Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kolego finlandia nie wiem jak miałbym uwiarygodnić swoje słowa, nie będę tu przecież wklejał swojej umowy z Abateksem i zdjęć swojego domu ocieplonego ale bez tynku, bo firma nie chce go robić przed wymiana okien i parapetów zewnętrznych. Z tego co udało mi się ustalić to nawet jeszcze profile z Niemiec nie przyszły. Zresztą jak widzę na tym forum nie jestem pierwszy a ni dziesiąty który ma kłopoty z tą firmą. Że też tu wcześniej nie trafiłem :bash: Edytowane przez Wind 323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 340
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słuchaj pracowniku Abatexu nie uratujesz tego chłamu my jesteśmy na innym forum i zbieramy się w siłę ( grupowo do Sądu). I take coś jak A... musi zniknąć z rynku poilskiego, do Rumunii i Albanii won nie obrażąjąc innych nacji...

Taki ze mnie pracownik Abatexu jak z ciebie Święty Mikołaj. Jeżeli chcesz być wiarygodny to podaj jakieś fakty, link to tego forum poszkodowanych, itp. Rzucanie anonimowych oskarżeń to niestety częste działanie zdesperowanej konkurencji dlatego podchodzę to takich postów z ostrożnością. A przy okazji to o firmie Abatex nie mam dobrego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfika forum jest taka, że się narzeka. I obsmarowuje firmy będąc często na garnuszku konkurencji. Tobie jest łatwo rzucać oskarżenia i pozostawać kompletnie anonimowy, więc siłą rzeczy - anonimowy-niewiarygodny. I jesteśmy tu po to, by nieświadomym czytelnikom uzmyslowić, że nie wszystko musi być prawdą.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie mam okien z tej fimy a już żałuję, że je tam zamówiłam. Czekam i czekam i nic. Terminy mijają, nikt nie dzwoni, istna porażka. Gdybym natrafiła na ten wątek wcześniej może ustrzegłabym się przed zamawianiem w tej fimie. Mam nadzieję, że skończy się tylko na nieterminowości a same okna i montaż będą bez zastrzeżeń (jeśli tak będzie, nie omieszkam sprostować mojej opnii). Jeśli nie - strzeż się firmo Abatex...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie prawie po terminie a okien nie ma!!! Dzwonię już na prywatny nr tel do prezesa bo służbowego nie odbiera. Trzeci dzień słyszę że dziś to nie jest w stanie podać terminu ale jutro do 11 zadzwoni oczywiście nie dzwoni i tak w kółko. Mam wrażenie że rozmawiam z człowiekiem upośledzonym. Wszystko jest jutro gdzieś za tydzień żadnych konkretów. Kompletna olewka i lekceważenie. Ale dość tego wycofuję kasę z zaliczki. Z takim dziadostwem to dawno się nie spotkałem. ]Ludzie omijajcie Abatex to jakaś masakra

[/color]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również jestem niezadowolonym klientem Abatexu, ludzie nie kupujcie tam okien a już na pewno nie wpłacajcie zaliczek.

Mieliśmy mieć montaż pod koniec kwietnia, do tej pory okien nie ma i nikt nie jest w stanie mi powiedzieć kiedy będą. Kasy również odzyskać nie mogę. Handlowiec z tej firmy gadkę dobrą ma i na tym się kończy. Ciągle słyszę podobnie jak inni, że zadzwonią, podają wymyślone terminy i nic sie nie dzieje, odbijana zostaje piłeczka miedzy logistyką i szefem który nic sobie nie robi z tego. Ostatnio mąż rozmawiał z logistyką tej firmy i Pan poinformował nas ze oni nie mają materiałów na wyprodukowanie okien. Natomiast właściciel poinformował mnie że nie mają pieniędzy na dalsze okna, bo inne duże firmy im nie zapłaciły. Skandal!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aż wstyd się przyznać ale jestem byłym pracownikiem Abatexu..Wiem że dużo ludzi ma teraz problemy z odzyskaniem pieniędzy z zaliczek, my jako przedstawiciele byliśmy dociskani aby podpisywać umowy bo inaczej na nasze miejsce juz czekali inni. Ale Nie wszyscy mieli pojęcie jak jest naprawdę. Dla szefa dobry pracownik to wyciągacz i namawiacz na klienta. Przez ostatnie miesiące nie było już na nasze pensje a Szef woził sie Tytanem. Jeśli ktoś ma starą umowę ta na której jest ZADATEK!!!! może sądownie ubiegac sie o zwrot x 2 , ale umowy które ludzie podpisywali od maja..są już forma Zaliczki... niestety. Ludzie nie dajcie się oszukać!!!!!!!!! ABATEX TO OSZUŚCI W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął kolejny kolejny tydzień wiele telefonów ustaleń niby terminów a Abatex z prezesem na czele dalej się miga i nie potrafi wywiązać się z umowy zero okien tylko obiecanki. Jak widzę mam dobrą sytuację bo mam na umowie wpisane zadatek więc w sądzie gdzie niewątpliwie się z nimi spotkam będę ubiegał się o zwrot X 2. Zapłacą jeszcze koszty sądowe za mojego adwokata przestój na budowie itp. Abatex do Albanii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w żaden sposób anonimowym klientem. Umowę z ABATEX podpisałem 02.05.2011. Termin realizacji - 6 tygodni, montaż miał się odbyć 06.06-10.06 2011 roku. Nie połasiłem się o najtańszą firmę - ABATEX był jedną z najdroższych - dlatego nie spodziewałem się problemów. Dwukrotnie udało mi się dodzwonić do właściciela, gdyż przedstawiciel rozkłada ręce - ponoć sam nie jest w stanie złapać "szefa". Natomiast sam "szef" ma w d... odbieranie telefonów. Fakt jest taki - do dzisiaj nie mam zamontowanych okien, co więcej - udało mi się ustalić, że do dziś dzień nie weszły na produkcję w Łodzi. Niestety w umowie mam wpisaną ZALICZKĘ - czyli jak rozumiem, nie jestem nawet w stanie nic wyegzekwować w sądzie? Wydaje mi się, że zgodnie z Art. 471 – 486 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz.U. nr 16, poz. 93 z późn. zm.) - jeżeli w ciągu 30 dni od terminu dostarczenia - nie będę miał okien - mogę odstąpić od umowy i żądać zwrotu zaliczki.

 

Fakt jest również taki, że jestem do tyłu na kilka tysięcy - ekipie wykończeniowej musiałem zapłacić, gdyż nawet 2 tygodnie po umowo gwarantowanym czasie - okien nie było. Druga transza kredytu nie została wypłacona, za co mam przywalone dodatkowe koszta "karne". Kolejna analiza pod wypłatę transzy również jest płatna. Do tego budowa stoi. Zastanawiam się w jaki sposób szumowinie z ABATEXU mogę przywalić a tym samym odzyskać pieniądze, które przez niego straciłem.

 

Na dziś dzień jestem zdesperowany sytuacją. Nie mam możliwości skontaktowania się z "szefem" - jest jedyną ponoć osobą, która organizuje produkcje i transporty profili. Nie odbiera telefonów - ma w d... Jeżeli ktoś dysponuje jego prywatnym numerem - proszę o wiadomość na priv. W firmie jest "niezastawalny".

 

Jeżeli ktoś miał podobną sytuację i jest w stanie pomóc poradą - będę wdzięczny.

 

RAZ JESZCZE PRZESTRZEGAM PRZED ABATEXEM!!! Firmę weryfikowałem w sieci zanim złożyłem zamówienie - niestety nie trafiłem na podobny do tego - wątek. Gdybym trafił - w życiu nie podpisałbym z nimi umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu postów byliśmy dziś w Abatexie z pisemkiem wypowiadającym umowę oraz żądaniem wypłaty gotówki w trybie natychmiastowym. Niestety właściciel powiedział w prost,'' mamy problemy finansowe i niestety nie są w stanie oddać pieniędzy. Nigdy bym nie przypuszczał że będą mieli takie problemy''. Musimy im dać 2 tyg czasu na zorganizowanie pieniędzy, ale nie gwarantuje że będzie je miał. Generalnie facet podpisuje wszystko co mu się pod nos podstawi, ale się z tego nie wywiązuje. Ostatnie pisemko tydzień temu jakie podpisał również było o tym że montaż miał być do wtorku (poprzedniego) a jak nie to w środę zwrot kasy- podpisał a dzisiaj jak widać nie był gotowy na wypłatę chociaż tego co wpłaciliśmy 6 mies temu. Sam się przyznał ze kasa się rozeszła i ze są źle zarządzani. Raczej bez Sądu się nie obejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu postów byliśmy dziś w Abatexie z pisemkiem wypowiadającym umowę oraz żądaniem wypłaty gotówki w trybie natychmiastowym. Niestety właściciel powiedział w prost,'' mamy problemy finansowe i niestety nie są w stanie oddać pieniędzy. Nigdy bym nie przypuszczał że będą mieli takie problemy''.... Raczej bez Sądu się nie obejdzie.

 

No, to startuj i się nie zastanawiaj. Lepiej zdążyć zanim spółka złoży wniosek o ogłoszenie upadłości lub układ. Warto też pomyśleć o jednoczesnym zabezpieczeniu wierzytelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem jedną z tych osób, których nieszczęsna firma ABATEX oszukała. Byliśmy z mężem kilkakrotnie u szefa pan SZ. który nic nie robił tylko gapił się w swoje kartki i kalendarz na ścianie praktycznie nic nie mówiąc-po prostu kpina jakaś. Scenariusz podobny jak u wielu z was. Ale o tym, że firma ma nie istnieć i że zwalniają ludzi słyszę pierwszy raz. Widzę, że najczarniejszy scenariusz się rozgrywa o jakim nie chciałam myśleć. Daliśmy panu SZ. na piśmie określony czas na wywiązanie się z umowy, ale widzę, że nie ma na co czekać tylko już składać wniosek do sądu. To jest pewne, że jest z nimi aż tak źle. MASAKRA JAKAŚ!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą jaka mozna zrobić to zgłosić do prokuratury zawiadomienie o przestepstwie, podać swiadków i umowę załączyć. Albo jechać i niech podpiszą do umowy weksel. Jeśli moge cos poradzić to najlepszym sposobem jest artykuł do prasy!!! Była taka sytuacja w maju ,jeden ich klient tak zrobił i Szef bojąc się o opinię wypłacił mu pieniądze. Także zebrac się wszyscy i dać nauczkę tej farsie!!! Niech przestaną naciągać innych!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą jaka mozna zrobić to zgłosić do prokuratury zawiadomienie o przestepstwie, podać swiadków i umowę załączyć. Albo jechać i niech podpiszą do umowy weksel. Jeśli moge cos poradzić to najlepszym sposobem jest artykuł do prasy!!! Była taka sytuacja w maju ,jeden ich klient tak zrobił i Szef bojąc się o opinię wypłacił mu pieniądze. Także zebrac się wszyscy i dać nauczkę tej farsie!!! Niech przestaną naciągać innych!!!!

 

Ja chciałam zapytać czy długo tam pracowałeś skoro tak jesteś poinformowany szczegółowo w sytuacje jakie miały miejsca w firmie? Oczywiście dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałabym się dowiedzieć skąd informacja, że tam już nikt nie pracuje i firma nie istnieje skoro tam wczoraj dzwoniłam i odebrała pani, która tam pracuje odkąd się do nich zgłosiliśmy. Nie wiem co już mam na ten temat myśleć. Jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone informacje na ten temat to niech da znać!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...