Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mayland

Recommended Posts

Ja nie robiłam tego panela. To wykonywała mi firma. Z tego co widziałam to profile są przykecone do ściany wkrętami. Ta sama technika co przy regipsach. To samo deska. Normalnie na wkręty i do ściany. Bez żadnych wymyślań czy specjalnych technik. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszsytko robiłam zwykłą zaprawą tynkarską jak np. tym knaufem. Efekt zależy od użytego narzędzia i sposobu położenia go na ścianę.

Korę uzyskasz dokłądając packe do sciany, przyklejajac do wygładoznego juz tynku i delikatnie przeciagając, tak by tyn "ciągnął" się za packą. Tworzą sie wtedy takie jakby zacieki. Równie ciekawie wygląda poziomo jak i pionowo położony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono, to czesanie z góóry na dół nieziemnsko wygląda, ajkiej farby użyłaS? i czy dobrze rozumiem- te 'wyblakniecia' to szorowanie gąbką? ;d

 

ciekawi mnie też mocowanie tych jakby nie było- długich i cieńkich pułek- wyglądają niesamowicie. nie wiesz przypadkiem jak układali stelaż do nich? bo troche ryzykowne robienie takich półek z kartongipsu... nie wiem- tak mi sie wydaje ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono, to czesanie z góóry na dół nieziemnsko wygląda, ajkiej farby użyłaS? i czy dobrze rozumiem- te 'wyblakniecia' to szorowanie gąbką? ;d

 

ciekawi mnie też mocowanie tych jakby nie było- długich i cieńkich pułek- wyglądają niesamowicie. nie wiesz przypadkiem jak układali stelaż do nich? bo troche ryzykowne robienie takich półek z kartongipsu... nie wiem- tak mi sie wydaje ; )

 

Półki są stabilne i nie pękają. Dodatkowo by łatwo było czyścić we wnękach leżą obecnie półki z płyty mdf docięte na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Jestem pod wrażeniem naprawdę czapki z głów :D wiem, że to jest upierdliwa robota bo małż właśnie robi w tej chwili sufit. ściany mam cementowo-wapienne i tu podobno jest dużo mniej możliwości jeżeli chodzi o struktury. Nie mam ostatniej warstwy tej z mleczka wapiennego - gładzi. Myślę że zostawię te ściany takie jakie są bo one same wyglądają jak by były potraktowane "strukturalnie".

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam. Jestem nowicjuszka w temacie remontow. Wlasnie zabieram sie za remontowanie mojego mieszkania. Jako ze jestem studentka chcialabym to zrobic najladniej i jak najniejszym kosztem.

Zaczynam od duzego i jedynego pokoju bo tutaj jest najmniej do zrobienia i najczesciej tu przebuwam. Mieszkanie jest z lat 50. Teraz w pokoju sa polozone tapety a mnie sie tapety nie podobaja;/ Postanowilam wiec ze albo gipsowka i malowanie albo tynk strukturalny i malowanie. Jako ze na scianie jest farba z lanolina musze zerwac chyba wszystko i pozniej klasc ten tynk.

I tu moje pytanie: na co moge polozyc taki tynk (bardziej ten grunt Tytan)?

Jaka jest wydajnosc tej gipsowej zaprawy tynkarskiej? Sciany maja powierzchnie kolo 50mkw. Ile powinnam kupic tej zaprawy?

Jak dlugo to trwalo ( caly proces od gruntowania do malowania)?

 

Dziekuje z gory za odpowiedz i wyrozumialosc bo pewnie odpowiedzi na moje pytania sa banalne dla niektorych. Ale wiem ze to co podane przez producenta rozni sie od tego co naprawde:)

 

PS: Slicznie Ci to wyszlo mayland!! Cos takiego pewnie bede chciala osiagnac w moim pokoju. Mam nadzieje ze z Wasza pomoca mi sie to uda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile zużyjesz zaprawy zależy od tego ile jej nałożysz :wink: Im większe neirówności tym więcej pójdzie tynku. Nie odpowiem inaczej na to pytanie. Mi na wiatrołap poszło 3 wiaderka (jak dobrze pamietam). Na taki pokój jak piszesz myślę, że trzeba kupić 2-3 worki zaprawy. Albo weź 2 i najwyzej dokupisz albo weź 3 i umów się ze oddasz jak Ci zostanie :wink:

Każdy etap tj. gruntowanie, nakładanie i malowanie to odstępy 24h żeby warstwy wyschły więc pracy nie jest wiele ale rozłożona musi byc w czasie na 3 dni. Mozna robić popołudniami i wieczorami bez koniecnzości brania urlopu :wink:

Ściany do gruntowania muszą byc oczyszczone z resztek tapet, kleju i starych farb. Tak przygotowujesz ściany do tynku strukturalnego jak do malowania farbami wiec powierzchnia powinna byc czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz!! Wlasnie mam zamiar robic ten remont wieczorami i w weekendy.

Zaczynam w tym tygodniu zrywac tapety i akowac wszystko bo jeszcze czeka mnie malowanie mebli:) a za 2 tygodnie tynkowanie.

Jeszcze raz dziekuje za pomoc. Mam nadzieje ze wyjdzie tak fajnie jak u Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayland - pytałam cię wcześniej o zdjęcie tej imitacji kory drzewa - poszukałam w necie i znalazłam fotki oraz opis jak to zrobić - efekt fantastyczny a z opisu wynikało, że niezbyt trudny w wykonaniu ;-). wklejam link dla innych zainteresowanych, facet w prosty sposób opisuje jak wykonać dany efekt - mam nadzieję, że autor strony sie nie obrazi i od razu mówię, że nie mam z nim nic wspólnego, żeby nie było, że reklamę robię ;-).

http://tynki-strukturalne.blog.onet.pl/1,0,0,album.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...