusza), W efekcie zamontowali bez jednego okna na które czekałem kilka dni. Ostatecznie okno zamontowali ale nie byłem przy montażu i 2 dni temu stwierdziłem na tym oknie rysy.Pozostałe sprawdzałem razem z szefem ekipy montażowej. Będę próbował reklamować ale nie wiem czy uznają. Odbioru tego okna nie podpisywałem zatem jest podstawa. Efekty opiszę.

Przy montażu witryny wyciągali szyby i później przy wkładaniu uszczelki ułamali ją i teraz mam okno z ułamaną uszczelką. Oczywiście powiedzieli że wymienią przy ostatecznej regulacji ( na wiosnę) ale fakt został. :x

 

- Jedno okno już na starcie miało wadę. Jakiś kretyn na produkcji w tym feralnym wykuszu przyciął i połączył uszczelkę na środku okna. Oczywiście wymienili. :o

 

Jednym słowem moja rada- przed montażem dokładnie obejżyj okna. Po montażu przemyj szmatką całość i dopiero podpisz odbiór. Czasem czujesz się z tym głupio ale przynajmniej przejrzysz sobie czy nie ma uszkodzeń mechanicznych. :oops:

 

Co do zachowania się firmy w trudnych sytuacjach czyli rozpatrywanie reklamacji napiszę jak sprawdzę.

 

Generalnie gdyby nie te małe wpadki to byłoby super. Profile bajka wszyscy myślą że to są drewniane okna.

 

Ekipa montażowa bardzo sympatyczna i generalnie profesjonalnie montująca. :D

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

 

Cały czas się zastanawiam. Profile są super i tak jak mówisz trudno odróżnić czy to drewno czy plastik ...do tego fajne kolory. Boje sie jednak że z uwagi na odległość w przypadku takich "niedoróbek" sprawa będzie sie ciągnęła.

 

Daj znać jak sie sprawa skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witam grupowiczów,

 

ja mam okna z abatex'u od 5 lat i jest wszystko ok, okna bardzo ładne - każdy myśli że drewniane :) i o to chodzi, nawet ostatnio administrator osiedla powiedział że są najładniejsze na osiedlu... montaż bez zarzutu, ekipa w porządku no i najważniejsze: od 5 lat chodzą i to chodzą jak nowe :)

 

kilkanaście dni temu zamówiłam do domku w budowie - montaż 18 marca - po montażu opiszę jak poszło i jak okienka - mam nadzieję że będą równie dobre jak w mieszkaniu, że nic się nie zepsuło w abatex'ie

 

aha, wyczytałam na forum, że ktoś narzeka na tą firmę - narzeka konkurencja - wiem bo jak wybierałam teraz okna to odwiedziłam kilka firm i jedna właśnie narzekała że niby nie mają atestów itd. - oczywiście wszystkie atesty i certyfikaty pokazali mi w salonie, zresztą są na http://www.abatex.pl, a ta firma narzekająca ma po prostu inne profile, nie tak dobre/ładne przy podobnej cenie więc jakoś musi je sprzedawać :)

 

podrawiam,

Pati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupowiczów,

 

ja mam okna z abatex'u od 5 lat i jest wszystko ok, okna bardzo ładne - każdy myśli że drewniane :) i o to chodzi, nawet ostatnio administrator osiedla powiedział że są najładniejsze na osiedlu... montaż bez zarzutu, ekipa w porządku no i najważniejsze: od 5 lat chodzą i to chodzą jak nowe :)

 

kilkanaście dni temu zamówiłam do domku w budowie - montaż 18 marca - po montażu opiszę jak poszło i jak okienka - mam nadzieję że będą równie dobre jak w mieszkaniu, że nic się nie zepsuło w abatex'ie

 

aha, wyczytałam na forum, że ktoś narzeka na tą firmę - narzeka konkurencja - wiem bo jak wybierałam teraz okna to odwiedziłam kilka firm i jedna właśnie narzekała że niby nie mają atestów itd. - oczywiście wszystkie atesty i certyfikaty pokazali mi w salonie, zresztą są na http://www.abatex.pl, a ta firma narzekająca ma po prostu inne profile, nie tak dobre/ładne przy podobnej cenie więc jakoś musi je sprzedawać :)

 

podrawiam,

Pati

 

 

Dzieki za info :D Cały czas się zastanawiałem czy warto. Głównym powodem dla którego sie nimi zainteresowałem jest ich świetny wygląd. Na pierwszy rzut oka wydaje się że okna są z drewna. U konkurencji na pierwszy rzut oka PCV...na drugi .... i trzeci też. Jedyny problem że ABATEX nie bardzo chce opuścić cenę. Targuje się już dość długo i wygląda na to że jak tak bardzo chcę kupić a oni nic od siebie nie chcą dołożyć :D

 

W tym tygodniu jestem omówiony na pomiary. Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:

 

Pozdrawiam i czekam na spostrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witam grupowiczów,

 

okna zamontowane, wszystko w porządku, ekipa punktualna, montaż bez problemów... coż pozostaje mi tylko polecić abatex jako porządną firmę a okna salamander jako bardzo ładne i dobre

 

sporo słyszałam o problemach z terminami, jakością itd... u innych producentów nie tylko okien ale właściwie prawie wszystkiego, a abatex można śmiało dodać do listy BIAŁYCH firm :)

 

podrawiam,

Pati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Czytałam tak sobie wasze rozmowy i wysłałam wczoraj zapytanie do abatexu.

Na razie jako jedyna firma przesłała mi tylko cenę całości i dużo "bajeru" w treści, pozostałe dały oferty z rys. technicznymi ram okiennych. te pozostałe są bardziej czytelne :) i wiem za co zapłacę

Ale czekam na szczegółową wycenę i jestem dobrej myśli bo okna mi się podobają- na zdjęciach wyglądają ładnie:) tylko ta cena ... szok !!!

Jak dostanę od nich profesjinalną wycenę do podjadę tam zobaczyć na "live" te okna :)

No i oczywiście napiszę jaka obsługa

 

Pozdrawiam wszystkich Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam tak sobie wasze rozmowy i wysłałam wczoraj zapytanie do abatexu.

Na razie jako jedyna firma przesłała mi tylko cenę całości i dużo "bajeru" w treści, pozostałe dały oferty z rys. technicznymi ram okiennych. te pozostałe są bardziej czytelne :) i wiem za co zapłacę

Ale czekam na szczegółową wycenę i jestem dobrej myśli bo okna mi się podobają- na zdjęciach wyglądają ładnie:) tylko ta cena ... szok !!!

Jak dostanę od nich profesjinalną wycenę do podjadę tam zobaczyć na "live" te okna :)

No i oczywiście napiszę jaka obsługa

 

Pozdrawiam wszystkich Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to b. dziwne - jeżeli to prawda to nikt nie powinien u nich kupić, robią z ludzi (sory za wyraz) debili :(((((((((, ale nie można z góry zakładać oszustwa ( chociaż w tych czasach... wszysto jest mozliwe)

 

Ja napisałam prośbę o podanie cen za każda rame okna - żeby wiedzieć za co płace i zapyatnie z kim się kontaktować (podpisały się 2 osoby) -odpisali :

 

witam,

 

można się kontaktowac zarówno z Moniką jak i ze mną

podpisujemy się we 2 aby nie było problemu z kontaktem

gdy 1 osoby nie ma akurat w biurze ,przy wycenie był dopisek PILNE !!! dlatego zrobiliśmy ją na szybko poza kolejnością....

do jutra rozpiszę każde okno i podam poszczególne ceny

chociaż pod uwagę proszę brać całą ofertę - Pani przezcież

potrzebuje wszystkie okna

 

- Co w tym dziwne go że chce wiedzieć za co płace ???? w innych firmach nie ma z tym problemów

-Ciekawe co będzie później??? - jak będzie problem to jedno z tych Państwa powie pewnie: proszę iść do tamtego pana, to on wziol prowizje (sama pracuje w chandlu i wiem jak to jest:) )

-No i odniosłam wrażenie że jestem dla nich męcząca, pewnie dlatego że chce wiedzieć za co płace (jak już wspomniałam żyję z handlu )

-No i ta szybkość - 1 dzień !!!!!! :(((((( (zabujcze tempo

 

No nic zobaczymy jak to będzie...

 

Najwazniejsze: potrzebuje jeszcze okna dachowe i drzwi wejściowe

 

P.S. poprosiłam w tym abatexie o wycene drzwi ale podali mi cene, uwaga !!!!; od 4000 do 20000 w zależności od modelu (porażka - jakie są modele już nie wiem )

 

Jak dostanę od nich kompletną wycenę to się tam przejadę (mam jeszcze 2 firmy do odwiedzenia i napisze jak było )

 

PROSZĘ: Pomocy z drzwiami i oknami dachowymi :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekam z tego wątku :(

 

Termin w Abatexie jest nie do przyjęcia - 13 tygodni !!!!!!!, - cena też

 

Na 99% zdecyduje się na Buwar - 5 tygodni na kolor nie w standardzie i 6 komórkowe ramy bez ołowiu, no i obsługa super !!!! (ul Rzgowska), cena też do zaakceptowania :)

 

 

Ale jak macie coś godnego polecenia to piszcie - mam czas do końca tygodnia !!!!

 

No i szukam tynkarzy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieranie fimy od okienek zakończone :)

 

Dziekuje wszystkim za pomoc :) :)

 

Zdecydowałam się jednak na Budwar - cena do zaakceptowania, dobra gwarancja, nie ukrywam że mieli najlepszy termin wykonania. Wybrałam 6 komorowe :), bez ołowiu :) w kolorze Macore (taka wiśnia, meranti) - maja go w standardzie :) :)

 

W Abateksie za drogo, i długo trzeba czekać, a ramy tej samej jakości (chociaż część twierdzi że nie, ale ja sama różnicy nie zobaczyłam)

 

Jak coś zknocą to Wam napiszę napiszę, baaaaaaaaaaaardzo duzymi literami :)

 

Kupowałam na Rzgowskiej - miła i profesjonalna obsługa, Pan jest konkretny i nie wciska zbędnych rzeczy które podnoszą niepotrzebnie cenę, tylko takie fajne jak: hamulce do klamek balkonowych żeby okno przy wietrze nie "latało":) no i można się potargować :) :) :) :)

 

Jak narazie wszystko idzie b. dobrze, zobaczymy jak będzie dalej :)

 

Potrzebuje jeszcze tynkarzy !!!!! - HELP !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekam z tego wątku :(

 

Termin w Abatexie jest nie do przyjęcia - 13 tygodni !!!!!!!, - cena też

 

Na 99% zdecyduje się na Buwar - 5 tygodni na kolor nie w standardzie i 6 komórkowe ramy bez ołowiu, no i obsługa super !!!! (ul Rzgowska), cena też do zaakceptowania :)

 

 

Ale jak macie coś godnego polecenia to piszcie - mam czas do końca tygodnia !!!!

 

No i szukam tynkarzy :)

 

Pozdrawiam

 

Hmmm dziwne bo mnie napisali ze czas realizacji to 3 tygodnie.

I nie ma problemu ze szczegółową wyceną. Mam ją mieć na jutro. A i cena też jest OKI... zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że nie mają takich terminów dla zwykłych okien - ja miałam w kolorze meranti :lol: (taka wiśnia) i to z zaokraglonymi oknami. I to dla tego był podobno taki termin. Nie chcę nikogo wprowadzić w błąd :p

 

 

Z wyceną jako jedyni w tym abateksie przesłali na początku tylko sumę bez cen pojedyńczych ram. Jak poprosiłam o eycenę z komputera z rysunkami to okazało się że były różnice na moją stratę - chyba 600 zł. Na poczatku nie wiedziałam za co jest ta kwota, a w kilku innych firmach nie było z tym problemów . To mnie najbardziej zraziło :-? :(

 

 

Kupiłam w Budwarze na Rzgowskiej - tam mi dali dobrą (nie najlepszą) cenę za ramy 6 komorowe bez ołowiu z blaszkami ROTO w tym kolorze i najlepszy termin. O gwarancji nie wspomnę :D :lol: :lol:

 

Potrzebuję pilnie tynkarzy - masz kogoś sprawdzonego ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...