Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mayland

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Zauroczony dokonaniami forumowiczek i forumowiczów i postanowiłem coś wyskrobać na ścianie.

Zanim zabiorę się do czegokolwiek chciałbym zapytać o taką kwestię.

 

Ściana w bloku na której jest gładź gipsowa i pomalowana zwykłą farbą, czy :

- usuwać farbę ( przeszlifować )

- usuwać gładź z farbą do gołego betonu

- przeszlifować delikatnie, zagruntować i tworzyć ......?

 

Która z tych opcji będzie najlepsza.

ps . Szczerze powiedziawszy najbardziej byłbym za ostatnią kwestią tylko czy potem tynk ( klej do płytek ) nie zacznie odpadać.

 

Miejsce przeznaczenia przedpokój powierzchnia ściany około 2 m2.

 

Co poradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana w bloku na której jest gładź gipsowa i pomalowana zwykłą farbą, czy :

- usuwać farbę ( przeszlifować )

- usuwać gładź z farbą do gołego betonu

- przeszlifować delikatnie, zagruntować i tworzyć ......?

....Co poradzicie ?

 

Pytanie podstawowe to co chcesz tam zrobić ?? Dopiero wtedy będzie można ocenić co masz tam zrobić :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe to co chcesz tam zrobić ?? Dopiero wtedy będzie można ocenić co masz tam zrobić :p

 

No takie cudo jak w powyższych postach :-)

Czytałem coś na temat kleju i rozprowadzaniu go za pomocą packi , potem różnego rodzaju sposoby kolorowania i barwienia .

 

Czy na tak wykonaną ściankę jak opisałem można za pomocą kleju do płytek wyrzeźbić "tynk amatorski strukturalny"

Chodzi mi konkretnie czy to się będzie trzymać jak zagruntuję przeszlifowaną ścianę i na to klej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie cudo jak w powyższych postach :-) ...

Chodzi mi konkretnie czy to się będzie trzymać jak zagruntuję przeszlifowaną ścianę i na to klej..

 

Nie wiem co tam masz na tej ścianie pod tą farbą.

Wszystko można zrobić dobrze, lepiej i dużo lepiej. Można też być fachowcem i pseudofachowcem.

Jeśli ścianę miałeś gipsowaną, szpachlowaną to zwilż ten gips pędzlem i następnie szpachelką zeskrob go do tynku. Do gołego tynku na to grunt i klej na którym zrobisz strukturą. Równie dobrze możesz zrobić taką strukturę na tej farbie, która jest teraz. Pewnie wytrzyma z rok może dwa albo i z 10. Zalezy jak bardzo ta farba trzyma się podłoża i czy nie zechce się złuszczać. Ta farba i to co jest pod tą farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam masz na tej ścianie pod tą farbą.

Wszystko można zrobić dobrze, lepiej i dużo lepiej. Można też być fachowcem i pseudofachowcem.

Jeśli ścianę miałeś gipsowaną, szpachlowaną to zwilż ten gips pędzlem i następnie szpachelką zeskrob go do tynku. Do gołego tynku na to grunt i klej na którym zrobisz strukturą. Równie dobrze możesz zrobić taką strukturę na tej farbie, która jest teraz. Pewnie wytrzyma z rok może dwa albo i z 10. Zalezy jak bardzo ta farba trzyma się podłoża i czy nie zechce się złuszczać. Ta farba i to co jest pod tą farbą.

 

Więc wygląda to tak.

 

Na gołą ścianę był położony tynk, zaraz potem przykryty został boazerią która przez ładnych parę lat zakrywała te piękne ściany .

 

Dwa lata temu boazeria poszła do lamusa , ściany zostały zagruntowane i na to poszła gładź gipsowa i farba emulsyjna.

Z racji że ostatnio ( dopiero po dwóch latach ) postanowiłem doprowadzić do ładu futrynę wejściową przy okazji naszła mnie ochota na jakieś upiększenie. :-)

 

Skoro do tynku mam się dostać to będę działał.

Weekend się zbliża to zabiorę się za ten temat raz na zaw...... , przynajmniej jakiś czas.

 

Dziękuję za podpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich strukturowców :)

 

super temat, dzięki któremu sam również na swoich ścianach i sufitach eksperymentuję ze strukturą ;)

 

znalazłem poniżej ciekawe filmiki, może kogoś zainspirują ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=LrqTZuqgNOY&feature=related

 

(tu zamiast farby można użyć np. gładzi gipsowej i później pomalować ją na dowolny kolor)

 

i kilka uwag dot. malowania:

Edytowane przez czestero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEDYNE OGRANICZENIE przy tworzeniu struktury TO NASZA WYOBRAŹNIA

 

 

A propos wyobraźni:

Jestem w trakcie wykończenia kuchni zgodnie z życzeniami mojej żony (tynk strukturalny - imitacja wiejskiego) i utknęliśmy w martwym punkcie jeśli chodzi dekoracyjne wykończenie futryny między kuchnią a wejściem do pokoju córki.

Brakło nam pomysłu. Może ktoś z Szanownych "strukturarzy" lub dekoratorów natchnie nas by ruszyć z miejsca ?

Chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami. Będę wdzięczny za każdy pomysł.

 

 

IMG_7254.jpgIMG_7251.jpgIMG_7255.jpgIMG_7252.jpgIMG_7250.jpg

 

Pozdrawiam ciepło jak na wiosnę wczesną ;)

IMG_7255.jpg

IMG_7250.jpg

IMG_7251.jpg

IMG_7252.jpg

Edytowane przez wodz11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...utknęliśmy w martwym punkcie jeśli chodzi dekoracyjne wykończenie futryny między kuchnią a wejściem do pokoju córki.

 

Tak tak córkę widać siedzie tam przy komputerze :p

Myślę, że futrynę warto by było obrobić takimi samymi płytkami jak ściana dookoła, tylko, że znaleźć może ciemniejszy kolor aby kontrastował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak córkę widać siedzie tam przy komputerze :p

Myślę, że futrynę warto by było obrobić takimi samymi płytkami jak ściana dookoła, tylko, że znaleźć może ciemniejszy kolor aby kontrastował..

 

PLiP - dzięki za reakcję :)

 

Otóż sęk w tym że nie jestem w stanie dopasować płytek rozmiarowo i pozostałoby cięcie każdej z nich. Niby koszt niewielki ponieważ kamienie robię samodzielnie.

 

Chciałbym tylko uzupełnić, że ściana wokoło jest jeszcze nie wybarwiona. Będzie przecierana brązową bejcą a kamienie które są widoczne od strony kuchni będą w kolorze ciemnego brązu z przecierką (w tej chwili są jedynie zagruntowane z dodatkiem pigmentu waniliowego).

Chciałem uniknąć kamieni na futrynie i stąd moja blokada myślowa. No cóż, jeśli kochani forumowicze nie znajdą na to jakiegoś rozwiązania manualnego to pozostaną mi kamienie...

 

PS. Tam w pokoiku to żonka :) odrabia lekcje podczas gdy szanowna córeczka śmiga na treningu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki gips?

Jak długo schnie?

Jak wygląda impregnacja? tego gipsu?

Jak z trwałością?

============

Po kolei...:

ZAKUPIŁEM takie foremki: http://allegro.pl/formy-do-plytki-kamien-lupany-elewacyjne-forma-i1528557291.html wymagają przed użyciem pewnego drobnego dopracowania ale warto było...

 

I LECIMY...

- zwykły najtańszy gips budowlany, rozrobiony do przesady czyli wody o wiele więcej niż ustawa przewiduje mieszany w wiaderku mieszadłem do zapraw nałożonym na wiertarkę, konsystencja taka, by lało się z wiadra

- wlewamy do forem (ja miałem ich 8 różnej wielkości) i tu ważna uwaga:jedna osoba leje gips a druga natychmiast wstrząsa troszkę foremkami uderzając o posadzkę i deseczką zbiera nadmiar gipsu (brudzi się troszkę ;)

- gips schnie szybko jeśli w otoczeniu nie jest zbyt wilgotne powietrze (teraz jest idealna pogoda ;) - jednak jeśli zbyt krótko schnie gips, tym większe ryzyko że wyjmiesz z formy kamień w kilku częściach a tego nie chcemy - wobec tego pomny początkowych niepowodzeń (czyt. rozwalonych kamieni) metodą prób i błędów nie wyjmowałem kamieni szybciej niż po dwóch godzinach, a specyfika wyjmowania kafli z forem również ma znaczenie - jeśli cię to zainteresuje to opiszę to szczegółowo jeśli będzie taka konieczność

- kamienie po wyjęciu z forem odstawiam na minimum dwa tygodnie (szlag mnie trafiał z niecierpliwości ale inaczej się nie dało w jesieni :bash: by perfekcyjnie wyschły

- kolejny etap (mówię tu o swojej kolejności działań) to klejenie kamieni na ścianę na klej gipsowy

- teraz impregnacja - NAJTAŃSZY grunt (bez sensu wydawać pieniążki na super wynalazki ponieważ skład wszystkich gruntów jest analogiczny) rozrobiony pół na pół z wodą (jeśli chcesz kamienie matowe) lub bez rozcieńczania jeśli kamienie mają być lekko błyszczące (satynowe) i znowu uwaga:jeśli z góry wiemy jakim kolorem kamienie będą wybarwiane to dobrze jest do gruntu dodać już pigment wówczas pięknie się wybarwia poprzez obfite malowanie pędzlem (natychmiast robi się efekt przecierki

- kolejny etap to przemalowanie bejcą (w moim przypadku matową) - ja użyłem bejcy dekoracyjnej matowej firmy.....(nie wiem czy wolno na tym forum więc się wstrzymam z podaniem marki i nazwy)

JEŚLI NIE WALISZ W KAMIENIE PIŁKĄ to spokojnie - trwałość jest bez zarzutu i można myć, szorować itp.

 

Uff, rozpisałem się, ale nie da się w kilku słowach przekazać tego w sposób praktyczny.

Na fotce poniżej pokazuję jak wyglądają (inne) kamienie zaimpregnowane gruntem bez rozcieńczania wodą - są satynowe jakby były pociągniete lakierem a lakieru nie widziały ani kropelki :)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55dea6e07b2ff633.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53a5951faa670319.html

 

IMG_6697.jpgIMG_6687.jpgIMG_6686.jpgIMG_6688.jpg

 

Wstawiam również fotki by zaprezentować jak wyglądało moje stanowisko "gipsowe" na strychu i proces składowania do suszenia :bye:

http://wodz11.fotosik.pl/albumy/807962-92.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89084dfee7c45d94.html

IMG_6342.jpg

Edytowane przez wodz11
Próba dołączenia większej ilości grafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...