Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jakie polecacie piece/grzejniki akumulacyjne do ogrzewania?


maciej4000

Recommended Posts

ile za nie placilisci?

jakiej firmy?

jakie macie opinie po instlacji?

jaka firma wam instlaowala?

ile placiccei za prad?

i wszystkie inne opinie na temat piecy akumulacyjch, z gory dziekuje wszystki za opinie

 

dimplex duoheat, ceny i opis na http://www.eneakomfort.pl, instalowala enea.

ile placmy za prad? to zalezy. kwota i tak nic tobie nie powie, bo jak sie to ma do twojego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile za nie placilisci?

jakiej firmy?

jakie macie opinie po instlacji?

jaka firma wam instlaowala?

ile placiccei za prad?

i wszystkie inne opinie na temat piecy akumulacyjch, z gory dziekuje wszystki za opinie

 

Ostro wystartowałeś kolego. Tylko tyle chcesz wiedzieć?? :wink:

 

chcialbym wiedziec jak najwiecej!!!pytania sa oglne, bo tak naprawde ni wiem o co jeszcze pytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post przyznaję, był trochę cyniczny i złośliwy w stosunku do Ciebie.

Wypadałoby na początku poszperać na forum i samemu choć trochę pokusić się o odpowiedzi ale wiele nowych osób od razu chce mieć kawa na ławę i zasypują lawiną pytań. Uważam, że na to trzeba umieć sobie trochę zapracować.

Wracając do tematu to nie oczekuj odemnie odpowiedzi bo sam nie mam doświadczeń w tej dziedzinie chociaż jestem zwolennikiem pieców akumulacyjnych i też zamierzam je u siebie instalować.

Mogę tylko Ci powiedzieć od siebie że wszedłbym w piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem (nie statyczne), podłogówkę elektr. w łazience i wiatrołapie. Instalacja pod kątem niektórych pieców akum. z termost pokoj. wymaga podwójnego zasilania, co trzeba uwzględnić od razu w instalacji.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do pelsona co miałeś na myśli:

,,Instalacja pod kątem niektórych pieców akum. z termost pokoj. wymaga podwójnego zasilania, co trzeba uwzględnić od razu w instalacji. "

Czy mógłbyś coś więcej napisać o sterowaniu tymi piecami, czy jest mozliwe sterowanie powiedzmy 4 piecami akumulacyjnymi z jednej centralki?, ewentualnie jaki sterownik na to pozwala, byłbym wdzieczny za pomoc w tym zakresie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pelsona...teraz wiem juz wiecej czyli ze tak naprawde nic nadal nie wiem, po to jest forum zeby sie zapytac, zagladaj zarowno Ci ktorzy chca sie dwoeidziec cos od razu jak i Ci ktorzy lubia poszperac....nie musisz odpisywac na zadne posty

 

pozdrawiam

ps to ze maja dynamiczne rozladowanie badz statyczne to wiedzialem, ale o to wlasnie nie pytalem, bo to mozna wyczytac na forach i stronach tych frm ktore oferuja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej 4000, nie wiem czy o piece dynamiczne pytałeś czy też nie ale napisałeś:

i wszystkie inne opinie na temat piecy akumulacyjch, z gory dziekuje wszystki za opinie

myślę, że moja odpowiedź choć przyznaję skromna mieści się w tym co napisałeś powyżej, to tak gwoli ścisłości.

pkm zagadnął o podwójne zasilanie pieców akumulacyjnych z dynamicznym rozładowaniem z termostatem pokojowym.

Oczywistym jest że te piece wymagają podwójnego zasilania, jedno II taryfa sterowane zegarem, drugie całodobowe do zasilania wentylatora wydmuchowego. Trzeci kabel sterowniczy od termostatu pokojowego, choć i bywają montowane na piecu. Tyle można wyczytać z DTR-ki pieca.

O sterowaniu więcej niech się wypowiedzą osoby które to już przećwiczyły.

Ja sorry nie mam wiedzy szczegółowej technicznej w tym temacie aczkolwiek liczę, że może ktoś się znajdzie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...