Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W jaki sposób wypoziomować styropian na stropie pod wylewki?


Recommended Posts

Za kilka dni rozpocznie się montaż ogrzewania podłogowego na parterze i stoję przed dylematem w jaki sposób ułożyć styropian na bądź co bądź nierównym stropie. NIerówności w niektórych miejscach dochodzą do 2,5-3cm. Zamierzam położyć 5-6cm (dom w całości podpiwniczony). Wykonawca który ma ułożyć podłogówkę wspominał mi że na innych budowach styropian układano podsuwając różnej grubości paski cieńszego styropianu, gdzieindziej nierówności zasypywane były warstwą piasku i na to szedł styro a na innych budowach robiona była mini wylewka która poziomowała płytę. Wiec pytanie a jak ten problem został rozwiązany na Waszych budowach Szanowni Koledzy? Pomóżcie bo zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... NIerówności w niektórych miejscach dochodzą do 2,5-3cm. .....

Szok.

Czy to aż tak dużo, przecież to duża powierzchnia i wylewka przecież ma za zadanie wszystko to wyrównać. A ile było u Ciebie?

Ja teraz buduje sam, dlatego różnica 0,5 cm wprawia mojego KB w niezły ubaw. :wink:

Jeśli masz taką różnice to miej świadomość,że dużo będziesz musiał nadlać wylewki(koszty).

Warto pilnować wszystkich wymiarów z tolerancja do 1 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam ......

jak juz jest wylane krzywo nie pozostaje nic innego jak ->

sprawdz w których miejscach wylewka jest nierówna i układaj styropian o róznej grubości

 

To znaczy że nie ma się co przejmować niewielkimi "górkami i dolinami" na płycie (ok. 0,5-1,5cm) w ramach 1 płyty styropianowej i układać jak leci? A taki styropian nie podparty na całej powierzchni nie będzie się uginał skutkując pękaniem wylewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to co ty tam masz fale dunaju ze na 0,5 m2 masz 1,5 różnicy czy np. schodzi wszystko w 1 miejsce ze spadem do 3 cm ???

Są miejsca gdzie płyta się obniża np. przy drzwiach od tarasu (tu mam jekieś 2cm niżej) by w odległości 1-1,5m było już na 0. To nie jest tak że co kawałek płyta faluje ale są miejsca gdzie są wzgórki i obniżenia co w efekcie utrudnia rozkładanie styro ponieważ w jednym miejscu jest za wysoko a wdrugim się zapada.

Ale wracając do mojego zasadniczego pytania to jak to było robione u Was. Nie wierzę że u wszystkich płyta została wylana tak równo, że nie należy tego korygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZW Wysłany: Pią Lut 15, 2008 2:22 pm Temat postu:

 

A jakby układać styropian na krzywym a potem na prosto zalać ?

 

Bingo :D

 

dla czytających ten post przed laniem stropu warto zaraz po zalaniu poświęcić trochę czasu i doprowadzić to do porzadku nie tylko stawiać wianek i lać wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZW Wysłany: Pią Lut 15, 2008 2:22 pm Temat postu:

 

A jakby układać styropian na krzywym a potem na prosto zalać ?

 

Bingo :D

 

dla czytających ten post przed laniem stropu warto zaraz po zalaniu poświęcić trochę czasu i doprowadzić to do porzadku nie tylko stawiać wianek i lać wodę

Dobrze sie mówi trudniej wykonać, szczególnie gdy zaczyna padać i nie bardzo widać gdzie jest beton a wszędzie stoi woda. W takich warunkach uważam że i tak dobrze to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla czytających ten post przed laniem stropu warto zaraz po zalaniu poświęcić trochę czasu i doprowadzić to do porzadku nie tylko stawiać wianek i lać wodę

 

Na parterze mam bardzo dobrze zrobiony chudziak bo mozna bylo pociagnac dluga decha po szalunkach i niezle to wyszlo.

 

Na pietrze jest slabo - na 120 m2 przy wyrownywaniu deska na kiju musza wyjsc nierownosci. Na oko wszystko jest ok ale po wyschnieciu wyszlo ze wiecej betonu jest na srodku niz wzdluz scian plus 1-2 cm slady po desce. Z tego co widzialem po budowach domkow to jest norma a nie zacieranie helikopterem po zwiazaniu. Ciekawy jestem jak to mozna fizycznie dobrze zrobic.

 

Ja daje 3 cm welne na spod jest o wiele lepsza akustycznie od styropianu no i bardziej elastyczna, na to 3 cm styropian i wylewka.

 

pozdrawiam

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...