Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mayland

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Następne ściany za które się wzięliśmy :D

 

 

bardzo bliskie zbliżenie

 

http://images48.fotosik.pl/11/e539ad104cfd5e40med.jpg

 

 

lekko w oddali

 

http://images32.fotosik.pl/362/c659c1d54b985d10.jpg

 

 

Strukturę robiłam tym wałkiem:

 

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/041.jpg

 

Leo prawda, ze u mnie wyszło inaczej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mie się taka ściana:

 

 

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08900.jpg

 

 

Leo chcę zrobic gdzieniegdzie takie pojedyńcze listki z szablonu FOXa i nie wiem jak się do tego zabrac.

Czy w tych miejscach gdzie bym chciała miec te listki to trzeba mocno zeszlifowac ścianę?

 

Jak to dokładnie zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo chcę zrobic gdzieniegdzie takie pojedyńcze listki z szablonu FOXa i nie wiem jak się do tego zabrac.

Czy w tych miejscach gdzie bym chciała miec te listki to trzeba mocno zeszlifowac ścianę?

Jak to dokładnie zrobic?

Aga, przepraszam, że tak późno, ale nie mam neta i dzisiaj się tylko dorwałam, tak więc już piszę!

Ja w ogóle nie szlifowałam ściany, poczekałam aż struktura wyschnie, następnie przyłożyłam szablon i nałożyłam kleju na grubość tak mniej więcej 2-3 milimetry. Od razu zdjęłam szablon i zostawiłam do wyschnięcia. Jak już wyschło to krawędzie listków zeszlifowałam aby je zaokrąglić, bo były takie nieładne, "kwadratowe" :D

No i pomalowałam.

Mam nadzieję, że pomogłam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne muratorko-dekoratorki!

Od jakiegos czasu obserwuje ten watek i powoli zbieram sie do przeprowadzenia malego upiekszenia naszego przedpokoju. Bardzo spodobaly mi się Wasze pomysły (zwłaszcza szeroki „sztruksik” w lazience mayland) i zapal z jakim podchodzicie do remontow, zarażacie tym! – naprawde super:)

Chciałbym prosić o porade. Planuje czesc sciany (2/3) w przedpokoju ubrac w szeroka strukture pasiasta (lazienka Maryland), druga (1/3) pozostawic gladka. Całość będzie pokryta kolorem bordowym. Na początku myślałem o przecierce na strukturze, ale nie jestem pewien czy na pasiakach ladnie to zagra. Werniks (jeśli dobrze kojarze to efekt zlocenia?) tez nie za bardzo mi tam pasuje. Czy macie jakies ciekawe pomysły jak delikatnie „odznaczyc” strukture od gładkiej czesci sciany?

Z gory dziekuje za ewentualne porady.

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje projektow i realizacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie chcesz przecierki? Możesz ją zrobić ale delikatnie. Może pobawic się i palcem owinietym w szmatkę nanieść jasniejszy lub ciemniejszy kolor w głębszych rowkach?

 

Z drugiej znów strony uważam, ze samo już wyróżnienie ściany grubą strukturą uczyni ją inną. Nie musi się różnić kolorem. Różnica w fakturze ściany bedzie uważam widoczna wystarczająco i nie będzie zbyt agresywnym dodatkiem we wnętrzu. Moja propozycja jest taka: zrób wszystko w jednym kolorze. Jak będziesz uważał, że czegoś tam brakuje to zawsze możesz dodać lekką przecierkę innym kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byscie powiedzieli/powiedzialy na .. zaprawe tynkowa (zwykla zamiast gipsowej) polozona na zagruntowana sciane, "wystrukturyzowana" odrobine - nie odpadnie to to? czy po zagruntowaniu takiego tynku farba ladnie pokryje? nie pytajcie czemu pytam:)

murator-kompletny amator z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no.. taka cementowa. nie wiem czemu sobie ubzduralem ze o takiej caly czas mowa w Twoim watku. tak czy inaczej umordowalem sie pol soboty z jednym m2 i passuje :) tzn wyszlo.. na razie trzyma, ale mam jeszcze pare metrow do pokrycia i to sie chyba mija z celem - sprobuje zerwac. a poza tym nie jestem pewien czy jak reszte zrobie zaprawa gipsowa, czy nie bedzie roznicy w kolorze na jednym i drugim rodzaju. slowem, czy sie nie bedzie odznaczac.

no dobrze, chyba dosyc mam tynkow i struktur w niedzielny wieczor. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no.. taka cementowa.
Ja mam jedną całą wielką ścianę zrobioną właśnie zaprawą cementową. Sama tego nie robiłam, ale panowie po dobudowaniu tej ściany dostali prykaz, żeby przy wyrównywaniu włożyć nieco drobnych kamieni do zaprawy i szorować pacą :D No i dzięki temu mam strukturę za darmo :lol: Jak zrobię zdjęcia to pokażę, zupełnie zapomniałam o tej ścianie w kontekście struktur, chyba dlatego, że własnoręcznie nie robiłam :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobię zdjęcia to pokażę, zupełnie zapomniałam o tej ścianie w kontekście struktur, chyba dlatego, że własnoręcznie nie robiłam :roll:
bede czekal na twoje fotki bom strasznie ciekawy jak wyszedl ten prykaz :)

ja niebawem tez moje wypociny wrzuce. jest o wiele "biedniejsza" wersja niz poczatkowo planowalem, bo nie chce przedobrzyc. jutro gruncik, pojutrze kolor i.. chyba przedpokoj gotowy.Pozdrawiam i dobranoc.

PS. nie polecam nikomu zwyklej zaprawy :) to co wymeczylem przez pol ostatniej soboty, gipsem tynkowym machnalem w 40min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...