Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oświetlenie diodami


Lataren

Recommended Posts

Witajcie czy ktoś z Was podświetlał szafki, ściany-półki diodami?

Interesuje mnie jak to wyglada jaki transformator lub inne śrdoki?

Na aukcja internetowych dostepne są moduły LED w ilościch od 3 do 30 diod w module - zastanawiam się jakby na odcinku 3 m umieścić takie modułu np 5 diod w odstępach co 10 cm. ciekaiw mnie efekt końcowy czy ktoś już coś takiego robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilem prawie caly dom na ledach kupowalem listwy na allegro na zamowienie w roznych dlugosciach juz z gotowymi transformatorami w srodku tylko podloczyc do pradu. Zamiast halogenow mam rozne ledowe lampy od 20 led do 48 w zaleznosci jak bardzo chcialem oswietlic wnetrza przynajmniej nie denerwuje mnie ze prad idzie w zastraszajacych ilosciach a dziaci lubia sobie isc i wlaczac swiatlo po drodze.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lampy ledowe na zewnatrz zmienialem je z 30 na 20 bo za mocno dawaly na elewacje

 

http://images13.fotosik.pl/106/9df9df552a54ecfa.jpg

 

http://images26.fotosik.pl/87/74fb6ebb393d0014.jpg

 

a tak wyglada noca

http://images26.fotosik.pl/153/5adce7b76522e227med.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/94/4e73612d28d9fbc7.jpg

tutaj widac dwie listwy z transformatorami ma sluzyc na podswietlenie szyby ktora niedlugo bedzie 50 led

 

co do oswietlenia kuchni to nie uzywalem listew mialem zamiar oswietlic wezem ale zresygnowalem bo pomyslalem ze byloby to przegiecie

tak wyglada sufit w kuchni i ten rowek to mial byc waz z ledami

http://images28.fotosik.pl/138/45e2223d7839fc83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMyk bardzo ładny sufit, czy po wmontowaniu listew z ledami przykryjesz je jakąś pleksi, czy będzie widać poszczególne diody. Z tego co zrozumiałem to ledy, które zastosowałeś są na 12V. Czy sa też takie nz 220, zastanawiam się, że większy od ledów pobór prądu bedzie miał transfotmator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze sa oszczedne i nie grzeja jak halogeny no i sa bardziej zywotne jedna sie przepali reszta z 48 sie pali; sa rozne diody led jedne daja malo swiatla te wybralem do kuchni bo mam centralne duze swiatlo a mocne dalem do lazienek ta sama ilosc diod a jak rozne nasilenie swiatla.

Sa takze rozne brawy ciepla i zimna.

Niestety jest jeden problem trzeba eksperymentowac bo nieczesto daja informacje o mocy LED ja kupowalem od okreslonych osob na allegro i juz wiedzialem co sprzedaja kupowalem po kilka sztuk a jak natezenie sie sprawdzalo dokupowalem reszte troche to trwalo ale sie oplacilo w efekcie koncowym. Co do listew to robia na zamowienie dowolna dlugosc u dowolne kolory tylko nie wiem czy mam ich namiary bo kupowalem rok temu. ale mozna rozejrzec sie na allegro

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMyk bardzo ładny sufit, czy po wmontowaniu listew z ledami przykryjesz je jakąś pleksi, czy będzie widać poszczególne diody. Z tego co zrozumiałem to ledy, które zastosowałeś są na 12V. Czy sa też takie nz 220, zastanawiam się, że większy od ledów pobór prądu bedzie miał transfotmator.

 

Tak jak pisalem wczesniej zrezygnowalem tymczasowo z dodatkowych ledow w kuchni bo nie chcialem przedobrzyc mam wyprowadzenie do podlaczenia ale moze w przyszlosci jak mi bedzie sie nudzic to swiatlo co jest w zupelnosci wystarcza. Ledy w lampkach naokolo daja bardzo mile przytlumione swiatlo bardzo przydatne szczegolnie podczas rannego wstawania (nie razi w oczy) i robienia sniadania za to centralne swiatlo jest bardzo mocne.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako oświetlenie dekoracyjne miałem oświetlenie diodowe na gzymsie z GK

50 sztuk na 1 mb ( fluxy ), łacznie 9 mb listew - kosztowało niemało

i ile pamietam to om 3,5 W mb więc do zasilania całego ciągu musiałem uzyc 2 transformatorkow

 

po tygodniu wywaliłem i załozyłem mini oprawy T5 ze świetlowkami 830

koszt oprawy długości 1200 mm / 28 W około 50 zł + koszt nowej świetlowki 18 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako oświetlenie dekoracyjne miałem oświetlenie diodowe na gzymsie z GK

50 sztuk na 1 mb ( fluxy ), łacznie 9 mb listew - kosztowało niemało

i ile pamietam to om 3,5 W mb więc do zasilania całego ciągu musiałem uzyc 2 transformatorkow

 

po tygodniu wywaliłem i załozyłem mini oprawy T5 ze świetlowkami 830

koszt oprawy długości 1200 mm / 28 W około 50 zł + koszt nowej świetlowki 18 zl

 

"... po tygodniu wywaliłem..." - dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko extra CMYK tylko powiedz czy kupowałeś żarównik czy listwy z pojedynczymy rzędami diod jeśli tak to przybliż jak one wyglądają i co ile je rozstawiałeś.

 

jedyne listwy mam na tych murkach przy schodach i sa one umieszczine na pojedynczej gotowej listwie ktore sa razem z transformatorami maja metr dlugosci kosztowaly kazda 70 zl robione na zamowienie na allegro z gotowym kablem ktory zostal ukryty w scianie i podlaczony do normalengo wlacznika

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nno to jeszcze pytanie laika w tych sprawach, czy jak zwykły halogen przepali się w suficie podwieszanym to można zasąpic go zwykłą lampą ledową czy musi byc inna oprawka ewntualnie transformator do tego, czyli inaczej móąc jakbym chciała zastąpic halogeny ledami czy jest to trudne? :roll:

 

jezeli zwykly halogen sie przepali mozna go zastapic lampa z diod led tylko trzeba zobaczyc jak ma koncowke moje mialy GU10 i takie kupilem pominny miec oznaczenie na kartonie i instrukcji montazu, mozna tez wykrecic ja i zobaczyc porownac z tymi pokazanymi na allegro z tego co pamietam sprzedaja 3 rodzaje koncowek najpopularniejsze to GU10

mozna bez problemu stosowac polczenie mieszane polowa zwyklych halogenow i polowa ledow lub jak kto woli dowolny uklad nie szkodzi to instalacji ani halogenom

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj o koncowkach zeby pasowaly

CMyK

:o nie ukrywam, że dla mnie to czarna magia. Dlatego zapytam wprost, po babsku : co konkretnie masz zamontowane w podbitce - może jakaś nazwa firmy, to sobie poszukam......

schody też będą podświetlane - jak się "naumiem" wszystkiego o ledach i halogenach i dokonam zakupu :roll: na razie mam sexmisję i "ciemność, ciemność widzę" :wink:

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...