Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna mineralna której firmy najlepsza?


Recommended Posts

Jest to łatwo dostepne :)

 

Aby spełnić wymagania normy (PN EN 13162) dotyczące nasiąkliwości wełny w czasie produkcji podaje się dodatki impregnujące w celu nadania im cech hydrofobowych (trudnozwilżalnych). Oznakowanie WS na etykiecie wełny to informacja, że produkt spełnia wymagania dotyczące nasiąkliwości w czasie krótkotrwałego (przez 24 godz.), częściowego (na głębokość 1cm) zanurzenia w wodzie. Producent musi przejść pozytywne badania w niezależnych laboratoriach a później wykonywać badania odbiorcze w czasie produkcji, które podlegają zewnętrznym audytom kontrolnym.

 

Radziłbym użyć wyrobu z wełny mineralnej z deklarowanym parametrem WS, który powinien być podany w kodzie wyrobu (np. na etykiecie).

Produkty Rockwool posiadają tą informacje w kodzie wyrobu http://przewodnik.rockwool.pl/produkty/megarock.aspx

 

Współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej wyrobów z wełny mineralnej można przyjąć jako równy 1. Jest to parametr, który może być również przebadany i zadeklarowany przez producenta i podany w oznaczeniu MUi – gdzie i = współczynnik oporu dyfuzyjnego mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tylko w przypadku welny skalnej nie trzeba kłaść paroizolacji?

 

Panie prokopin nie zależnie od rodzaju wełny przy każdej należy wykonać paroizolację. Wprawdzie wełny są produktami hydrofobizowanymi aczkolwiek sama wełna nie odprowadzi skraplanej wody.

 

Adam Sztabach

eRzecznik firmy Knauf Insulation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 8 months później...

Obecnie jestem na etapie ocieplania poddasza wełną Ursa 0,39 i jestem z niej bardzo zadowolony. Z racji, że zabraknie mi towaru zacząłem się powoli rozglądać. Zaproponowali mi w bardzo dobrej cenie wełnę Schwenka o współczynniku 0,39.

Niestety opinii na temat tej wełny jest bardzo mało. Z tego co wyczytałem, to Schwenk od niedawna jest na polskim rynku.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał styczność z ową wełną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...