Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna mineralna której firmy najlepsza?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
jakiej wełny użyć na ocieplenie poddasza mineralnej czy szklanej i jaka zastosować do ocieplenia ścianek działowych.

 

W przypadku poddasza przydatne byłby dodatkowe szczegóły. Niezależnie można uzyć zarówno płyt (SUPERROCK, ROCKMIN) i mat (MEGAROCK, TOPROCK) ze skalnej wełny mineralnej. Przykałdowe roziwązanie dla poddasza szczelnego dla pary wodnej znajdziesz tutaj http://przewodnik.rockwool.pl/elementy-budynkow/stropodachy-wentylowane-i-poddasza/ocieplenie-dwuwarstwowe-polaci-dachowej-poddasza-uzytkowego-–-typu-szczelnego-dla-pary-wodnej.aspx?page=3595

 

Co do scian działowych - http://przewodnik.rockwool.pl/elementy-budynkow/scianki-dzialowe-i-rozwiazania-akustyczne/izolacje-sciany-dzialowej-na-pojedynczej-stalowej-konstrukcji-z-obustronna-pojedyncza-okladzina.aspx?page=3610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam ocieplić strop w domu jednorodzinnym. Na stropie (na strychu) wysypane jest coś podobnego do żużlu (dom budowany w latach 70-tych). Stych jest nieużytkowy. Pragnąc zaoszczędzić sobie czas i pieniądze chcę na nim rozłożyć folię paroizolacyjną, następnie dwie warstwy wełny po 10 cm każda (myślałem o megarock) i znowu folię. Proszę o opinię czy to ma sens. Jeżeli tak, to czy wspomniana wełna będzie odpowiednia, czy wybrać inną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozważamy kładzenie paroizolacji to ewentualnie (w przypadku mocno nieszczelnego stropu) można rozłożyć filię PE 0,2mm pomiędzy stropem a izolacją –na górę na pewno nie paroizolację (ewentualnie jakąś membranę paroprzepuszczalną).

 

W przypadku wełny skalnej, jeżeli jest to np.: strop betonowy niema potrzeby kładzenia folii paroizolacyjnej. Sam strop zapewnia duży opór dyfuzyjny i ogranicza przepuszczanie pary wodnej – działa jak paroizolacja. Brak paroizolacji niesie ze sobą dodatkową korzyść - umożliwia odparowanie wilgoci z już istniejących warstw np.: ze wspomnianego żużla. Po zaizolowaniu przegrody warstwy poniżej izolacji będą miały większą temperaturę średnią i to spowoduje odparowanie wilgoci, której wcześniej mogliśmy nie widzieć. Dla wełny Megarock badany i deklarowany jest parametr WL(P) – czyli badanie nasiąkliwości przy długotrwałym zanurzeniu przez 28 dni w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję danych dotyczących nasiąkliwości wełny zarówno chwilowej, jak i zanurzeniowej oraz oporu dyfuzyjnego, bo za wyjątkiem produktów Knauf (gdzie są podane na stronie producenta) nie mogę ich znaleźć na stronach innych: Ursa, Rockwool, Isover. To będzie jakaś wskazówka do dokonania wyboru ocieplenia

stropu terriva w moim domku. Poddasze nieużytkowe, pustak w terrivie keramzytowy, zresztą ściany też, ściany ocieplone Knaufem - na ruszcie drewnianym z oblicówką modrzewiową. Gdyby ktoś miał namiary na te parametry to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...