Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drodzy Państwo,

 

Wszystkich zainteresowanych pozwem zbiorowym informuję, iż w dniu dzisiejszym spotkałem się z adwokatem, który odradził tą formę - nie mniej jednak aby uzyskać podobny efekt można zrobić to w postaci pozwów indywidualnych złożonych przez jednego adwokata, co powoduje, że powinny być one rozpatrzone przez jednego sędziego za "jednym zamachem". Ustalone wynagrodzenie adwokata, u którego dzisiaj byłem wydaje się być interesującą propozycją - wszystkich

zainteresowanych proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 340
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jaki jest argument przeciw pozwowi zbiorowemu (poza tym, że pan adwokat mniej by zarobił)?

 

Podobno pozew indywidualny jest szybciej rozpatrywany niż pozew grupowy -najwidoczniej sąd potrzebuje więcej czasu, żeby skompletować całą dokumentację.

Natomiast od strony ekonomicznej, to niestety wiąże się, to z adwokatem i wydatkiem jednorazowym. Sam jestem ciekawy jaki, to jest rząd wielkości jeżeli chodzi o "gażę" -niestety, to też przede mną stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast od strony ekonomicznej, to niestety wiąże się, to z adwokatem i wydatkiem jednorazowym. Sam jestem ciekawy jaki, to jest rząd wielkości jeżeli chodzi o "gażę" -niestety, to też przede mną stąd pytanie.

 

Radzę zajrzeć do Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz opłat za czynności radców prawnych, tam bodajże w paragrafie 7 podane są stawki minimalne w zależności od wartości przedmiotu sporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować wszystkich, którym pan AS jeszcze mydli oczy i mówi, że odda pieniądze, że to z cała pewnością nie jest prawda. Nie to, żeby pan AS pieniędzy nie miał, bo je ma, skoro stać go na zatrudnienie adwokata... Wiem, bo jego adwokat (chyba nie działa charytatywnie, bo to nie fundacja na rzecz pomocy dla ASa) składa sprzeciwy do wyroków sądu... Ale nasz AS ma jeszcze inne asy w rękawie. I tu uwaga byli/obecni? pracownicy firmy naszego AS-a, drzewa Jaworowe, Hanie, Anie i inni, bo ze sprzeciwu wynika, iż pracownicy firmy działali/działają bez porozumienia z szefem, tzn nie mieli uprawnień, żeby podpisywać umowy.... Gratuluję szefa tym, którzy jeszcze go bronią, bo być może wkrótce do sądu trafią pozwy przeciwko pracownikom, którzy bezprawnie podpisywali umowy w imieniu firmy...

I powiem Wam, że żywię nadzieję, że prawdziwe "cierpiące oczy" i prawdziwą minę "zbitego psa" naszego ASa obejrzę po wyroku sądu, bo teraz to już na pewno nie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro właściciel ABATEX-u tweirdzi, ze jego pracownicy działali bez porozumienia z nim i zawierali z nami umowy to znaczy że jak ja zawarłem umowę z ABATEX-EM a reprezentował go Pan J. Jawor..... to gdzie ja przelałem zaliczkę na konto Pana Jawor... czy na konto firmy ABATEX? Biorąc pod uwagę powyższe i stanowisko właściciela ABATEX to teraz powinienem podać sprawę do sądu i na prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przeciwko Panu J. Jawor..., który reprezentował ABATEX w momencie podpisania umowy. Zatem szanowny panie "Doradco Techniczno-Handlowy" skoro to wszystko pana wina jak twierdzi właściciel ABATEX-U to chyba jednak do pana przyjdziemy po naszą zaliczkę. Pozdrawiam.

Ps. Co do pozwu zbiorowego głównie chodzi o fakt zasądzenia przez sąd równych części odszkodowania dla wszystki osób wnoszących ten pozew zatem jeżeli ktoś wpłacił pow. 10.000,00 tak jak my a druga osoba 5.000,00 to sąd zasądzi dla nas po równo np. po 7.000,00 i wtedy ja jestem osobą która w rezultacie dostanie mniej więc to się nie opłaca żeby taki pozew miał sens roszczenia w stosunku do pozwanego muszą być równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem dodać ze chyba rzeczywiście jestesmy oszukani skoro Pan A.Sz. twierdzi, ze nie ma pieniędzy a bierze sobie kancelarię prawniczą do zastępstwa procesowego. Mam nadzieje, że tak jak teraz on śmieje się z nas my kiedys staniemy grupą ludzi i z niego się pośmiejemy życie jest takie przewrotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro właściciel ABATEX-u tweirdzi, ze jego pracownicy działali bez porozumienia z nim i zawierali z nami umowy to znaczy że jak ja zawarłem umowę z ABATEX-EM a reprezentował go Pan J. Jawor..... to gdzie ja przelałem zaliczkę na konto Pana Jawor... czy na konto firmy ABATEX? Biorąc pod uwagę powyższe i stanowisko właściciela ABATEX to teraz powinienem podać sprawę do sądu i na prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przeciwko Panu J. Jawor..., który reprezentował ABATEX w momencie podpisania umowy. Zatem szanowny panie "Doradco Techniczno-Handlowy" skoro to wszystko pana wina jak twierdzi właściciel ABATEX-U to chyba jednak do pana przyjdziemy po naszą zaliczkę. Pozdrawiam.

Ps. Co do pozwu zbiorowego głównie chodzi o fakt zasądzenia przez sąd równych części odszkodowania dla wszystki osób wnoszących ten pozew zatem jeżeli ktoś wpłacił pow. 10.000,00 tak jak my a druga osoba 5.000,00 to sąd zasądzi dla nas po równo np. po 7.000,00 i wtedy ja jestem osobą która w rezultacie dostanie mniej więc to się nie opłaca żeby taki pozew miał sens roszczenia w stosunku do pozwanego muszą być równe.

 

Tego nie spodziewałbym się, ale jak widać boss gra do końca jak orkiestra na Titanicu -zapewniam, że o wszystkim wiedział, a teraz kłamie. Żałosne co robi oj żałosne -ale po dzisiejszym spotkaniu już nic mnie nie zdziwi. Wierzę już tylko w sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie spodziewałbym się, ale jak widać boss gra do końca jak orkiestra na Titanicu -zapewniam, że o wszystkim wiedział, a teraz kłamie. Żałosne co robi oj żałosne -ale po dzisiejszym spotkaniu już nic mnie nie zdziwi. Wierzę już tylko w sąd.

 

Ja mam dowód na to, że AS o wszystkim wiedział i że wcale nie było tak że pracownicy podpisywali wszystko jak im się podobało. Jakieś uzgodnienia z AS były bo to on robił zamówienia na np szyby, profile. Zresztą wszystkie dodatkowe pisma mam potwierdzone przed samego ''góru''.

P.S Jeśli macie korespondencję emaliową- to ona się również przyda, tak powiedziała moja P. prawnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczyna się robić ciekawie . Właściciel twierdzi,że pracownicy nie byli upoważnieni do podpisywania umów . Jak nie byli upoważnieni do podpisywania umów to i nie mieli prawa na konto tych umów przyjmować pieniędzy od Klientów . Jestem ciekawa Drodzy Poszkodowani w jaki sposób dokonywaliście płatności . Ciekawe czy przedstawiciel, który pobierał zaliczki od Klientów ma dowód ( KP) na to, że trafiały one do kasy ABATEX-u, czy dawał je księgowej lub szefowi na tzw. ładne oczy . Pan S zaczyna wrabiać pracowników .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczyna się robić ciekawie . Właściciel twierdzi,że pracownicy nie byli upoważnieni do podpisywania umów . Jak nie byli upoważnieni do podpisywania umów to i nie mieli prawa na konto tych umów przyjmować pieniędzy od Klientów . Jestem ciekawa Drodzy Poszkodowani w jaki sposób dokonywaliście płatności . Ciekawe czy przedstawiciel, który pobierał zaliczki od Klientów ma dowód ( KP) na to, że trafiały one do kasy ABATEX-u, czy dawał je księgowej lub szefowi na tzw. ładne oczy . Pan S zaczyna wrabiać pracowników .

 

Nie wiem jak inni, ale ja mam na piśmie upoważnienie do zawierania umów w imieniu Abatex A. Sz. -wystawione przez właściciela, a dla własnego bezpieczeństwa zawsze miałem 3-cią kopię KP dla siebie z pokwitowaniem odbioru pieniędzy przez osobę upoważnioną -ciekawe jaki teraz argument pojawi się ze strony A. Sz. To co zaczynają wyprawiać robi się śmieszne, a człowiek poświęcał się. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dowód na to, że AS o wszystkim wiedział i że wcale nie było tak że pracownicy podpisywali wszystko jak im się podobało. Jakieś uzgodnienia z AS były bo to on robił zamówienia na np szyby, profile. Zresztą wszystkie dodatkowe pisma mam potwierdzone przed samego ''góru''.

P.S Jeśli macie korespondencję emaliową- to ona się również przyda, tak powiedziała moja P. prawnik

 

Napisz co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla własnego bezpieczeństwa zawsze miałem 3-cią kopię KP dla siebie z pokwitowaniem odbioru pieniędzy przez osobę upoważnioną

To interesujące. Wystawiałeś "ręczne" KP? To jak fiskalizowałeś te pieniądze? Czyżby ABATEX miał też "w poważaniu" nie tylko klientów ale też przepisy podatkowe? To może nie było nie tylko paragonów fiskalnych ale także faktur zaliczkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj złośliwy się robisz Wojtku. Starość czy co?

To żadna nowość, że handlowcy zaliczki za wszelką cenę pobierają "na budowie". Nie słyszałem, by ktoś jeździł z kasą fiskalną - jak to nakazują przepisy.. To norma - nie tylko w naszej branży

By nie było za dużych wątpliwości - jak mogę wzbraniam się przed pobieraniem zaliczek u Klienta.. i tracę przez to jakieś parę procent zamówień.

Oj rozkręca się ta sprawa :( i przykro czytać, że w takim kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szczerze współczuję Państwu, to jest najgorszy rodzaj bankructwa, przedsiębiorca znany od wielu lat po prostu nie doszacował ceny przetargu i teraz za skutki tego (ekonomiczne) odpowiadają Bogu ducha winni klienci zadatkujący okna i usługi. Klasyczny przypadek bankructwa. Szanse w Prokuraturze na przestępstwo oszustwa są małe, zwykle takie sprawy są umarzane z powodu braku znamion przestępstwa. Konieczne byłoby udowodnienie zamiaru oszukańczego wprowadzenia w błąd a to nie jest łatwe. Zresztą to jest kwestia trochę uboczna, bo tym zajmuje się tak czy tak Prokurator a Państwa interesuje zwrot zaliczek.

W tym przypadku konieczne są BARDZO SZYBKIE I ZDECYDOWANE działania zabezpieczające na majątku dłużnika co można uzyskać bardzo szybko w postępowaniu cywilnym. Jeśli są Państwo zainteresowani podjęciem naprawdę zdecydowanych działań zapraszam we wtorek od 16.00 do 20.00, na ul. Narutowicza 6,m 18 w Łodzi. Radca prawny wyjaśni Państwu wszelkie kwestie prawne, będzie także możliwość niezwłocznego podjęcia działań. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To interesujące. Wystawiałeś "ręczne" KP? To jak fiskalizowałeś te pieniądze? Czyżby ABATEX miał też "w poważaniu" nie tylko klientów ale też przepisy podatkowe? To może nie było nie tylko paragonów fiskalnych ale także faktur zaliczkowych?

 

 

Pod biurkiem :offtopic: Glupoty gadac zaczynasz. Do KP były zaliczkowe -to chyba norma, czy nie?!

Edytowane przez PatMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szczerze współczuję Państwu, to jest najgorszy rodzaj bankructwa, przedsiębiorca znany od wielu lat po prostu nie doszacował ceny przetargu i teraz za skutki tego (ekonomiczne) odpowiadają Bogu ducha winni klienci zadatkujący okna i usługi. Klasyczny przypadek bankructwa. Szanse w Prokuraturze na przestępstwo oszustwa są małe, zwykle takie sprawy są umarzane z powodu braku znamion przestępstwa. Konieczne byłoby udowodnienie zamiaru oszukańczego wprowadzenia w błąd a to nie jest łatwe. Zresztą to jest kwestia trochę uboczna, bo tym zajmuje się tak czy tak Prokurator a Państwa interesuje zwrot zaliczek.

W tym przypadku konieczne są BARDZO SZYBKIE I ZDECYDOWANE działania zabezpieczające na majątku dłużnika co można uzyskać bardzo szybko w postępowaniu cywilnym. Jeśli są Państwo zainteresowani podjęciem naprawdę zdecydowanych działań zapraszam we wtorek od 16.00 do 20.00, na ul. Narutowicza 6,m 18 w Łodzi. Radca prawny wyjaśni Państwu wszelkie kwestie prawne, będzie także możliwość niezwłocznego podjęcia działań. Pozdrawiam.

 

JAKIEGO PRZETARGU?? O czym Ty mówisz? Nie było żadnego przestrzelenia względem przetargu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pogubiłam się już totalnie. W czerwcu skladalismy kolejną reklamację, tym razem nasza cudowna szyba samoistnie pękła. Jak ktoś pisał, może od słońca. Zdziwiliśmy się, bo mamy P4 i O2, a pęknięcie jest wewnątrzszybowe.W czerwcu podpisano nam złożenie reklamacji, dzwonilismy i odpowiedź była, że firma jest w trakcie restrukturyzacji i zatrudniani są nowi pracownicy, dlatego postępowanie reklamacyjne tak długo trwa. Oczywiście czytając Wasze posty już wiemy, że to g... prawda. Mam następujące pytanie, czy firma korzystala kiedykolwiek z usług zewnętrznych producentów szkleń, czy były one robione tylko i wyłącznie przez Abatex?

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...