Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mayland

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No Super Efekt. Gratulacje uciu.

 

Czy jest problem z dostaniem takiego kleju do marmuru??

 

Czego innego można użyć zamiast tego??

 

dzieki, kelj jest w każdym markecie (49zł chyba ) - opisano w tym wątku już jego zalety.

Według mnie może to tez być zwykły klej do płytek jednak plusem tego do marmuru jest jego biały kolor. Klej i tak potem malujesz - pewnie zależy na jaki kolor i czy ten biały klej ma jakoś prześwitywać przez przecierki.

Może to być również gips jednak on jest miekki i można go łatwo zarysować dlatego zastosowałem klej - u mnie sciana jest zrobiona w ciągu komunikacyjnym i narażona na uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie.

Na mój przecudny kominek :lol: położyliśmy tynk strukturalny Fox-a piaskowiec. Pomalowaliśmy na szaro. Miało być ładnie, a wyszło jak zwykle...

Ale o co mi chodzi - jak zerwać to cholerstwo z kominka? Twarde to jak diabli... Obudowa jest z g-k i boję się, że jak zaczniemy to usuwać to zniszczymy ją.

A poza tym wydaje mi się, że tynk strukturalny na kominku jest niepraktyczny, bo w tych nierównościach bedzie się osadzał kurz i brud z kominka i całego salonu.

Co z tym zrobić?

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/hj/ad/aytd/27Ug9p5YPk37UqtdcB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/hj/ad/aytd/HNn4iNAYytmRY5MadB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Judka masz dwa wyjścia:

1. Zagruntować i połozyć na to gładki tynk czyli starać się uzyskać jednolity efekt jaki daje zabudowa z kg

2. skuć to co jest ale łatwo nie będzie. napewno uszkodzicie kg pod tynkiem i trzbe bedzie szpachlować i kłaść gładź

 

 

kagar1989 to zależy jaki masz ten stary tynk. Jesli taki że stukniesz i odpada płatami i musisz usunąć. jesli natomiast mocno trzyma sie ściany to jak najbardziej strukturę robisz na tym tynku. Zagruntujesz stary tynk i mozesz kłaść nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się. Tak naprawdę to większość efektów zalezy od tego czy odpowiednia konsystencje zrobimy tynku czy kleju niż od tego z czego to bedziemy robić. Na efekt w duzej mierze ma etap wykończeniowy czyli farby, przecierki, umiejętne wykończenie powierzchni. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...