Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam zamiar zbudowac saune ogrodowa i chetnie podyskutuje na ten temat

i wymienie doswiadczenia. Zalozenia : wielkosc kabiny okolo 3m x 3m -

przeznaczona na pobyt 6-8 osob, piec elektryczny, 2 natryski,2 toalety,

przebieralnia,pokoj wypoczynkowy,przedpokoj z wyjsciem na ogrod.Przedpokoj polaczony z drugim tez drewnianym budynkiem przeznaczonym na wypoczynek , grill , piec do chleba. Zastanawiam sie nad adaptacja do tych potrzeb w pierwszej linii gotowych dostepnych na rynku domkow ogrodowych z drewna o pow ok 25 m2. Bede wdzieczny za podanie linkow producentow i ewentualnych wlasnych uwag. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW

Podłączam się, też jestem zainteresowany.

 

Drewniany domek w środku sauna, prysznic, siłownia i miejsce na wypoczynek. Sprawdza się coś takiego, czy lepiej wybierać się do klubu ?

 

Nie pytam o stronę ekonomiczną tylko użytkową.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się, też jestem zainteresowany.

 

Drewniany domek w środku sauna, prysznic, siłownia i miejsce na wypoczynek. Sprawdza się coś takiego, czy lepiej wybierać się do klubu ?

 

Nie pytam o stronę ekonomiczną tylko użytkową.

 

pozdrawiam

 

Strona uzytkowa wlasnego centrum odnowy zawsze stoi do dyskusji.

Kiedys spotkalem w saunie hotelowej goscia : cygana z tych bogatych.

Otoz on byl wlascicielem luksusowej willi ktora znalem i opowiadal ze ma

tez w swoim domu wlasna saune.

Na moje pytanie : dlaczego korzysta wiec z hotelowej odpowiedzial ze nie chce mu sie jej uzytkowac ze wzgledu na wygode.Po prostu po uzyciu sauny trzeba pozniej posprzatac tzn. odkurzyc i przeciagnac mopem.

Wolal wydac pare groszy i isc tam gdzie nic nie musi robic.

Oczywiscie to skrajny przypadek.

Na pytanie : lepszy klub czy tez wlasna odnowa mozna odpowiedziec pytaniem : lepiej zobaczyc film w kinie czy tez ten sam film zobaczyc we wlasnym kinie domowym ? Jesli chodzi o towarzystwo to mozna go miec w obydwu przypadkach. Odpowiedz jest : to lepsze co kto lubi.

Ja znam i jedno i drugie i bardziej przekonuje mnie wlasna sauna z reszta.

 

Do zamierzonego projektu domku ogrodowego chcialbym tez oprocz (ZW)

elementow silowni postawic solarium i stol bilardowy w pomieszczeniach odpoczynku.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW
...

Na moje pytanie : dlaczego korzysta wiec z hotelowej odpowiedzial ze nie chce mu sie jej uzytkowac ze wzgledu na wygode.Po prostu po uzyciu sauny trzeba pozniej posprzatac tzn. odkurzyc i przeciagnac mopem. Wolal wydac pare groszy i isc tam gdzie nic nie musi robic.... :D

 

kurcze, no tak. proza życia :(

 

z drugiej strony sprzątanie to i tak łatwiej niż wybierać się i załatwiać opiekunkę.

z trzeciej strony w kupie lepiej się ćwiczy...

 

no nic do przemyślenia ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Podbijam temat bo u mnie stał się aktualny. Mam bydynek ogrodowy

4 m x 4 m, ściany murowane, do tego weranda ok. 8 m2. Chcę to wyremontowac i wykorzystać jako domek dla sauny ogrodowej. Wymiary kabiny ok. 2 x 2 m ( głównie dla mx. 4 osób ). Ściany bez okien. Doradźie jak zaplanować kabinę, tak aby w środku móc wydzielić jeszcze trochę miejsca ścianką KG na składzik, schowek na rzadko używane sprzęty kuchenne, słoiki, zapasy zywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie zamierzam mieć sauny zewnętrznej (będę miała w środku w domu), ale w tym temacie gorąco polecam książkę wydaną przez Arkady - "Sauna domowe SPA" autorstwa I.Andersson i B.Arwildson

 

O tą właśnie:

 

http://www.sklep.architekci.pl/go/_info/?id=478

 

Ja ją kupiłam dość przypadkowo w Leroy Merlin w Krakowie, a jest świetna, ma dość duży rozdział z rysunkami o saunach wolnostojących, są też rozwiązania konstrukcyjne. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...