Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mayland

Recommended Posts

...Była robiona tam lamperia z farby olejnej, która zaczęła odchodzić od ściany i gdzieniegdzie zabierając do 0,5 cm starego tynku... wszystko trzeba zeskrobać ... zagruntować

Do gruntowania użyj UniGrunt Atlasa lub inny, który zwiąże podłoże i zmniejszy chłonność.

Wszystkie puste tynki oderwij.

Jeżeli ich jakośc jest wątpliwa to zapodaj siatkę taką jak na styropian się daje. Zatop ją w kleju i na tym zrób strukturkę.

Diabeł tego nie ruszy.

Do struktury używałem białego kleju z Kerkol-a.

Co do struktury to sposobów na jej wykonanie jest tyle co i gwiazd na niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli ich jakośc jest wątpliwa to zapodaj siatkę taką jak na styropian się daje. Zatop ją w kleju i na tym zrób strukturkę.

Diabeł tego nie ruszy.

Do struktury używałem białego kleju z Kerkol-a.

Co do struktury to sposobów na jej wykonanie jest tyle co i gwiazd na niebie.

Dzięki, dzięki. Tą siatkę w jakim kleju zatopić? Ja nigdy nie miałem z tym do czynienia. Moje hobby to dłubanie w drewnie. Pochodzę z działu z "Domy z bali" ;). Nigdy bym nie spodziewał się, że będę musiał coś robić z zaprawami i tynkami do momentu, kiedy zaśpiewali mi fachowcy cenę za wyremontowanie tych starych i nie używanych pomieszczeń od 20 lat. Teraz czytam ten temat i uczę się, bo nie chcę wydawać dużo kasy ;).

Edytowane przez JerzyBw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki. Tą siatkę w jakim kleju zatopić?

Jakiś taki do klejenie glazury - płytek. Worek za jakieś naście złotych, najlepiej do 15 ty złotych.

Bierzesz pacę zembatą 5x5mm i lecisz po ścianie kilka m2 i w to przyklejasz tą siatkę. Potem gładzisz jakąś długą pacą najlepiej taką koło 0,5-1m długości.

Jedno pociągnięcie i ściana równa. Na drugie lub 3 dzień jak już podeschnie dajesz strukturkę i gotowe.

Szczerze to chyba strukturę robiłbym od razu na tej siatce. . Wszystko za 1 zamachem.

Siatka idzie tylko po to aby tynki się nie sypały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :)

Przeglądnęłam wątek i jakoś nie znalazłam zastosowania tynku strukturalnego na suficie... Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czy nie będzie wrażenia, że sufit zaraz zwali się a głowę - boję się, że może to sprawiać wrażenie bardzo "ciężkiego". Mój salon póki co wygląda mniej więcej tak:

img%20058.jpg

 

Ma być styl "babciny" - ściany planuję z kolorze pomarańczowo-brązowym. Wokół sufitu poprowadzona jest zabudowa rur od rekuperatora która zostanie wykorzystana do zamontowania podświetlenia ledowego sufitu. No i właśnie tak mi przyszło do głowy, żeby może tam rzucić tynk strukturalny... ale się boję... Ktoś ma na suficie? Co myślicie o tym pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!Wielki uklon dla wszystkich amatorów,prace których wygladają BOSKO.Właśnie biorę się za swoją łazieneczke i proszę o pomoc jak moge zrobić coś takiego podrecznymi materialami , a nie spec. stiukami (typu Fox czy Magnat) Moze taki temat już był, to przepraszam najmocniej.Doczytalam do 14 strony i narazie nic nie znałazłam:( Więcej czytam niż pracuje. Za błedy przepraszam jeszcze dobrze nie poznałam polskiej gramatyki :) http://czterykaty.pl/czterykaty/55,57580,8447431.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irabrzez

Witajcie!Wielki uklon dla wszystkich amatorów,prace których wygladają BOSKO.Właśnie biorę się za swoją łazieneczke i proszę o pomoc jak moge zrobić coś takiego podrecznymi materialami , a nie spec. stiukami (typu Fox czy Magnat) Moze taki temat już był, to przepraszam najmocniej.Doczytalam do 14 strony i narazie nic nie znałazłam Więcej czytam niż pracuje. Za błedy przepraszam jeszcze dobrze nie poznałam polskiej gramatyki http://czterykaty.pl/czterykaty/55,57580,8447431.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc jak moge zrobić coś takiego http://czterykaty.pl/czterykaty/55,57580,8447431.html

 

"Żadnych płytek, żadnej farby, tylko beton: na ścianach, na podłodze, na suficie. Nawet blat, w którym zamontowano umywalkę, odlano z betonu, zachowując chropowate krawędzie. Surowość betonu ociepla i ożywia fornir w egzotycznego amazakoue."

Ten efekt uzyskano z betonu, a więc cement żwir i piasek. A ten efekt takich cieni to raczej uzyskano dzięki kombinacji z oświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny PliP,krążki na scianach to wina żyrandola. ale nie oto mi chodzi. Jak to zrobić? W jakich proporcijach cement,piasek jakij gróbości? Czy dodawac wapno? Co zrobić żeby to sie trzymało sciany , a nie spływało? Sciany w mojej łazience do polowy w okropnej lamperiji. Na szczęście już ją zdrapala:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taniej będzie zastosować warstwę kleju takiego jak do płytek.

Warstwa tynku betenowego to grubość powyżej 1 cm, sporo materiału, czasy i nakładu robocizny

 

Klej rozrabiasz w wiaderku, nakładasz na ścianę i modelujesz tą strukturę odpowiednimi narzędziami.

 

Innej opcji raczej nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić żeby to sie trzymało sciany , a nie spływało? Sciany w mojej łazience do polowy w okropnej lamperiji. Na szczęście już ją zdrapala:bash:

 

Zagruntować ściany dobrym gruntem aby związało się podłoże, zmniejszyła chłonność. Rozrobić klej taki jak do układania kafli na podłodze czy też ścianie i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki PliP!!! Wczoraj robiłam eksperementy. Po wcześnieszym zagrutowaniu scian,nalożylam cieńką warstwe Golbandu, żeby wyrównac płaszczyznę(po moim zdrapywaniu lamperii) Do goldbanu dodalam czarny barwnik,wymieszalam, wyszedł przesliczny cimno- szary,a w drugim wiaderku jasno szary. Na kawalku sciany nakladalam pacą 2 macy i rozprowadzałam,normalnie jak tynk. Chwile odczekałam i robilam wydrapywanie i gładzenie,żeby faktura nie byla równa. Po wyschnieciu, o dziwo wyszedł taki efekt jak oczekiwałam, z przeswitami, nie równy i przypominajacy w dotyku beton.Zamieżam to pokryc lakierem rustykalnym dla zabiezpieczenia. I Heja. Trymaj za mnie kciuki że by to ładnie wyszlo w efekcie końcowym. Jak zrobie to się pochwale(jak bedzie czym):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki MAYLAND!!!Właśnie takiego wsparcia i otuchy potrzebuje!!! O nie wiedziałam ze zwykły lakier do drewna tez sie nada. Ja zamówiłam z Magnatu za 1 litr 30zl. I delemat teraz nie wiem co lepsze ?:confused: Co lepiej zabiezpieczy, żeby potym jak chlapnie woda nie bylo widac mokrego śladu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąnd się zaczał remont mieszkania, a to trwa juz 2 miesiące.To ciagle siedze w temacie łazinki.Od początku wiedziałam że nie bede kupować gotowy produkt za 250-500zł.Pytałam miejscowych fachowców jak to zrobić,a oni rekami rozwodzą. Taka ja "Zosia samosia", mąż w pracy, a ja remont robie.;) Nawet rury zabudowałam regipsami :wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...