Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oświetlenie diodami


Lataren

Recommended Posts

Wszystko extra CMYK tylko powiedz czy kupowałeś żarównik czy listwy z pojedynczymy rzędami diod jeśli tak to przybliż jak one wyglądają i co ile je rozstawiałeś.

 

jedyne listwy mam na tych murkach przy schodach i sa one umieszczine na pojedynczej gotowej listwie ktore sa razem z transformatorami maja metr dlugosci kosztowaly kazda 70 zl robione na zamowienie na allegro z gotowym kablem ktory zostal ukryty w scianie i podlaczony do normalengo wlacznika

CMyK

 

Mam pytanko czy lista świeci jakoś fajniej od żarówki ledowej lub węża ledowego?

 

zastanawiam się co dac za telewizor we wnęce czy waż czy listwy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj o koncowkach zeby pasowaly

CMyK

:o nie ukrywam, że dla mnie to czarna magia. Dlatego zapytam wprost, po babsku : co konkretnie masz zamontowane w podbitce - może jakaś nazwa firmy, to sobie poszukam......

schody też będą podświetlane - jak się "naumiem" wszystkiego o ledach i halogenach i dokonam zakupu :roll: na razie mam sexmisję i "ciemność, ciemność widzę" :wink:

Z góry dziękuję za pomoc.

 

zobacz sobie ten link

http://allegro.pl/item308843360_zarowka_diodowa_gu_10_18_led_swieci_jak_38_led.html

 

http://republika.pl/rafal_torbicki/Allegro/led/18led_gu10.jpg

ten trzonek to gu10 i o takie oparawy pytaj np w castoramie czy obi powiedz ze sa potrzebne oprawy do halogenow o trzonku GU10 kupujesz dodatkowo kable 2x1,5 kwadrat tyle ile potrzeba do podbitki czujnik zmierzchowy i laczysz tak jak ja, przewiercilem jedno z gniazdek na scianie szczytowej i podlaczylem wszystko do tego gniazdka.

U mnie zastosowalem dwa obwody na lewa i prawa sciane czyli 2 czujniki 8 oprawek i kupilem na allegro 16 diodowych zarowek wzialem 20 ledowe zeby nie dawaly tak mocno. Reszte zrobilem sam. Mozesz poszukac oprawek o oznaczeniu ip44 sa to oprawy zewnetrzne.

 

po tym linku mozesz sobie tez poszukac innych zarowek wejdz w libk u gory zarowki i tam znajdziesz inne. Jak bedziesz miala pytania to pisz.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko extra CMYK tylko powiedz czy kupowałeś żarównik czy listwy z pojedynczymy rzędami diod jeśli tak to przybliż jak one wyglądają i co ile je rozstawiałeś.

 

jedyne listwy mam na tych murkach przy schodach i sa one umieszczine na pojedynczej gotowej listwie ktore sa razem z transformatorami maja metr dlugosci kosztowaly kazda 70 zl robione na zamowienie na allegro z gotowym kablem ktory zostal ukryty w scianie i podlaczony do normalengo wlacznika

CMyK

 

Mam pytanko czy lista świeci jakoś fajniej od żarówki ledowej lub węża ledowego?

 

zastanawiam się co dac za telewizor we wnęce czy waż czy listwy?

 

pozdrawiam

 

na pewno listwa swieci lepiej bo daje rownomierna swiatlo bez srodkowych ciemnych miejsc.Waz mozna zastosowac na suficie ale nie na malych odcinkach. Widzialem takie listwy w Ikei ze sterownikiem sprzedaja tez je na allegro.

tutaj znalazlem taka

 

http://allegro.pl/item310518958_listwa_smd_50cm_30_led_biala_ciepla_promocja_.html

http://www.modernhome.pl/data/include/cms/Allegro/porownanie.jpg

 

a tu inny link

http://allegro.pl/item312179217_listwa_11_led_12v_swiatlo_biale_super_jasna.html

 

tylko w obydwu wypadkach listwy wymagaja transformatora ja mam go w srodku w listwie

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Twojego Cmyku doświadczenia , jakie barwy stosować ciepłe czy zimne w poszczególnych zastosowaniach :

 

1) oświetlenie ledami podbitki , punkty rozmieszczone co 1,5 m

 

2) oświatlenie boczne schodów oprawy 1 cm2 10 cm nad stopniami , wszystkimi

 

3) sufity podwieszane , sączące światło z węży led

 

4) wnęka za tv

 

5) jako oświetlenie sufitowe w pomieszczeniach w oprawach halogenowych

 

??????????????? :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Twojego Cmyku doświadczenia , jakie barwy stosować ciepłe czy zimne w poszczególnych zastosowaniach :

 

1) oświetlenie ledami podbitki , punkty rozmieszczone co 1,5 m

 

2) oświatlenie boczne schodów oprawy 1 cm2 10 cm nad stopniami , wszystkimi

 

3) sufity podwieszane , sączące światło z węży led

 

4) wnęka za tv

 

5) jako oświetlenie sufitowe w pomieszczeniach w oprawach halogenowych

 

??????????????? :D

 

pozdrawiam

 

Podbitka na pewno barwa ciepla zimna nie daje tego efektu a chodzi o to aby fadnie wygladala elewacja no i troche oswietlala najblizsze otoczenie a nie by dawala mocno i razila sasiadow (najlepiej 20 diod)

sufit takze barwa ciepla oraz za TV

dlatego bo za Tv mocne zimne swiatlo bedzie oslepialo i nikt nie bedzie chcial tego stosowac podczas ogladania

schody mam oswietlone janymi kupionymi w obi i troche zaluje bo sa odrobine za mocne lepiej klimatycznie wygladalyby cieple barwy moza nawet zolta te gotowe w hipermarketach mocno swieca, ja to przewidzialem i dalem w takich miejscach aby nie razily osob siedzacych w salonie dawalem co drugi schodek.

z kolei jako lampy led na sufitach to zalezy od zastosowan- pomieszczenia ciemne barwa zimna tak samo lazienka nad lustrami, jak pisalem ja zastosowalem w kuchni barwe ciepla i slabe ledy niezle to wyszlo, w lazienkach mam zimne mocne na zmiane z halogenami nie chcialo mi sie juz kupowac nastepnych a zonie swiatlo odpowiadala wiec na razie zostawilem

tylko jak opisalem nalezy pamietac o typie trzonka jasnosci (powyzej 35 diod) i wielkosci diody oraz ich mocy

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...