Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mayland

Recommended Posts

zrobiłam strukturę w pokoju komputerowym, niejako na rozgrzewkę :D .Nakładałam Knaufa dużą pacą na ścianę, warstwa tak około 3-5 mm, a następnie pracowałam wałkiem takim:

 

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/ZmianarozmiaruDSC07706.jpg

Gdzie taki wałek można kupic? Czy są też inne?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/ZmianarozmiaruDSC07704.jpg

 

Tu wygląda tak :D

 

 

 

 

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/ZmianarozmiaruDSC07756.jpg

 

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/ZmianarozmiaruDSC07757.jpg

 

 

A tutaj już zupełnie inaczej :D :D :D

 

 

Jak to się robi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

LeoAureus świetna robota. bardzo podoba mi sie twoje wykonanie :o .

 

Ściana z klejowym szblonem pomysłowa i oryginalna. Zacheca to do pracy i dlatego miałam zrobić gładkie ściany ale na podstawie tutejszych prac wycofuje sie.

Chcę zrobić przdpokój z takim szblonem mam tylko pytanie czymmalowane były te listki????? Chodzi o narzędzie no i oczywiście materiał

 

pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeoAureus świetna robota. bardzo podoba mi sie twoje wykonanie :o .
Dzięki :p

Ściana z klejowym szblonem pomysłowa i oryginalna. Zacheca to do pracy i dlatego miałam zrobić gładkie ściany ale na podstawie tutejszych prac wycofuje sie.
No i pewnie nie będziesz żałować :D

Chcę zrobić przdpokój z takim szblonem mam tylko pytanie czymmalowane były te listki????? Chodzi o narzędzie no i oczywiście materiał
Listki malowałam małym pędzlem malarskim, potem kupiłam pędzelki takie dla dzieci do szkoły i było o wiele wygodniej :D Wielkość pędzla trzeba sobie dostosować do wielkości szablonu. A materiał to baaardzo różnie, znalazła się tam bejca matowa zabarwiona beżowym pigmentem, złoty werniks, bejca perłowa z jakąś farbą cafe late... to co było akurat pod ręką i kolorystycznie pasiło :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sam mogę zrobić materiały??? grunt, tynk, lakier rustrykalny, pigment i co tam jeszcze...60zł? to byłoby zbyt piękne...help

chodzi mi o uzyskanie takiego efektu:

http://sklep.cameleo.poznan.pl/photo/aranze/duze/ssa40825.jpg

zdjęcie ze strony http://sklep.cameleo.poznan.pl/arrange.php?lang=pl

A przepraszam, mnie chodziło o to, że strukturkę możesz sobie za te pieniądze zrobić :oops: Może nawet mniej. Nie mam pojęcia ile kosztuje lakier rustykalny :roll:

A taki efekt jak na zdjęciu można pokusić się samemu zrobić... Mam jeszcze dwa przedpokoje... Pewnie jakaś mała packa załatwiłaby sprawę (oby!), do tego gąbeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej pracuję-trochę ta ściana ma metrów.Poza tym kombinacja rusztowanie+drabiny,przypomina troszkę taniec na linie.Ale daję radę .Trzy czwarte od góry zrobione.Muszę się spieszyć,bo trzeba będzie rusztowania zlikwidować.Aparat został na budowie :( Jak skończę pochwalę się na pewno.Powiedzcie mi tylko,czy jak nałoże tynk na szablon to szablon mam ściągnąc od razu po wykonaniu wzoru czy zostawić aż wyschnie tynk.?Nie spadnie ten wzór?Jak to zrobić?????????Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko,czy jak nałoże tynk na szablon to szablon mam ściągnąc od razu po wykonaniu wzoru czy zostawić aż wyschnie tynk.?Nie spadnie ten wzór?Jak to zrobić?????????Pozdrawiam.

Od razu!!! Jak jest odpowiednio gęsty to nie spadnie, no chyba że jest gruby na parę centymetrów:-))) to wtedy szalunek :lol: :lol: :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo zostały Ci jeszcze jakieś ściany? :wink: Ja juz nie mam wolnych :lol: Teraz zabrałam sie za równanie działki. Ale wiatrołap nadal czeka na dopracowanie. Zwlekam z tym jednak, bo nie mam jeszcze szaf. Dopiero jak je zrobimy to skończę ściany. :roll:

 

mayland a nie chcesz przyjechac do mnie i poeksperymentowac na moich ścianach. Mam ich naprawdę dużo. Wikt i opierunek zapewniam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo, mayland oraz inne forumowiczki robiące samodzielnie tynki strukturalne proszę o poradę.

Dzisiaj zagruntowałam kawałek ściany w garażu, mąż zrobił masę z tynku Knaufa. Potem próbowaliśmy jaki chcemy wzór. Już wiemy.

Tylko - teraz po zaschnięciu tego tynku jak bym chciała pomalowac farbą Nobilesu (a potem takim werniksem PRIMACOLu) - czy muszę to jeszcze raz gruntowac??? Tzn. przed farbą Nobilesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

no to chyba jestem kolejna zarażona strukturami....no bardzo mi się spodobały wyczyny tu obecnych pań i postanowiłam spróbować, a co?

 

ma tylko prośbę o małe podpowiedzi:

 

najpierw warstwy: na tynk najpierw grunt czy od razu gładź? jaki grunt kobitki używacie? i gładź widzę polecacie knaufa? a potem grunt kolor, grunt werniks?

 

dobrze kombimuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitubaga, dobrze kombinujesz :) Grunt, struktura, grunt, farba i co tam się zamarzy. Kiedyś spróbowałam na farbę dać jeszcze grunt, ale ściana nie przyjęła już :D

Ja używam jakiegoś zwykłego gruntu chyba Unigrunt, Knaufa użyłam raz, ale zrezygnowałam, bo jak dla mnie jest za miękki. Za miękki w sensie, że jak mi pies pacnął łapą to zdrapał farbę razem ze strukturą, oczywiście jak już wsio było skończone i wyschnięte. Wróciłam więc do kleju, ostatnio używałam biały klej do kamieni.

 

Mr.Jar, gdzie byłeś jak Cię nie było? :D Ja tyż mam przedpokój do obrobienia, chętnie pogadam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...