Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mayland

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robię teraz kosztorys różnych wersji wykończenia ścian i mam w związku do Was pytanie:

 

Czy jesteście w stanie podać przybliżony koszt m2 struktury z kleju - samej masy bez farb, bejc, itp.

Czyli innymi słowy - jaka jest przeciętna wydajność kleju przy standardowym kładzeniu masy do struktury ok. 2-3 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Właśnie jestem w trakcie gruntownego remontu kupionego domu.Etap:klatka schodowa i wiatrołap.Do tej pory planowałam tapetę natryskową,ale przypadkiem na ten wątek i zakochałam się w Waszych tynkach.Tylko,że ja z gruntu praktyczna jestem i stąd moje pytanie:jak z cechami użytkowymi tych piękności?Co z ewentualnymi zabrudzeniami?Czy te tynki są na tyle szorstkie,że w "przypadku upadku" (np.dzieci) można się skaleczyć?

Mam nadzieję,że nie uraziłam wszystkich "strukturalnych artystów" swoim pragmatyzmem.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masie!, ale cudo wkleiłaś!!! Bardzo Ci dziękuję, bo na pewno będzie to inspieracją do mojego drugiego przedpokoju... Nie robiłam go do tej pory i tak sobie czekał na jakieś natchnienie :D

Myślę, że ten śliczny kwiatuszek jest zrobiony za pomocą umiejętnego manewrowania małą szpachelką albo jakąś małą packą japońską. No a potem jeszcze artystyczne maluny.

 

Jeśli chodzi o ewentualne zabrudzenia, to u mnie schodzą dosyć łatwo bo bejca jest jakby "śliska", więc brud nie wchodzi głęboko.

Co do ewentualnego skaleczenia to wydaje mi się, że to zależy od rodzaju struktury. Wszystkie które mam wewnątrz domu są zupełnie bezpieczne. Jedynie na zewnątrz na elewacji ewentualnie można by sobie zetrzeć skórę jakby się postarać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię teraz kosztorys różnych wersji wykończenia ścian i mam w związku do Was pytanie:

 

Czy jesteście w stanie podać przybliżony koszt m2 struktury z kleju - samej masy bez farb, bejc, itp.

Czyli innymi słowy - jaka jest przeciętna wydajność kleju przy standardowym kładzeniu masy do struktury ok. 2-3 mm?

Ella, to zależy z jakiego kleju będzie strukturka. Jeśli ze zwykłego do glazury (szarego), to worek 25 kg kosztuje jakieś 20 zł, cena metra struktury to jakieś totalne grosze :D

Cena worka kleju białego do kamienia to ok. 60 zł za m2, trzeba więc te grosze pomnożyć razy trzy. :D

Ale niestety, dokładnych kosztów Ci nie podam bo nie mam pojęcia.

Ale zaczekaj chwilkę, może TZ będzie się orientował, spytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masie!, ale cudo wkleiłaś!!! Bardzo Ci dziękuję, bo na pewno będzie to inspieracją do mojego drugiego przedpokoju... Nie robiłam go do tej pory i tak sobie czekał na jakieś natchnienie :D

 

Prawda,że pięęękne?...Cieszę się,że na coś się przydałam :D

Dziękuję,za odpowiedż.Rozwiałaś moje obawy,więc zabieram się za planowanie i szukanie wykonawców,bo moja ściana nad schodami i dość wysoka,a ja i rusztowanie to duża sprzeczność :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich uzdolnionych tynkarzy:)

po dokładnym przeczytaniu calego wątku dotyczącego oczywiście tynku strukturalnego jestem pod ogromnym ogromnym wrażeniem Waszych prac .Zainspirowana tymi cudami sama postanowiłam zrobić choć w połowie coś podobnego ale na suficie i tu zaczyna sie problem .Czy Ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z sufitem bo osobiście bardzo się boję że coś mi odpadnie a nigdzie nie znalazłam rad dotyczących paćkania nad głową

sufit juz wyskrobany zagruntowany czeka .Dodam że idąc śladem Waszych rad zakupiłam gipsową zaprawę tynkową ( knaufa) wałek to struktury farbe lazure nie mam pojęcia co mi z tego wyjdzie i czy wogóle wyjdzie ale jestem dobrej myśli

 

i jeszcze jedna prosba

proszę o sprecyzowanie bejcy i werniksu co do czego i jaki efekt tym się uzyskuje

matko bejce znam tylko do drewna :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jeśli kupiłaś Knauf Rotband bo właśnie jego stosuje się na sufity, ale podejrzewam, że i z Goldbandem nie byłoby problemu :) Jeśli sufit jest wyskrobany i zagruntowany, to nie ma się czego bać że coś odpadnie, tylko zabierać się do pracy :)

 

Najkrócej rzecz ujmując bejca pozwala uzyskać efekt "przecierki", czyli po przetarciu ściany kolor jest intensywniejszy w zagłębieniach, a mniej intensywny..nazwijmy to..na wzniesieniach :wink:

Werniks natomiast daje powierzchni metaliczny odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz własnie takiego Knaufa kupiłam bo powiedzieli mi w sklepie że jest lżejszy i wolniej wysycha więc dla takiego amatora jak ja

sufit mam zamiar pomalowac farbą lateksową podobno tez nadaje się do przecierki a wykonczyc lakierem z dodatkiem brokatu

Mam jeszcze watpliwości co do łączenia wzoru na tynku bo nie wiem czy dam rade nałozyc wszystko jednego dnia choć oczywiście zatrudnię do pomocy męską niezastąpioną dłoń męża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię teraz kosztorys różnych wersji wykończenia ścian i mam w związku do Was pytanie:

 

Czy jesteście w stanie podać przybliżony koszt m2 struktury z kleju - samej masy bez farb, bejc, itp.

Czyli innymi słowy - jaka jest przeciętna wydajność kleju przy standardowym kładzeniu masy do struktury ok. 2-3 mm?

Ella, to zależy z jakiego kleju będzie strukturka. Jeśli ze zwykłego do glazury (szarego), to worek 25 kg kosztuje jakieś 20 zł, cena metra struktury to jakieś totalne grosze :D

Cena worka kleju białego do kamienia to ok. 60 zł za m2, trzeba więc te grosze pomnożyć razy trzy. :D

Ale niestety, dokładnych kosztów Ci nie podam bo nie mam pojęcia.

Ale zaczekaj chwilkę, może TZ będzie się orientował, spytam.

Dzięki Leo :).

 

Jeszcze jedno pytanie co do kleju i przerw technologicznych.

Na bejcach, farbach, itd. primacolu i foxa napisane jest, że tynki cementowo-wapienne wymagają 4 tygodni schnięcia przed malowaniem/bejcowaniem. Sprzedawca wytłumaczył mi, że to dlatego, że wapno może dawać wykwity na warstwy pomalowane.

A co z klejem? Na kleju do kamienia cekol C-14 ( http://www.cekol.pl/article/3013_CEKOL_C-14.htm ) napisane jest, że to mieszanka "białego cementu, białych wypełniaczy mineralnych oraz środków modyfikujących" . Czy coś w tym składzie może dawać wykwity i ile czasu trzeba czekać przed malowaniem /bejcowaniem, żeby było bezpiecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama perłowa bejca z odrobiną pigmentu kremowego.

http://img377.imageshack.us/img377/8264/aukcje024.jpg

 

 

Tu juz z werniksem miedzianym w świetle dziennym ( nie do końca taki kolor :x :x :x )

http://img260.imageshack.us/img260/4254/aukcje005.jpg

 

 

Romantycznie przy blasku świec......

http://img185.imageshack.us/img185/3451/aukcje011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Chciałam się pochwalić moim pierwszym dziełem które zrobiłam właśnie dzięki tej stronie i Waszym radom.Wszystkim bardzo dziekuje

 

http://images8.fotosik.pl/124/407f90f7ecd1ec09m.jpg

 

http://images6.fotosik.pl/565/f6a6689e8dc43da2m.jpg

 

http://images6.fotosik.pl/565/b3aaa63c9233bf84m.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/124/e5902354d58e5989m.jpg

 

a tynk jeszcze mokry więc nie zrażac się plamami ")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...