Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mayland

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam ponownie - tak jak wcześniej pisałem po kuchni przyszedł czas na pokój.

dzisiaj mogę powidzieć, że zadanie wykonane.

powierzchnia pracy ok 30m kw. czas tydzień.

metoda podobnie jak to misało miejsce z kuchnią.

farba dekoral lateksowy jasny beż+ bejca matowa i pigment brąz.

jako, że miałem pomysł aby popełnić coś w stylu egipskim doszły plytki gipsowe i płaskorzeźba. nad wszystkimi drzwiami motywy z szablona.

do tego lampa do oświetlenia płaskorzeźby. zostały jeszcze włączniki do wymiany.

ogólnie jestem zadowolony, a najważniejsze, że żonie podoba się i robota została odebrana :D

http://images38.fotosik.pl/185/1a7cc18cf190a729m.jpg

 

tutaj jedno ze zdjęć, resztę w albumie. jak wiadomo zdjęcie nie zawsze oddają prawdziwego koloru.

http://psiaku.fotosik.pl/albumy/678990.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczam wszem i wobec , że w przyszłym tygodniu biorę się za moją pierwszą strukturę w sypialni.

Tylko mam ciągle dylemat co kupić klej czy tynk :roll:

 

 

Znalazłam producenta fajowych wałków dekoracyjnych, tylko nigdzie w necie nie mogę ich kupić.....

 

http://www.korbus.pl/katalog1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Zrobiłam pierwszą ścianę w życiu i powiem szczerze że nie jestem zadowolona. Najłatwiej mi wychodziło nanoszenie tynku na gładko. Z formowaniem struktury była tragedia. Może dlatego że sobie wybrałam taka którą się robi pacą a do tego pewnie potrzebna wprawa albo chociaż pomoc osoby która wie o co chodzi (albo krztyna talentu). Skończyło się na wzorku nanoszonym wałkiem owinietym reklamówką. Z efektów za bardzo nie jestem zadowolona ale jeszcze musze to zobaczyć jak wyschnie.

 

mam jednak pytanko. robiłam na gotowym cekolu i tynk jest bardzo kruchy. czy to może być efekt dodania zbyt dużej ilości barwnika? dwie buteleczki na wiaderko?

czy to 'minie' po zagruntowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje testowe struktury ( Goldbang + pigment) , robione na kawałku ściany w komórce :wink:

 

Muszę jeszcze zabejcować i weniksować :D .

Byłam dziś w 4 sklepach z farbami i w ani jednym nie wiedzieli co to werniks :o :o :o :o :o Jutro wyruszamy do jakiegoś większego marketu.

 

 

Powiedzcie czy ta lakierobejca dekoracyjna jest też do drewna????????????????????????????????????????????????????????????????????? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?

 

 

http://img261.imageshack.us/img261/945/kaliszpom029.jpg

 

http://img32.imageshack.us/img32/1976/kaliszpom039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak robiąc te strukturki doszłam do wniosku, że o niebo lepiej robi mi się je z kleju do kamieni niż z Knaufa. Nie wiem na czym to polega, ale wydaje mi się, że klej jest bardziej "posłuszny" 8)

 

Pytałam już o to w innym wątku, ale tu się jeszcze przypomnę: czy te kleje można barwić w masie, tak jak tynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile może być tego pigmentu żeby klej czy gips nie stracił swoich własciwości? ja robiłam ścianę finiszem z cekolu bodajże i wlałam dwa flakony pigmentu. boję się że teraz tynk się może kruszyć.

 

agulka dzięki za info. a możesz powiedziec jeszcze jak grubą warstwę tynku dawałaś żeby uzyskać taką wypukłą strukturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agulka dzięki za info. a możesz powiedziec jeszcze jak grubą warstwę tynku dawałaś żeby uzyskać taką wypukłą strukturę

koło 2mm , nie dawałam dużo :D

 

wczoraj w Obi kupiłam werniks i bejcę ( tę właściwą) muszę wypróbować jak to wyjdzie już na dobre ( oczywiście na próbnej ścianie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione wieczorem, sztuczne oświetlenie, ściana ciemniejsza, tutaj mocno za ruda wyszła: (przepraszam za dużą ilość zdjęć, ale nie mogłam się zdecydować które wybrać)

 

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08900.jpg

 

 

I kwiatuszek na jasnym tle (tutaj tło wyszło zbyt białe)

 

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08941.jpg

 

Muszę jeszcze zrobić zdjęcie jak całość wygląda, ale to jak powieszę zasłonki :lol:

 

Pytanko.

 

Na klej kładłaś grunt?????

Werniks tutaj to tylko przecierki na szablonowym wzorku???????

 

Dziwna ta ściana mi wyszła dziś.............. może dlatego, że jest jeszcze mokra to jako tako brzydka................ a może dlatego, że nie zagruntowałam przed bejcą? Bałam się, że ten zielony kolor tynku zblednieje.

Zobaczę jak jutr to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30Agulka, na klej zawsze daję grunt, bo wtedy ściana nie pije jak szalona :lol:

Werniks w czystej postaci to na kwiatkach, a w nieczystej to trochę dodałam go do tej rudej ściany, ale do bejcy dodałam i zmieszałam.

Po gruntowaniu to chyba nie powinno zblednąć :-?

 

chyba przerzucę się na ten klej, bo paskudnie mi ta ściana wyszła. Do bejcy mat dodałam kropelkę zielonoego pigmentu i werniks.......... wyszło PASKUDNIE....... kolor bleeeeeeeeeeeee............

 

Na pomarańczową ścianę dałam tą samą bejcę i werniks z drobinkami srebrnego brokatu. też nie za fajnie..................... a i jeszcze przeleciałam cieniutko pedzlem z brązowym pigmentem wzgłuż rowków .................. to nie to co chciałam osiągnąć...................

 

..................... nawet odrobinę żadna ściana sie nie świeci

 

Bejcę rozcięczacie z wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bejcy mat dodałam kropelkę zielonoego pigmentu i werniks.......... wyszło PASKUDNIE....... kolor bleeeeeeeeeeeee..

Kiedyś tez spróbowałam z zielenią... miała być butelkowa :roll: Wyszło coś tak okropnego, że nawet nie umiałam sprecyzować koloru.

Bejcę rozcięczacie z wodą?

Nie, bejcy nie rozcieńczam, dodaję tylko do niej pigmentu i jak trzeba to werniksu.

Jak nie świeci to może za mało werniksu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bejcy mat dodałam kropelkę zielonoego pigmentu i werniks.......... wyszło PASKUDNIE....... kolor bleeeeeeeeeeeee..

Kiedyś tez spróbowałam z zielenią... miała być butelkowa :roll: Wyszło coś tak okropnego, że nawet nie umiałam sprecyzować koloru.

Bejcę rozcięczacie z wodą?

Nie, bejcy nie rozcieńczam, dodaję tylko do niej pigmentu i jak trzeba to werniksu.

Jak nie świeci to może za mało werniksu?

 

muszę jeszcze pokombinować, mam trochę czasu zanim podłogi wyleją :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...