Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mayland

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mayland, Leo - dzięki za podpowiedzi.

 

Teraz mam pytanie odnośnie farb, którymi malujecie strukturę. Sprzedawca w sklepie z farbami powiedział mi dziś, że farba lateksowa jest bardzo gęsta i "wyrówna" delikatniejszą strukturę, więc nie ma co liczyć, że będzie widać efekt rzeźbienia.

Czy macie takie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Zrobiłam nową strukturę z samego Goldbandu , tym razem bez pigmentu i wyszło to tak.( jest czysta biała a na zdjęciu z jakimś różem przenikającym wyszło:x :x )

 

http://img41.imageshack.us/img41/4372/kaliszpom059.jpg

 

Teraz moje pytanie , co dalej z tym zrobić. Czy dobrze kombinuję?

Pomalować farbą białą , na to bejcę z odrobiną pigmentu ( przecierka) a potem werniks czy od razu przecierać wernisem tą farbę????????????

 

 

 

I jeszcze:

Mam pigmenty: cytrynkę, zielony groszek i pomarańczowy.

Werniks metaliczny: miedź i diamentino ze srebrnym brokatem.

Białą farbę.

Bejcę matową.

 

Czy ma ktos jakis pomysł co z tego zrobić???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło, jaką metodą (narzędziem) robiłaś?

Na Twoim miejscu darowałabym sobie białą farbę, ściana i tak jest biała.

Najpierw zagruntowałabym.

Potem poleciałabym od razu bejcą z pigmentem, albo bejcą z pigmentem i werniksem, w zależności od tego jaki efekt chciałabym uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło, jaką metodą (narzędziem) robiłaś?

Na Twoim miejscu darowałabym sobie białą farbę, ściana i tak jest biała.

Najpierw zagruntowałabym.

Potem poleciałabym od razu bejcą z pigmentem, albo bejcą z pigmentem i werniksem, w zależności od tego jaki efekt chciałabym uzyskać.

 

co do narzędzia to zwykła szpachelka, najpierw robiłam takie paćki rozciągnięte a następnie przyłożyłam do tynku i falistym ruchem ręki przeciągałam w dół ukosem, chyba po polskiemu wytłumaczyłam :D :D :D :D

 

efekt chcę mieć świecący, w dzień nie za mocno, ale przy lampce owszem TAK :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sama ze sobą piszę :o

 

No nic spróbuję, może" ktosiek" się odezwie.

 

Ile trzeba czekać, by na grunt ( na tynku strukturze już ) maźnąć bejcą?

Ile pigmentu dodać do bejcy ( 1 litr) ???? Odliczać kropelki czy z pół butli? Ile tego werniksu tam dolać????????

 

Niby takie proste a tyle pytań jeszcze mam :x :x :x :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktosiek się odzywa :D

Musisz poczekać aż grunt wyschnie żeby bejcować. Teraz jest ciepło i sucho to powinien wyschnąc w parę godzin.

Ja dodaję po trochę pigmentu i próbuję na tzw. próbnej ścianie jaki jest kolor. Jak za jasny dodaję jeszcze, itd. aż kolor mi się spodoba. Tak sprzed kompa to trudno Ci doradzić czy chlupnąć pół butelki pigmentu czy nie :lol: Musisz sama zadecydować widząc efekt.

To samo z werniksem, możesz go dodać do bejcy a możesz na sam koniec polecieć samym werniksem, albo porobić takie smugi jak to robiła zdaje się Mayland na swojej strukturce.

Możliwości jest sporo a Ty musisz wybrać taką jaka Ci odpowiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktosiek się odzywa :D

Musisz poczekać aż grunt wyschnie żeby bejcować. Teraz jest ciepło i sucho to powinien wyschnąc w parę godzin.

Ja dodaję po trochę pigmentu i próbuję na tzw. próbnej ścianie jaki jest kolor. Jak za jasny dodaję jeszcze, itd. aż kolor mi się spodoba. Tak sprzed kompa to trudno Ci doradzić czy chlupnąć pół butelki pigmentu czy nie :lol: Musisz sama zadecydować widząc efekt.

To samo z werniksem, możesz go dodać do bejcy a możesz na sam koniec polecieć samym werniksem, albo porobić takie smugi jak to robiła zdaje się Mayland na swojej strukturce.

Możliwości jest sporo a Ty musisz wybrać taką jaka Ci odpowiada :D

 

dzięki "ktośku" :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cukierkowa ściana :D Ja kocham słodycze to mi się tak wzięło i skojarzyło, a to z powodu kolorków :D

Widzę, że werniksem po wierzchu poleciałas smugami? Czy się mylę?

Co do kurzu... u mnie kurz osadza się tylko na cegiełkach, a to dlatego że "fugi" są dosyć wystające. No i dlatego, że mam w domu cztery futra co mi ten kurz skutecznie do domu znoszą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cukierkowa ściana :D Ja kocham słodycze to mi się tak wzięło i skojarzyło, a to z powodu kolorków :D

Widzę, że werniksem po wierzchu poleciałas smugami? Czy się mylę?

Co do kurzu... u mnie kurz osadza się tylko na cegiełkach, a to dlatego że "fugi" są dosyć wystające. No i dlatego, że mam w domu cztery futra co mi ten kurz skutecznie do domu znoszą :lol:

 

dokładnie jak piszesz, sama słodycz :wink: na szczęście to tylko próba, bo inaczej ciągle jeść by mi sie chciało patrząc na nią :D :wink: :wink: :wink:

Werniksem poleciałam tak jak piszesz---------------- smugami

 

Musze znaleźć jeszcze jakieś ściany do treningu :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przegladam ten temat juz od jakiegos czasu i zafascynowany waszymi pomysłami postanowiłem sam zrobic tynk strukturalny w przedpokoju, wykonałem go goldbandem i został pomalowany zwykła farbą emulsyjną, niestety kolor troche na zdjeciu nie wyszedł, w realu jest intensywnieszy i bardziej wyrazisty.

 

http://img246.imageshack.us/img246/672/21538770.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...