Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komin Schiedel-obmurowanie,jaka cegła??


Recommended Posts

JACEKS -a ile czsu korzystasz z komina,słyszałam że po jakimś czasie płytki klinkierowe poprostu odpadają z powodu różnicy temperatur,też mam komin systemowy ocieplony wełną, z wkładem ceramicznym i mamy zamiar obudować go płytką klinkierową (ja chciałabym piaskowcem ,ale fachowiec odradził)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klinkier to tylko cegła (ew. połówkowa) ale pełna, w żadnym przypadku dziurawka!!!

Dziurawka prędzej czy później będzie przesiąkała przez spoiny i przecieki gotowe. To jest sprawdzone. Ewentualnie z uwagi na koszty - obłożenie komina powlekaną blachą jeśli dach kryty blachodachówką - tak jak radzi to zrobić mój dekarz.

Zobacz temat: Wykończenie komina blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darbil

 

Jeśli klinkier to tylko cegła (ew. połówkowa) ale pełna, w żadnym przypadku dziurawka!!!

Dziurawka prędzej czy później będzie przesiąkała przez spoiny i przecieki gotowe. To jest sprawdzone. Ewentualnie z uwagi na koszty - obłożenie komina powlekaną blachą jeśli dach kryty blachodachówką - tak jak radzi to zrobić mój dekarz.

Zobacz temat: Wykończenie komina blachą.

pomyliłeś rodzaj komina na systemowym nic nie przedostaje się na zewnątrz.Przyglądnij się jak wygląda komin systemowy.

Odnośnie blachy to nie moj trend chyba desperaci okładają komin jak sobie nie mogą poradzić z wykwitami i odpadającym tynkiem

 

 

JACEKS -a ile czsu korzystasz z komina,słyszałam że po jakimś czasie płytki klinkierowe poprostu odpadają z powodu różnicy temperatur,też mam komin systemowy ocieplony wełną, z wkładem ceramicznym i mamy zamiar obudować go płytką klinkierową (ja chciałabym piaskowcem ,ale fachowiec odradził)

 

obłożyłem pare kominów płytka jak narazie nie odpadło.

Podejrzewam ,że przyczyną odpadania płytek nie jest róznica temperatur a źle dobrany klej i zła obróbka cieknie po kominie i woda robi swoje poprostu płytka odpada tak samo jak na cokole lub ścianie pionowej

płytka to zamiennik obróbki komina polecam piaskowiec wygląda super majster odradza bo sie musi nadocinać i pokombinować pewnie.

 

U siebie w domu niestety komin otynkowany na biało tylko szkoda mi było kasy na ekstrawagancję wolałem włożyc te pieniążki na inny cel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darbil

ale mowa jest o kominie systemowym - więc kondensat przez spoinę nie przejdzie - bo niby jak????

to co piszesz to dobry argument, ale dla kominów z cegły - w systemowych nie ma takeigo problemu.

co do spoiny - pełna, tylko pełna.

 

ale też bym dał pełną cegłe - powód inny - nie problem kondensatu a np opadów i zawilgocenia - woda wejdzie, zamarznie i rozsadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak jak napisał glowac, to jest komin systemowy, więc zapewne jest w nim wkład ceramiczny przez który żaden "syf" nie ma prawa przejść przy odpowiednim połączeniu elementów kitem. Mało tego taki komin ma wkład obłożony wełną i przez to nie przenosi takich ilości ciepła jak tradycyjny komin murowany do ścian. U mnie mam komin obłożony cegłą klinkierową CRH perforowaną, od góry jest zrobiona obróbka z blachy powlekanej.

 

http://img112.imageshack.us/img112/5729/dscf0012iq4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowac napisał

ale też bym dał pełną cegłe - powód inny - nie problem kondensatu a np opadów i zawilgocenia - woda wejdzie, zamarznie i rozsadzi

 

to co się robi z cegły klinkierowej dziurawki - tylko wewnątrz domu ?

Sądząc po ilościach na składach i z tego co wiem robią z dziurawki

ogrodzenia, słupki i jakoś ich mróz nie rozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam wkład Schidla, w górnej części obrobiony cegłą klinkierową dziurawką.

Dzisiaj żałuję. Niestety mam przecieki prawdopodobnie pomiędzy spoinami dostaje się woda, gromadzi w dziurkach klinkieru i powoli cieknie po ściance wkładu.

Proponuję obróbkę pełną cegłą, od góry położyć obróbkę z blachy( chroni szczelinę między klinkierem a Schidlem)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam wkład Schidla, w górnej części obrobiony cegłą klinkierową dziurawką.

Dzisiaj żałuję. Niestety mam przecieki prawdopodobnie pomiędzy spoinami dostaje się woda, gromadzi w dziurkach klinkieru i powoli cieknie po ściance wkładu.

Proponuję obróbkę pełną cegłą, od góry położyć obróbkę z blachy( chroni szczelinę między klinkierem a Schidlem)

 

Pozdrawiam

 

Masz tylko sam wkład Schiedla obmurowany cegłą klinkierową czy tak

 

Cegła poszła zamiast pustaków keramzytowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat poruszałem jeszcze w tym wątku

 

http://forum.muratordom.pl/cegla-klinkierowa-pelna-czy-zawsze-jest-konieczna-na-komin,t121540.htm

 

Rozumiem że kominie z cegły musi być pełna ale czy koniecznie przy obmurowaniu schiedla jakoś nie jestem do końca przekonany

 

Tutaj jest jeszcze podobny wątek

 

http://forum.muratordom.pl/komin-z-klinkieru-pelnego-czy-perforowanego,t118791.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...